Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,

един въпрос ме мъчи от няколко дни и реших да пусна тема в този форум :)

Интересно впечетление ми прави, че цените на офисите на майкрософт за изключително високи и бих казал дори непосилни за стартиращ малък бизнес или домакинства (знам че масово не се ползва лицензиран, но да приемем че имаш желание да е такъв).

В същото време от ebay може да си купиш офис за до 5 компютъра срещу цени под 10 долара. - Има много такива оферти и те са със стотици продажби.

Не мога обаче да разбера къде е уловката?

Аз вече си купих такъв офис 365  - с lifetime key, получих акаунт в сайта на майкрософт office.com, откъде си валих софтуера. Акаунта си е мой и персонален, беше с първоначална парола, която смених.

Но продължавам за себе си да не мога да обясня тази разлика в цените.

Днес дори се допитах до ИТ специалист, той също беше изненадан от цените и сподели две мнения с мен - едното е че има възможност това да са някакви софтуери съдържащи допълните вредни софтуери. Или че ако се закупи по този начин то лиценза на важал за реална употреба на територията на България?

Ще се радвам ако споделите мнение за тези софтуери.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уловката е, че съвсем скоро тези ключове ще бъдат блокирани. Това е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имам имейл с информация за плащането, който като цяло при онлайн плащания в повечето случай е достатъчен.

А M$  - предполагам е Microsoft, не съм ги питал, не знам и как?

Но всичко работи на компютъра ми?

преди 8 минути, Емил Костов написа:

Уловката е, че съвсем скоро тези ключове ще бъдат блокирани. Това е.

да разбирам, че това са си хакнати ключове и след като ги хванат от майкрософт ще ги блокират?

Въпроса ми принципно е сериозен, защото смятах да ползвам подобно нещо в един стартиращ бизнес, където е трудно първоначално да си позволиш само офиса да ти е над 300 лева.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, plamen_petrov_80 написа:

А в този стартиращ бизнес задължително ли е да се ползва M$ Office или може да е друга алтернатива - LibreOffice, OpenOffice и т.н.

Предприятията не работят с такива офиси и нито едно предприятие не знам да ги употребяват. Служителите до един са запознати с Микросотф и никой не желае друга програма. Аз отдавна им набивам клинците на сегашните потенциални клиенти, че за да се сдобият с продукта трябва да похарчат повече пари отколкото струва самата система! Те ме гледат умно и се сърдят, че компито плач за опасна заплаха и вируси. Като искат чистота и безупречна работа да си купят легален офис на цената на един Windows! И двете са едно към кесим! Просто да се научат на ред!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 36 минути, Sobieskimania написа:

Имам имейл с информация за плащането, който като цяло при онлайн плащания в повечето случай е достатъчен.

А M$  - предполагам е Microsoft, не съм ги питал, не знам и как?

Но всичко работи на компютъра ми?

да разбирам, че това са си хакнати ключове и след като ги хванат от майкрософт ще ги блокират?

Въпроса ми принципно е сериозен, защото смятах да ползвам подобно нещо в един стартиращ бизнес, където е трудно първоначално да си позволиш само офиса да ти е над 300 лева.

Като ще правиш бизнес задължително трябва да си с легален софтуер. Иначе ще дойдат НСБОП и ще ти конфискуват техниката.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Емил Костов написа:

Като ще правиш бизнес задължително трябва да си с легален софтуер. Иначе ще дойдат НСБОП и ще ти конфискуват техниката.

Не бих казал, че има заинтересовани! Поглежда се има ли активация и довиждане, беше ми приятно.... :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За легален ясно, но не само M$ правят софтуер.

Много си зависи какъв е бизнеса и може ли да се ползва безплатен софтуер.

Иначе за по-тънко влизане в бизнеса и с легален софтуер (Windows and MS Office) може да се търси маркова машина втора ръка заедно с ОС и пакета.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, Sobieskimania написа:

Интересно впечетление ми прави, че цените на офисите на майкрософт за изключително високи и бих казал дори непосилни за стартиращ малък бизнес или домакинства (знам че масово не се ползва лицензиран, но да приемем че имаш желание да е такъв).

https://products.office.com/bg-bg/compare-all-microsoft-office-products?tab=2

8,80 € на месец за 1 потребител с 1 TB OneDrive и денонощна поддръжка. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Взимат по толкова, защото могат. Това което си купил ти за 10 долара е легален софтуерен лиценз който по един или друг начин е преминал сивия сектор.

Моята Windows 8 бе закупена по същия начин преди повече от година и до момента няма никакви проблеми. Според мен LibreOffice не отстъпва по нищо на офис пакета от MS.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега Sobieskimania , би ли попитал по телефона microsoft.bg за проблема си ? Надявам се да споделиш какво са ти отговорили. Благодаря

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, Mlechko написа:

Не бих казал, че има заинтересовани! Поглежда се има ли активация и довиждане, беше ми приятно.... :)

Те ако ти дойдат ще бъде по сигнал на "доброжелател" и предварително ще знаят, че си с нелегален софтуер. Няколко пъти вече имахме подобни случаи.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 часа, Емил Костов написа:

Те ако ти дойдат ще бъде по сигнал на "доброжелател" и предварително ще знаят, че си с нелегален софтуер. Няколко пъти вече имахме подобни случаи.

Да вървят да доказват, че работя в нарушение! Изгубил съм си фактурите, забравил съм си паролата и какво? Този доброжелател нали се сещаш, че не е анонимен. Той се вписва с името си в жалба. Комисиите за защита на правата и други правозащитни не започват работа без жалба черно на бяло. Дори да сигнализираш анонимно, никой не започва да следи за нарушение, освен ако не се регистрираш с трите си имена, ЕГН, адрес за кореспонденция, родители, деца, либе, рода и пра-рода 9-то коляно, хоби, обичаи, месторабота и занимание, снимки, автопортрети, финансово състояние, на коя страна спиш в леглото повече, страдаш ли от болести, имаш ли алергия и т.н.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 часа, Емил Костов написа:

Ами то всъщност за това пуснах тази тема.

Исках да питам хора, който са срещали тези оферти (сега се поправя не стотици, хиляди продадени кодове има в ebay) дали знаят - лицензиран или не е точно този вид софтуер.

На мен всичко ми изглежда нормално - не са ми пратили линк към някой облак да си дръпна някакво .exe - пратиха ми акаунт в office.com,. който е мой и откъде да си сваля софтуера. - Реално го свалят дирекно от сайта на Майкросфот с мой акаунт там.

И понеже не разбирам в тази област исках да ви попитам дали сте се сблъсквали с подобен софтуер и какво е вашето мнение.

преди 18 часа, eXceLLen7 написа:

https://products.office.com/bg-bg/compare-all-microsoft-office-products?tab=2

8,80 € на месец за 1 потребител с 1 TB OneDrive и денонощна поддръжка. 

Ако реално тези оферти са си за нормален софтуер, за тази месечна цена си взимаш lifetime key, което определено изглежда по-добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 42 минути, Sobieskimania написа:

Ако реално тези оферти са си за нормален софтуер, за тази месечна цена си взимаш lifetime key, което определено изглежда по-добре.

Това е легално. В сайта на MS никъде не видях да предлагат lifetime оферта на office 365. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, eXceLLen7 написа:

Това е легално. В сайта на MS никъде не видях да предлагат lifetime оферта на office 365. 

Ако и този за 8 лева еднократно е легален, защо да ползва човек по-скъпия?

То и един телефон ако го купиш директно от оператор ти е 1500 лева, ама може да си го намериш и за 1000.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, Sobieskimania написа:

Ако и този за 8 лева еднократно е легален, защо да ползва човек по-скъпия?

То и един телефон ако го купиш директно от оператор ти е 1500 лева, ама може да си го намериш и за 1000.

Ако купиш от olx/заложна къща 10 крадени самсунга за служителите ти, след няколко месеца полицията ще ги вземе. Нищо, че имаш документ от Еконт или касова бележка от заложната. 

Как така в ebay се продава нещо, което MS не предлагат? 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, eXceLLen7 написа:

Ако купиш от olx/заложна къща 10 крадени самсунга за служителите ти, след няколко месеца полицията ще ги вземе. Нищо, че имаш документ от Еконт или касова бележка от заложната. 

Как така в ebay се продава нещо, което MS не предлагат? 

Ами след като ти го предлагат и ти дават достъп до самия сайт на Майкрософт - да не би да го хакнали сайта и Майкрософт да не знае? :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Уловката е, че събират пари. Преди години и аз се сблъсках с таквази необходимост. Работата е проста - лицензът важи, само ако е закупен от подходящите дилъри. То и така е направено, че да не можеш да купиш реален лиценз от чужбина. Така си хранят дилърите по места. В много сайтове продават ключове, а също така можеш да си купиш сд-та с "легален" софтуер, който е бил такъв, но препродажбата му е невалидна. Налице е извиване на ръце. Навремето търсех да купя фотошоп елементс, оказа се, че се предлага, но на теория, защото никой не го купува. Имах познат и той положи доста усилия, накрая се оказа, че получиха ключ, който ми дадоха, да си изтегля от САЩ-ански сървър, също и файла. Разбира се, цената беше като за Европа, по-скоро България, макар и с намаление като на "наш" човек. Но не можеш да си го купиш от САЩ за 100 долара, не можеш и от Франция примерно за 100 евро, а трябва оттук... Не можеш и да ъпгрейдваш по техните стандарти. Дори имаше доста истории за създавани проблеми, когато лицензите са купени от Източна Европа, но не от нашите... Всичко това зависи от дилърите и от Центъра, разбира се. В случая с майкрософт дали ще си го купиш от подобни сайтове (дори и да е чист и работи), той ще е нелицензиран по нашите закони и разбиранията на дилърите. Със същия успех можеш да ми дадеш парите на мен и аз да ти сложа нещо, ще ти дам и бележка, написана на ръка, която ще важи също толкоз, колкото и от тези сайтове, които предлагат също фотошоп, кьорел и прочие, а могат и колата ти да продадат на някого, и с разпечатаната бележка инвоисе той ще доказва пред полицията, че колата е негова, а не твоя :)

Положението е трагично. Ровил съм се с години, докато се обзаведа с лицензиран софтуер от алтернативи или с намаления. Щом напълнят гушите и стават супералчни. Навремето например имаше само уърд отделно.

Тоя офсъ 365 не го знам, но по принцип наистина има алтернативи, въпреки че в някои случаи не стават съвсем по разни причини. МС прибират пари от корпорации, администрации и прочие, които го купуват по разни причини (или наемат). Иначе е трагедия. Моят съвет е да пробваш алтернативи, а ако много трябва такъв, вземи един лицензиран, ако нещо е неизбежно, а на другите компоти сложи либре, опен, и други има. Ако 365 не става примерно.

Това, дето Млечко го пише, напълно го разбирам. Ама наистина положението е трагично. В администрацията не желаят да помръднат пръст и преди време като се скапаха офсите и половината неща не работеха, им предложих либре портабле, което даже прилича повече на старите офси, но настана рев ние с това едва свикнахме... Това е цяла система, машина, която хем е в губещо положение, хем с всички сили се стреми да не го промени.

Редактирано от otark (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Казаха ми нещо подобно, че лицензите си важат за определени страни, но не бях сигурен дали е така.

Иначе прикачвам какво ми седи като информация на subscription

HeKq1Fs.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Pavel Kichev
      Здравейте,

Търсих из форумите, включително и в този, но не намерих решение.Та проблема е следния: инсталирах си офиса и започнах да работя активно на него.В процес на работа обаче открих нещо невероятно глупаво според мен.След всяка точка(препинателен знак) и започване на ново изречение се включва редактора и подчертава последната дума от старото изречение с точката и първата дума от новото.Става така, че трябва да оставям празно място(спейс) след всеки край на изречение, което е меко казано грозно.Явно самият пакет приема точката както запетайка(трябва да се натисне спейс след нея, за да не го подчертае и както е прието изобщо да се пишат запетайките).

И така - някой с някаква идея от какво може да е ?
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване