Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!!! Искам да попитам процесорът I5-3470 или I5-3570 ще пасне ли на дъното Asrock H61-VG3. Също и тази RAM "DDR3 8GB PC3-12800 (1600MHz)" Това пише като информация за рамта. Аз съм почти сигурен, че пасват, но само питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяко дъно с H61 чипсет поддържа Айви (започващите с цифрата 3) но след обновяване на биоса. 

п.с. Друг път вместо да си губиш времето с питането на трети лица проверявай на страницата на производителя - 

http://www.asrock.com/mb/Intel/H61M-VG3/#CPU

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Venom2004 написа:

Здравейте!!! Искам да попитам процесорът I5-3470 или I5-3570 ще пасне ли на дъното Asrock H61-VG3. Също и тази RAM "DDR3 8GB PC3-12800 (1600MHz)" Това пише като информация за рамта. Аз съм почти сигурен, че пасват, но само питам.

Нямаш никакъв проблем,дъното ти поддържа ддр3 до 1600 херца,щом и плочките са ддр3...Не че неможеш да сложиш и плочки с по-голяма тактова честота,обаче при дъно,което не поддържа такава честота няма смисъл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи и I5-2500 ще стане щото незнам колко пари ще имам. Между другото каква е разликата между I5-2500 и I5-3470 смисъл голяма ли е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че пиша много въпроси ама, за да не правя много теми. Кое е по-добре 16GB 1333mhz или 8GB 1600mhz.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Venom2004 написа:

Знам, че пиша много въпроси ама, за да не правя много теми. Кое е по-добре 16GB 1333mhz или 8GB 1600mhz.

Разбира се,че 16 гб-та,нищо че тактовата честота е по-малка,това не е толкова важно,ама разликата между 8гб-та рам е по забележима.

преди 14 часа, Venom2004 написа:

Значи и I5-2500 ще стане щото незнам колко пари ще имам. Между другото каква е разликата между I5-2500 и I5-3470 смисъл голяма ли е.

Разликата между двата процесора е в поколенията,иначе като цяло съществена разлика няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, TBITW написа:

Разбира се,че 16 гб-та,нищо че тактовата честота е по-малка,това не е толкова важно,ама разликата между 8гб-та рам е по забележима.

Разликата между двата процесора е в поколенията,иначе като цяло съществена разлика няма.

Ок кое е по-добър вариант FX 8300 (щото има повече ядра) или I5-3470(3570) (щото има по-силни ядра). Малко ме притесняват температурите и FPS-а в игрите на FX-а. Ще се използва за стриймове на доста тежки игри като GTA V, Fifa 18, WWE 2K18 както и видео обработка.

Редактирано от Venom2004 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5 3470 може да ти дойде слаб за такива неща, ще ти трябва поне i7. Относно FX процесора - ще те спъва в игрите поради слабия signle core, също така ще ти трябва много добро охлаждане, за да го държиш на ниски температури и да не тротълва, добро дъно и мощно захранване. Защо не се ориентираш към нещо по-ново - Ryzen 4/8 ще ти върши в пъти повече работа и няма да се тормози толкова?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Радослав Матев написа:

i5 3470 може да ти дойде слаб за такива неща, ще ти трябва поне i7. Относно FX процесора - ще те спъва в игрите поради слабия signle core, също така ще ти трябва много добро охлаждане, за да го държиш на ниски температури и да не тротълва, добро дъно и мощно захранване. Защо не се ориентираш към нещо по-ново - Ryzen 4/8 ще ти върши в пъти повече работа и няма да се тормози толкова?

Защото трябва да сменям рамта. А аз нямам много пари както виждате от това към което съм се запътил. Смисъл Ryzen 3 е 250 лв, а аз за дъно и процесор общо имам към 300лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами уточни в темата какво имаш, какво нямаш и какъв ти е бюджета, ние да не сме медиуми? Трябва с ченгел да ти вадим думите ли какво?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Радослав Матев написа:

Ами уточни в темата какво имаш, какво нямаш и какъв ти е бюджета, ние да не сме медиуми? Трябва с ченгел да ти вадим думите ли какво?

Ами не както виждаш темата беше с друго свързана, но насам идва така че..... Та написах за какво ми е процесора написах вече за бюджета даже е около 250лв. Имам DDR3 рам и не искам да я сменям. И трябва да взема процесор и дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 200 лв. спокойно се взима Хасуел и за 50 лв. някакво дъно. Няма никаква причина да купуваш по-слаби процесори.

https://www.olx.bg/ad/intel-core-i5-4460-3-2-ghz-4-core-4-thread-ID6PLWJ.html#a8055a9d34

https://www.olx.bg/ad/danna-platka-asrock-ih81-ID75HLb.html#d863f5ba00

Ако искаш се поразрови за по-изгодни оферти. Дъното трябва да е с H81 чипсет. Стават и B85, H97 и Z97 но цените са по-високи.

Ако имаш повече от два модула рам ще се наложи по-скъпо дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roujin Z написа:

За 200 лв. спокойно се взима Хасуел и за 50 лв. някакво дъно. Няма никаква причина да купуваш по-слаби процесори.

https://www.olx.bg/ad/intel-core-i5-4460-3-2-ghz-4-core-4-thread-ID6PLWJ.html#a8055a9d34

https://www.olx.bg/ad/danna-platka-asrock-ih81-ID75HLb.html#d863f5ba00

Ако искаш се поразрови за по-изгодни оферти. Дъното трябва да е с H81 чипсет. Стават и B85, H97 и Z97 но цените са по-високи.

Ако имаш повече от два модула рам ще се наложи по-скъпо дъно.

Да тази обява съм я кликал поне 30 пъти. Не е лошо даже е добре. А за дъното предпочитам за 15лв ново с 2год гаранция. I5-4590 е доста по-добре нали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чак доста не все пак говорим за едно и също поколение заключен 4 ядрен процесор но е на по-високи честоти тоест по-добрия вариант. 

Дъната нови са с 3 години не с 2 а и за 15 лв. няма да намериш и втора ръка иначе ясно че предпочиташ.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Roujin Z написа:

Чак доста не все пак говорим за едно и също поколение заключен 4 ядрен процесор но е на по-високи честоти тоест по-добрия вариант. 

А 20лв отгоре струва ли си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Roujin Z написа:

Да.

Добре за сега остава I5-4460 или I5-4590. Зависи колко пари точно ще имам щото ще ги взема след 2 седмици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже стана дума за нови дъна онова от обявата ново с 3 години гаранция е 20 лв. по-скъпо - https://www.emag.bg/dynna-platka-asrock-h81-socket-1150-h81m-dg4/pd/DRMCHYBBM/

Като гледам са останали само 3 бройки а принципно при толкова стари части избора е минимален.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да попитам винтовете (болтовете) които закрепват дъното за кутията идват ли в комплект с него, щото някъкъв човек ми купи старото дъно и процесора и преди да ги пратя по еконт незнам дали да ги дам в комплект с него. Иначе дъното което купих (чакам да пристигне) е което казахме "Asrock H81M-DG4" само, че вместо от емаг го взех от жар компютърс заедно с охладителя "DeepCool ice edge mini v2".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Venom2004 написа:

идват ли в комплект с него

Не. Идват с кутията, т.е. не пращай старите.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DuniTo
      Значи да не бавя, мислех да си закупя нова конфигурация избрах си частите и всичко, но на следващия ден цените на процесорите се качиха (следователно този който си избрах се качи с 300 лева) иии се чудя дали ще спаднат цените. Ако не спаднат дали да се насоча към AMD. Ако някой знае какво се случва в intel, ако може да ми каже, защото е мноо tapo. 
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден Отново дойде лято/сезона на високите температури и както всяка година проблема ми с температурите на процесора се повтаря Преди няколко дни закарах компа да го почистя от прах основно когато отворих кутията имаше адски много прах по компонентите най вече по перката на видеокартата беше се сплъстило и като се дръпне от едната страна се късаше на парченца и така почистих от прах идеално всичко с компресор който се надуват гумите по бензиностанциите прибрах се вързах всички кабели но проблема не е решен отново температурите стигат до максимум 82-85 градуса това става дума когато е под товар примерно 1 час играя League of Legends след като играта свърши започва си падат градусите до към 50-55-58градуса тук е момента да спомена и,че преди винаги държах компа отдолу на плота на бюрото много близко до земята където се разнася прах и отдолу беше адски задушно нямаше много въздух да се охлажда но след последното почистване го преместих горе на бюрото Днес излизах из града да огледам по няколко магазина какви са цените на термопастите спрях се на една  Evercool - TC-03 цената е 4лева  Искам да знам тази паста качествена ли е ? Някой от вас използвал ли я е преди/или използва ли я в момента/доволен ли е от нея ? И последно - процесора е Intel Xeon E5420 4x2,5GHZ Ако съм изпуснал да добавя нещо питайте !!! Мерси Предварително

• от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от Пламен Р
      Искам да си клокна паметта , но незнам как в момента ми е 1200mhz искам да е 2400mhz -16 gb ram ми е в момента някой да ми помогне!!!
      Дъното ми е добро някво от 200 лева и подържа точно до 2400mhz
    • от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.