Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Сваляш си софтуера от линка,прави се за няма и 10 минути,просто преоразмеряваш партишъна(Resize)

СОФТУЕР

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Богатир написа:

Тази програма ще ви свърши работа EASEUS Partition Master Home Edition 12.5

Аз съм му дал алтернативна,но и тази върши същата работа(даже и тази която върви с операционнат система Partition Manager ) и тря ще му помогне

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към подобни действия, трябва да се подхожда внимателно! Особено при вече инсталирана OS. "Цепенето" е най добре да се прави при инсталацията.

По принцип, предложените по=горе инструменти ще свършат работа, но пак казвам - внимавай какво правиш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много лесно-не казваш какъв софтуер имаш, но отиваш в контрол панел, административни инструменти, управление на компютъра, управление на дискове ( за Уиндоус 10 има много по-пряк път-с десен бутон долу в ляво и от прозореца избираш управление на дискове. Като се отвори това, с десен бутон на дял С и избираш свиване на дял-избираш колко да свиеш за новия дял ( колкото макс. ти покаже съветника) , даваш нататък  , избираш буква за кръщаване на новия дял и готово. По-трудно е да го върнеш обратно-това може да стане с програма , предложена ти по-горе.

21.JPG

22.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова отговорна задача не бих се доверил на безплатен софтуер. Изтегли си от любимия си тракер ISO-то на Acronis Disk Director, които усъвършенстват продукта си вече над 15 години, запиши го на USB флашка с Rufus или YUMI, ако дискът е на настолен компютър, задължително включи UPS и действай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Win_user написа:

За толкова отговорна задача не бих се доверил на безплатен софтуер. Изтегли си от любимия си тракер ISO-то на Acronis Disk Director, които усъвършенстват продукта си вече над 15 години, запиши го на USB флашка с Rufus или YUMI, ако дискът е на настолен компютър, задължително включи UPS и действай.

Едно малко момче, за да пита как да си направи втори дял, очевидно е начинаещ, дали ще разбере и направи това, което му препоръчваш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвате искате ли да запазите данните в него или вече сте ги запазили някъде, защото, ако е така, може и с вградения в Уиндоус инструмент, ако ли не, ще трябва да използвате външен софтуер. По-горе Win_user ви е посочил с какво - Acronis. Има, разбира се и други, най-добре да се доверите на надеждна програма от голяма компания - Acronis, O&O, Paragon ( има безплатна версия на софтуера за управление на дялове). Важно, преди това, за всеки случай направете имидж на дяла, който ще цепите. Лично аз правя подобни манипулации с една стара версия на Acronis Disk Director (с новите нещо се не оправих).

Погледнете и тук, но нямам опит с тези програми: https://www.lifewire.com/free-disk-partition-software-tools-2624950

Имам със софтуер на Акронис и никога не съм имал грижа. Но! забележка, не съм цепил дяла, където е ОС. Прочетете какво да правите и действайте смело.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, B3M2W0 написа:

Едно малко момче, за да пита как да си направи втори дял, очевидно е начинаещ, дали ще разбере и направи това, което му препоръчваш?

Е, то по-елементарен интерфейс от ADD - накъде? Може да направи всичко само с мишката, без да докосва клавиатурата. А създаването на bootable flash с Rufus също е 4-5 клика работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Win_user написа:

Е, то по-елементарен интерфейс от ADD - накъде?

Minitools Partition Wizard (ппредпочитана версия 9.1); AOMEI Partition Assistаnt; Parted Magic........

преди 3 часа, Мальчик Бананан написа:

Не казвате искате ли да запазите данните в него

Няма какво да се пази - има един явен дял - дял С. И от него иска да отдели и създаде нов дял.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Minitools Partition Wizard (ппредпочитана версия 9.1); AOMEI Partition Assistаnt; Parted Magic........

Няма какво да се пази - има един явен дял - дял С. И от него иска да отдели и създаде нов дял.

Ако е така, да последва съвета на @B3M2W0 .

Не видях да е уточнил... Понеже, ако знаеш какво правиш, с програма на Акрони или Парагон, не е проблем. Всъщност съм цепил и на ОС дяла, мисля...

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да възникне проблем със свиването на системния дял - т.е. да не позволи да се свие. Там помага само офлайн преоразмеряването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вградените опции windows 

преди 4 часа, B3M2W0 написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, да начинаещ съм и трябва да разделя диска на лаптоп в гаранция и не искам да използвам диск със windows, защото казаха че се губи гаранция и ме интересуваше главно за тази опция от Windows ( disc management ). Защото от там ми се стори най-лесно. Благодаря отново на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно системата няма да позволи на управлението на дискове да промени размера на дела с Windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.11.2017 г. в 12:13, ExaFlop написа:

Най-вероятно системата няма да позволи на управлението на дискове да промени размера на дела с Windows

Над 8, защо не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, заради заключен от системата дял, примерно. И 10 да е, ако делът е заключен - само офлай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Mitko99
      Проблема е следния, написах програма на езика C, но като дам компилирай ми дава грешката ([Error] 'else' without a previous 'if'), някой има ли идея как да се реши проблема?
      #include<stdio.h>
      #include<math.h>
      int main()
      {int x1,x2,y1,y2,z1,z2,k1,k2;
      float a,b,c,d,e,f,h,max;
      printf("wyvedete kordinatite na purva to4ka");
      scanf("%d",&x1);
      scanf("%d",&x2);
      printf("wyvedete kordinatite na 2ra to4ka");
      scanf("%d",&x1);
      scanf("%d",&y2);
      printf("wyvedete kordinatite na 3ta to4ka");
      scanf("%d",&z1);
      scanf("%d",&z2);
      printf("wyvedete kordinatite na 4ta to4ka");
      scanf("%d",&k1);
      scanf("%d",&k2);
      a=sqrt(x1-x2)*(x1-x2)+(y1-y2)*(y1-y2);
      b=sqrt(x1-x2)*(x1-x2)+(z1-z2)*(z1-z2);
      c=sqrt(x1-x2)*(x1-x2)+(k1-k2)*(k1-k2);
      d=sqrt(z1-z2)*(z1-z2)+(y1-y2)*(y1-y2);
      e=sqrt(z1-z2)*(z1-z2)+(x1-x2)*(x1-x2);
      f=sqrt(z1-z2)*(z1-z2)+(k1-k2)*(k1-k2);
      if(a>b&&a>c&&a>d&&a>e&&a>f);
      {a=max;};
      else(b>a&&b>c&&b>d&&b>e&&b>f&&b>h);
      {b=max;};
      else(c>a&&c>b&&c>d&&c>e&&e>f&&e>h);
      {c=max;};
      else (d>a&&d>b&&d>c&&d>e&&d>f&&d>h);
      {d=max;};
      else(e>a&&e>b&&e>c&&e>d&&e>f&&e>h);
      {e=max;};
      else(f>a&&f>b&&f>c&&f>d&&f>e&&f>h);
      {f=max;};
      else(h>a&&h>b&&h>c&&h>d&&h>e&&h>f);
      {h=max;};
      printf("Max=%f", max);
      return 0;
      }
    • от m.dimitrov98
      Здравейте, имам ето това задание:
      Големи числа се наричат цели положителни числа с К цифри. Големите цели числа могат да се представят с помощта на линеен едносвързан списък, всеки елемент на който съдържа точно една цифра от числото. Дадени са две големи цели числа N1 и N2 (до 100 цифри). Да се напишат програмни фрагменти за :
                a. Представяне на числата чрез списъци;
                b. Сумиране на две големи цели числа.
      Бях го направил с две функции create1 и create2 и две променливи N1 и N2, но професорката иска да е само един и колкото числа искам да въведа толкова пъти да извикам един и същ create. Опитах по този начин но при започване на въвеждането на второто число програмата блокира. Бих бил благодарен ако някой помогне.
      Ето и до къде съм стигнал.

#include <iostream> using namespace std; struct chislo{ int N; chislo* next; }; typedef chislo* Point; Point Head; void Create(Point &Head) { Point Last, P; Last=NULL; int brc=0; int br=0; cout<<"Колко цифри ще е числото?: "; cin>>br; while (brc != br) { P = new chislo; brc++; cout << brc <<" цифра на числото: "; cin >> P->N; P->next=NULL; if (Head == NULL) Head = P; else Last->next = P; Last = P; } } void Traverse(Point P){ cout<<"Числото е:"; while (P !=NULL) { cout<<P->N; P = P->next; } cout<<endl; } int main() { system("chcp 1251"); Point Head = NULL; Create(Head); Create(Head); Traverse(Head); Traverse(Head); }  
    • от altec
      здравейте хард диска ми по точно дял D се изтрива от само себе си с 3 хард диска съм не са ми правили проблеми проверени са на sentinental pro нямат лоши сектори ... когато си заключа компютъра за 2-3 часа и след това пиша си паролата отключва се и искам да отворя някоя игра примерно cs:go (който е записан в дял D) ми изписва "проблем в прекия път устройството или мрежовата връзка към които сочи прекия път "cs:go" не са налични уверете се че дискът е правилно поставен или че мрежовият ресурс е наличен и опитайте отново" пускам си антивирусната  avg  да сканира но нищо не открива и spyhunter съм пробвал пак нищо... ако имате някакви предложения за решаване на праблема оставете един коментар забравих да напиша че като го рестартирам компютъра и дяла пак се показва (предложете нещо без преинсталация че ме мързи 
    • от мария0401
      Здравейте, не знам как да започна. Объркана съм. Трябва ми съвет..аз съм на 17 наскоро разбрах,че имам още една сестра..никога не съм я виждала.При раждането й баба ми я е дала на някой без майка ми да знае..замислих се как може да има такива хора да дадат внучка си при раждането на някакъв човек без никой да знае..казаха ми ,че майка ми я е кръстила Доротея родена е 2004 година.Умирам от желание да разбера къде е ,да я познавам,да видя как се грижат за нея..не знам как да я намеря...винаги когато се опитам да говоря с майка ми тя започва да плаче...не може да ми кажи нищо опитва се,но я боли твърде много..много искам да я намеря...
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване