Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

От скай куличката е най хубава само смени диска с този SEAGATE Barracuda 1000GB 7200 64MB SATA III. В скай можеш да добавиш и процесор 1600 крайната цена ще е 1416лв.

преди 7 часа, GeorgiDG написа:

Що се отнася за кутията и на мен не ми харесва тази, предпочитам по-изчетена примерно тази или тази.

Raidmax-a никак не е изчистена :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Объркал съм диска да, за кутиите първата е изчистена втората е евтина, в случая имах предвид първата.

Благодаря на всички, отивам да хвърлям боб да видим коя конфигурация ще се падне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е последно:

VARIO

AMD RYZEN 5 1600 YD1600BBAEBOX  -  421лв

CRUCIAL BALLISTIX SPORT LT DIMM 8GB BLS8G4D26BFSEK  -  164лв

ZOTAC GEFORCE GTX 1060 3GB AMP! ZT-P10610E-10M  -  451лв

Междинна сума с ДДС: 1,036.00лв.

SKY

ASROCK AB350M Pro4, AMD B350, DDR4 3200+(OC)/2667/2400/2133, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, AM4   -  156,88лв

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM010  -  94,47лв

DEEPCOOL Захранване 500W Full Modular Bronze, DA500-M  -  84,01  лв

RAIDMAX VORTEX V4, w/o PSU (Black/Red, Black, Black/Blue, Black/Yellow)  -  58,65лв

Цена:    394,01 лв.

Обща сума: 1430,01лв

Реших да комбинирам компоненти от двата сайта, като целта е оптимален бюджетен вариант не надвишаваш много сумата от 1400лв.

Сложих по-евтина кутия, по-евтино захранване, малко по-евтина рам, но с добра честота и така си позволих да добавя видео от по-висок клас и голяма гаранция и да оставя по-добрия процесор.

Единствено което ме притеснява захранването дали е ок и да не е много шумно.

Ще ви помоля за съвет за захранването само и да поръчвам, че човек колкото повече задълбава толкова по-труден става избора;)

Благодаря още веднъж на всички включили се в темата и дано е полезна и на някой друг!

П.П.: предишния пост съм писал съм от другия ми профил през тапатлака, ама то се подразбира;)

Редактирано от GeorgiDG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е като сърцето на компютъра и на него също е много важно да се обърне повечко внимание. Не че няма да ти върви, но захранването е наблъскано с китайски компоненти и кондензатори както са спестени и защити което го прави некачествено за работа под голям товар. Тук трябва да има баланс на всички части нали за това искаш съвет. Спри да сменяш компоненти ами се вземи в ръце и избери това което съм ти препоръчал ако ще да е и от два магазина. Това захранване лично аз никога няма да го сложа в такава конфигурация при среден клас компоненти не че защото е deepcool, ами защото е китайска сбирщина която развива нетърпим шум отгоре на това, а уж събираме компютър за работа при което тишината е от голямо значение. Отрежи от видео карта по добре, тъка или иначе 1060 3gb на Zotac ще ти помогне толкова колкото и Palit 1050Ti при работа с After Effects. При другите програми е без значение какво ще е видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси @goodly, да прав си, аз точно от това се опасявах за захранването, а за по-евтината кутия какво ще кажеш, захранването е сърцето, ама кутията е тялото и ако дрънчи като тенекия няма да е много добре:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй като от видео спестяваш 121лв спокойно си взимаш DEEPCOOL DUKASE V2 щракни на линка да я разгледаш. Също можеш да вземеш и рам с по високата чистота на 3000MHz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да тази ми харесва аз съм я посочил по-горе, но не е ли по-добре, да я оставя по-евтината кутия, а също така и по евтината памет, но с почти двойно по-голяма гаранция( пък след време ще добавя още една осмица )и почти същaта честота и да вдигна малко процесора, ето какво имам предвид:

VARIO

AMD Ryzen 5 1600X YD160XBCAEWOF  -  465лв

Palit GeForce GTX 1050 Ti Dual OC NE5105TS18G1D - 339лв

CRUCIAL BALLISTIX SPORT LT DIMM 8GB BLS8G4D26BFSEK  -  164лв

SKY

SEASONIC Захранване SS-520GM2 Bronze, 520W – 125,26лв

ASROCK AB350M Pro4, AMD B350, DDR4 3200+(OC)/2667/2400/2133, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, AM4   -  156,88лв

SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM010  -  94,47лв

RAIDMAX VORTEX V4, w/o PSU (Black/Red, Black, Black/Blue, Black/Yellow)  -  58,65лв

Общо - 1403,26лв

Много съм труден на избор, като някоя свекърва съм, ужас:emoji_smiley-01:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не вземеш всичко от sky конфигурацията която ти дадох там? Във vario щеше да е хубаво да се съберат всичките компоненти в тази кутия на FRACTAL DESIGN FOCUS G както можеше да вземеш дори и голямaта платка на Asrock Pro4 без да прескачаш тавана на бюджета, но за жалост не разполагат със 1500X в момента. Бива да им се обадиш и да ги попиташ дали ще го имат в наличност. Ако да събираш всичките тия неща в кутията която ти дадох за пример. Аз до сега да бях разбрал вече какво да правя. Обади им се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asrock Pro4 версията варио също я нямат имат другите два варианта, също нямат KINGSTON 8GB DDR4 3000MHz

Остава варианта най-близко до твоя всичко от скай, като съм сложил по-новия процесор, въпреки, че няма голяма разлика защото и твоя модел има за някакво охлаждане ми говорят, че тези 1500 по принцип нямали ама 1500X имали, кой спомена по-горе, ще видя.

ВСИЧКО ОТ SKY

DEEPCOOL Кутия DUKASE v2, Window, USB 3.0, w/o PSU   -78,54лв
ASROCK AB350M Pro4, AMD B350, DDR4 3200+(OC)/2667/2400/2133, VGA, DVI, HDMI, M.2 Socket, AM4   -  156,88лв
AMD RYZEN 5 1600, 6C/12T, up to 3.60Hz, AM4, with Wraith Spire 95W cooler  -  430,44
PALIT 4096M GTX 1050 Ti, GTX1050Ti StormX PCI-E 3.0  -  335.99
KINGSTON 8GB DDR4 3000MHz HyperX Predator, CL15-17-17 /HX430C15PB3/8/  -  194,82лв
SEAGATE 1000GB 7200 64MB SATA III Barracuda, ST1000DM010  -  94,47лв
SEASONIC Захранване SS-520GM2 Bronze, 520W – 125,26лв

Общо 1 416,40лв

А за варио трябва със заместители, но ще питам все пак както казваш за про версията и за 1500x

2017-10-28_144149.jpg

Но в крайна сметка май везните се накланят към SKY, защото Варио не виждам нищо по-добро в кофигурацията, освен че картата е с два вентилатора фабрично овърклокната и кутията може би е малко по-добра, но пък рам паметта е по-слаба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...