Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Инсталиране на Mac Sierra на Asus x552mj

Препоръчан отговор

Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 часа, Alexander Petrov написа:

Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !

Става с много четене и настройки. В мрежата има специализирани форуми за това. Тук няма кой да ви помогне, защото инсталацията на macOS на обикновено РС не е много лесна работа, особено пък на лаптоп(но не е и невъзможна), всяка една инсталация и конфигурация е тясно профилирана само и единствено за хардуера на който се инсталира.. 

Първото и най важно нещо е да знаете в детайли абсолютно всички хардуерни компоненти на вашия лаптоп. Процесор, видео карта, звукова карта, лан, безжична карта(която съм сигурен че няма да тръгне), какви изходи има лаптопа и т.н. Само с номера на модела на лаптопа няма да мине номера. 

Второто нещо с което трябва да сте наясно е дали има изобщо драйвъри(kext-ове) за вашия хардуер, някакви готови вече пачове които можете да използвате, или ще трябва сами да си ги създавате . 

Процесори AMD, Intel Celeron, Atom, Pentium, не се поддържат, само core i3,5,7 и определени модели xeon.

Видео картите на Nvidia, Интел и някои модели на AMD се поддържат, не се поддържа хибридна графика. 

С две думи, ако си нямате на представа изобщо от bootloader, BIOS, форматиране и разделяне на дисково пространство, бегло познание за файловите системи - на този етап изобщо не се захващайте с това начинание. Първо прочетете малко за тези неща, за какво служат и защо изобщо съществуват. Прочетете малко относно CloverEFI bootloader и неговата конфигурация. Прочетете как протича една инсталация на тази OS, кое как се прави, прочете всичко относно това как се създават пачовете за тази система. 

Ако пък толкова сте на зор, да видите какво е това macOS, изтеглете си една виртуална машина с нея, и я пробвайте. 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване