Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте може ли някой да ми обесни как точно се използва Биткойн и за какво служи точно?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да си купиш  кока кола от  автомат с биткойни с еквивалент   от 100 реални долара 

пирамидка с една дума

стока срещу доверие

хората имат доверие на  долара и се разплащат в долари

други имат доверие в биткойна и се разплащат в биткойни .

примерно играеш някаква игра и вътре има виртуална валута за да я изкараш си прахосал някакво време

и си преценяваш виртуалната валута да я размениш с някой бачкална строеж за реални пари понеже той нямал време да играе  и си купува виртуалната валута  с парите изкарани от строежа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Yvan Sergeev написа:

да си купиш  кока кола от  автомат с биткойни с еквивалент   от 100 реални долара 

пирамидка с една дума

стока срещу доверие

хората имат доверие на  долара и се разплащат в долари

други имат доверие в биткойна и се разплащат в биткойни .

Най-обичам тия с пирамидите :) Зад всяка една финансова институция от пирамидален характер стои човек, група от хора, организация, институция, държава и други. Сега обясни на всички кой стой зад биткойн и като рухне пирамидата ще обере парата. Много ми е интересно да науча. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Калин Карабойчев написа:

Сега обясни на всички кой стой зад биткойн и като рухне пирамидата ще обере парата.

има и теми  даже в този сайт

https://www.kaldata.com/it-новини/какво-ще-стане-ако-сатоши-накамото-про-264299.html

Цитат

Битĸoйнитe ca c oгpaничeн бpoй – 21 милиoнa, ĸoитo cпopeд пpoгнoзитe, щe бъдaт пoлyчeни ĸъм 2140 гoдинa. Mилиoнът битĸoйни, coбcтвeнocт нa Haĸaмoтo ca 5% oт цeлия oбeм нa тaзи ĸpиптoвaлyтa.

Aĸo ĸoнтpoлиpaтe eдин милиoн oт oбщo 21 милиoнa, тo имaтe гигaнтcĸи възмoжнocти дa мaнипyлиpaтe пaзapa. Цeннocттa нa битĸoйнa e, чe тoвa e pядъĸ aĸтив, нo aĸo зaпoчнe дa ce cpeщa чecтo, нeгoвaтa цeннocт щe ce пoнижи.

He e извecтнo ĸoй e Haĸaмoтo и ĸъдe ce нaмиpa.

с каква машина тоя уио искара 5 % от биткойните  да си купя същата

въпрос на доверие балами и не чак толкова вярват на фантом 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има и теми  даже в този сайт

https://www.kaldata.com/it-новини/какво-ще-стане-ако-сатоши-накамото-про-264299.html

с каква машина тоя уио искара 5 % от биткойните  да си купя същата

Самия въпрос разкрива колко си далече от материята. Той не ги е изкопал с машина а при създаването на кода е заложил в неговия портфейл тази сума като възнаграждение за труда му един ден. След това кодът е пуснат като отворен и всички могат да видят какво точно съдържа и да го използват както решат за добре. В случая един ден ако създателя на биткойн продаде наличността в портфейла си това ще понижи временно пазарната стойност на биткойн, но той ще продължи да бъде ограничена валута и скоро след това цената отново ще тръгне нагоре, тъй като по всеки икономически закон за търсенето и предлагането, когато количеството на една стока е ограничено цената и нараства заедно с търсенето. За съжаление въпросът не стой така с нито една държавна валута от която ежедневно се печатат още и още емисии и цената и пада независимо от търсенето. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......  запиши си я тая твоя мисъл някъде на лист хартия и запиши моята и след 10-20 години прочети да видим кой е прав

валута с  лимит е като каца  без дъно- и двете безполезни

старите биткойни са с голяма печалба  а новите с ниска печалба и намаляваща

PR   и шумотевицата около биткойна е залъгалка за наивници  и  зарибявка

печели се временно докато не се запълни търсенето

а щом се запълни и препълни с производители 

със същото темпо и ще спадне курса  биткойн-реалнипари- покупвателна способност 

защото като седиш зад ПС-то   няма кой да ти изпече хляба във фурната .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Калин Карабойчев написа:

Самия въпрос разкрива колко си далече от материята. Той не ги е изкопал с машина а при създаването на кода е заложил в неговия портфейл тази сума като възнаграждение за труда му един ден. След това кодът е пуснат като отворен и всички могат да видят какво точно съдържа и да го използват както решат за добре. В случая един ден ако създателя на биткойн продаде наличността в портфейла си това ще понижи временно пазарната стойност на биткойн, но той ще продължи да бъде ограничена валута и скоро след това цената отново ще тръгне нагоре, тъй като по всеки икономически закон за търсенето и предлагането, когато количеството на една стока е ограничено цената и нараства заедно с търсенето. За съжаление въпросът не стой така с нито една държавна валута от която ежедневно се печатат още и още емисии и цената и пада независимо от търсенето. 

Ако може да попитам и още едно нещо,как може да се изкарат най-лесно биткойни и евентуално колко можем да спечелим? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

......  запиши си я тая твоя мисъл някъде на лист хартия и запиши моята и след 10-20 години прочети да видим кой е прав

валута с  лимит е като каца  без дъно- и двете безполезни

старите биткойни са с голяма печалба  а новите с ниска печалба и намаляваща

PR   и шумотевицата около биткойна е залъгалка за наивници  и  зарибявка

печели се временно докато не се запълни търсенето

а щом се запълни и препълни с производители 

със същото темпо и ще спадне курса  биткойн-реалнипари- покупвателна способност 

защото като седиш зад ПС-то   няма кой да ти изпече хляба във фурната .

:D Голям смях, изобщо не мисля да се занимавам да ти обяснявам каквото и да било повече. Горното е достатъчен бисер. 

преди 9 минути, Crown2363 написа:

Ако може да попитам и още едно нещо,как може да се изкарат най-лесно биткойни и евентуално колко можем да спечелим? 

Биткойни от много време не могат да се изкарат лесно. Най-лесният начин е да си купите такива и да гледате цената им как расте всеки ден.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да  спечелиш колкото да си избиеш инвистицията и то с  интелектуални финансови врътки

няма кой да те замеря с  панчки кинти докато си седиш зад пс-то и подпръцкваш

преди 11 минути, Калин Карабойчев написа:

Биткойни от много време не могат да се изкарат лесно. Най-лесният начин е да си купите такива и да гледате цената им как расте всеки ден.

и едни ден като се събутиш цената 2 стотинки за 5 милиона биткойна .

а  предида си легнеш  били 100 милиарда лева колкото струва държавата за 1 биткойн

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може да  спечелиш колкото да си избиеш инвистицията и то с  интелектуални финансови врътки

няма кой да те замеря с  панчки кинти докато си седиш зад пс-то и подпръцкваш

и едни ден като се събутиш цената 2 стотинки за 5 милиона биткойна .

а  предида си легнеш  били 100 милиарда лева колкото струва държавата за 1 биткойн

Нелепици и смехории пишеш, но ти казах, че не ми се занимава да наливам акъл повече. Преди 20 години на подобни тикви също не можех да обясня какво е Интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето нещо подобно  продаваш си мебелите и къщата в реалния живот и си купуваш  виртуална в  играта ииграеш в реалния живот от барака .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да го обясня нагледно

представи си в света има 1 чепка червено грозде  производителя си е  заделил  5 % от тази чепка за лични нужди 

до сега гроздето е с размери  50 %  до  2140 година ще наедрее до 100  %  ( АЗ ЛИЧНО ПРЕДПОЛАГАМ  че до  2030 година квото наедряло наедряло  и ще се скапе ама някои ще се облажат и ще си го изпапат преди да се скапе като го вложат в останалите

100 милиона тона бяло грозде ежегоно производство .)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да се излагаш повече да говориш за неща, които не разбираш, аз също не говоря за балет. И да гроздето е кисело, когато е високо. В подписа ми има една мисъл в първото изречение, прочети я ти специално два пъти за по-сигурно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре де запиши с в тевтера  и след 10-20години ще видим като повечето будали се осънаят

ако не и по рано щото пише че на 4 години производителността се намалява   с по 50 % 

а щом се намалява значи  цената ще расте с по 50 % докато има търсене

и за в космоса има желаещи ама като нямат кинти да си купят бензин за колата камо ли ще си купят бензин за ракетата .

и една хипотеза  какво пречи на хашимото задкулисно да си ги развърта тези биткойни

като са на ниска цена да купува а като са на висока да продава

и да не са му  5 % а вече да са 50 % със задкулисни манипулации и търгашество .

New_Bitmap_Image_2.png

82 % купувачи18 % продавачи

цената  НА биткойна е завишена с минимум 30 %

при намиране на 30 %производителицената ще падне на 100 % за 4 години 

за  това са мощните раклами по сайтчета

за да може  след като  тези 80 % станат на  60 %   купуваче

20-те % разлика тарикати да напълнят гушите като  заменят  битовете за реални неща .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Crown2363 написа:

Здравейте може ли някой да ми обесни как точно се използва Биткойн и за какво служи точно?

Прескачайки многото приказки (някой - празни) - препоръчвам ти да прочетеш статията Биткойн, от Уикипедия.

Може да не е напълно точна, но поне ще добиеш представа за какво иде реч.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 4 часа, Калин Карабойчев написа:

Нелепици и смехории пишеш, но ти казах, че не ми се занимава да наливам акъл повече. Преди 20 години на подобни тикви също не можех да обясня какво е Интернет.

Няма смисъл от bitcoin. Първо плаща се на копачите да поддържат счетоводството, второ ако решиш да бъдеш копач се оказва, че заплащането в момента е мизерно, заради профи копачките с многото видео карти и ASIC-ите.
С други думи за какво ми е да ползвам bitcoin, като нищо не мога да спечеля?
2008 имаше файда да копаеш с домашен компютър с AMD карта. Имам познат, който тогава на шега направи 10 биткоина и след няколко години(понеже тогава бяха неприложими, на игра си копаеше) се оказа с няколко хилядарки напред.
В момента какъв ми е смисъла да се занимавам с това?
Отделно...цената на биткоина е нестабилна. Покупката им е като участие в спекулация с която и да е било валута. Утре може да паднат като цена.
Това вече се е случвало.
И на кратко...Аз не съм престъпник, който не иска да му бъдат проследявани парите...
Биткоинът е нестабилен. Трудно е да го спечелиш чрез миньорство, освен ако не вложиш неоправдано към днешна дата количество пари за хардуер...
Каква ми е ползата на мен от него, като не мога да спечеля?
ab9f11afda0158fd5debbca4ef25e11a.png

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, simtech написа:

...
Каква ми е ползата на мен от него, като не мога да спечеля?

Тва е нов прочит на стария лаф:

Ква е ползата от файдата, когато няма келепир???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 14 минути, jhoro написа:

Ква е ползата от файдата, когато няма келепир???

И нов и стар прочит, ако нямаш изгода - все едно. В БГ дори има чуждестранни фирми, които са си организирали гигантски копачки.
Аз не мога да се меря с 1 комп и 2 видео карти. Все пак изработването на всеки блок е състезание. Колкото повече хардуер имаш, по-голям шанс има да припечелиш. А колкото хардуер повече купиш, повече пари ще дадеш.
Нито печеля нещо, нито е стабилно. По-добре да си купя злато, ако искам да си инвестирам парите с цел стабилност. Цената на златото да си видял да пада 4 пъти? А пък за в обръщение ми стигат и книжните пари.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/4/2017 в 16:03, Калин Карабойчев написа:

Аз съм от тези, за които гроздето било кисело и т.н. ...

Биткоина е секта на вярващите в светлото бъдеще на биткоина :) 

Сектанта не можеш да го убедиш, че биткоина е балон, защото за да влезеш в сектата, задължително условие е да си имаш коини. Чисто психологически, той иска да вярва, че е направил правилната инвестиция и че вложените днес 1000 лева ще му донесат утре пари, с които да си купи апартамент в центъра на Париж, а ако е купил коини за 10000, то ще иска "инвестицията" му донесе пари за покупката на цяло малко селце в южна Франция. Нека сектанта да го наречем Пешо, за по-образно. За да се изпълни мечтата на Пешо, обаче има едно много важно условие - цената на коините трябва да расте непрекъснато, а за да стане това, трябва всеки ден и по целия свят да идват нови последователи в сектата. За целта, Пешо убеждава колкото се може повече хора, че биткоина е страхотна инвестиция, че това е бъдещето, че е революция, че е най-значимото нещо след откриването на колелото, колко измислени са валутите защото всяка централна банка си печата колкото иска от тях, колко несигурни са банките и т.н. ... Разбира се, в сектата има и много по-сериозни инвеститори от Пешо, които са видели шанс да изкарат много пари и тези сериозни инвеститори с многото пари, могат да бъдат и много убедителни. Вярващите се увеличават, а това само по себе си повлича нови и нови сектанти. Търсенето расте, с това и цената, съвсем логично. Пешо вече си е набелязал няколко малки гарсониери в Париж, но съвсем малко не му достига за мечтания апартамент. Но изведнъж, аууу... Хората с многото пари решават, че вярващите са нараснали до критична маса и в един хубав момент решават да си осребрят инвестициите за същите онези долари, за които ден по-рано са говорили, как нямат реална стойност и т.н. ... А може и самия Сатоши да си каже - брей, та аз съм милиардер и ще съм по-богат от Джеф Безос ако сега си продам коините... Големите ще повлекат малко по-малките и така... Не съм икономист и не знам точно как ще стане, но предполагам, че нашия сектант Пешо няма да му се вярва, как гарсониерата в Париж става мираж... Коините му ще се стопят първоначално до апартамент в центъра, но не на Париж, а в София, после до гарсониера в Люлин, къща в Северна България и т.н. ... Може би до последно, Пешо няма да си продаде коините, чакайки да се върне цената. Горе-долу аз така виждам края на приказката :)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

всички валути са основани на доверие

само размяната в натура е честна 

докато 1 кокошка не се размени за 1 кон и цялото село тръгне да развъжда кокошки и цената пада до кокошка за мишка

това е капитълизмът

то че файда няма няма

доказателство са и  хилядите ригчета за коепаене втора ръка по олхчета продавалничета ебайчета итнт //.....

на вече опарени от пирамидата 

и от стара римска поговорка  "НА КОГО Е НУЖНО?"

на кого е нужен биткойна  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, djagi написа:

Аз съм от тези, за които гроздето било кисело и т.н. ...

Биткоина е секта на вярващите в светлото бъдеще на биткоина :) 

Докато гледате на Биткойн като инвестиция а не като на глобална разплащателна система ще продължавате да пишете разведряващите си коментари от квартирката си в Студентски град и да копаете по цял ден не биткойни, а на строежа на новия апартамент на Пешко. 

Биткойн не е просто инвестиция той е глобална разплащателна система, която има само положителни страни пред сега съществуващите. Ще се опитам да изброя някой от тях:

1. Пълна децентрализация (независима от нито една държава, банка или финансова институция)

2. Бързи, лесни и евтини преводи до всяка точка на земното кълбо (а от скоро чрез новите сателити и извън него)

3. Лесна преносимост през всяка граница на всяка данъчна ферма в която сте част от стадото, което се издоява системно чрез различни измислени данъци, такси, глобички и най-важния скрит данък наречен печатане на пари от вашите фермери, което води до инфлация и обезценяване на паричките, които си мислите, че имате в банката ви. Където и да отидете по света вашия портфейл е в джоба ви.

4. Защита от дългата ръка на държавните институции и разни башибозуци като съдия изпълнители, които във всеки един момент могат да решат, че парите които имате в банката не са ваши и чрез всякакви измислени налози, глоби, запори да сложат ръка върху средствата ви. Биткойн няма как да ви го вземат за разлика от всичко останало. 

5. Ограничено количество, което никога няма да нарастне за разлика от всяка друга валута, която използвате, което означава че колкото по-често чувате думата биткойн по света толкова повече цената му ще се вдига нагоре. 

Ако и след всички тези ползи не виждате смисъл в Биткойн и предпочитате да плащате на банките и държавата то просто потърсете достатъчно здраво въже някъде из апартамента си и го използвайте по пердназначение. 

Само един факт: новина от този месец. Печалбата на банките в България за първите 9 месеца на тази година е 980 милиона лева?!?! От кой са взети тези пари според вас? И другата добра новина от тази седмица, парламентът прие на първо четене плащанията над 5000 лв да са само по банков път. Опитваха няколко пъти да го прокарат тоя закон накрая тихомълком успяха. Догодина печалбата на банките ще е двойна. Още ли мислите, че държавата и банките ви обичат и мислят за вас? Ако да, помислете пак за въжето...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

алтернатива на другите държавни валути

държавата БГ уж при фалит на банка  дава до 100к

а биткойна  при фалит колко дава ?

преди 10 минути, Калин Карабойчев написа:

което води до инфлация и обезценяване на паричките,

при биткойна  има  само отрицателна инфлация защото има лимит тези със старите биткойни богатеят именно за това е целия балон

старите копачи да си върнат инвестициите и да залъжат някой нов копач да му продадът  техника

преди 13 минути, Калин Карабойчев написа:

Биткойн няма как да ви го вземат за разлика от всичко останало. 

докато някой не намери някакъв начин да го хакне

и да го ликвидира

и един  ден- "access denied"

и какво значи  на биткойнарите трябва да се забрани достъп до всякакви обществени услуги - обществен транстпорт и тнт щом не искат да плащатданъци ....

като ги ограбят ивикнатполиция тя  да не идва а да са викат частни детективи и орханители да им плащат в биткойни .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Yvan Sergeev написа:

алтернатива на другите държавни валути

държавата БГ уж при фалит на банка  дава до 100к

а биткойна  при фалит колко дава ?

Спри да се излагаш моля те. :D Какво ти дава държавата дава ти пак твоите пари които ти е взела преди това или ще ти вземе след това отново. Както в случая с КТБ държавата изплати гарантираните влогове чрез външен дълг. Кой ще го плати този дълг парламента ли банките ли не приятелю ТИ ще го платиш твоите деца, твоите роднини. Вместо да се направи нов път до твоето село ще се връща дълг а ти ще караш по пътища чиито ремонт за последно е бил преди 40 години и ще си казваш колко ни обича държавата върна ни паричките :D Няма толкова прост народ като българина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да речем че всички валути отпаднат  и остане биткойна само

населението на планетата е 10 милиарда  от 21 милиона биткойна по колко се пада на човек и колко му е еквивалента в долари  по днешна цена

биткой- долар   ?

преди 12 минути, Калин Карабойчев написа:

банките ли не приятелю ТИ ще го платиш твоите деца, твоите роднини. Вместо да се направи нов път до твоето село ще се връща дълг а ти ще караш по пътища чиито ремонт за последно е бил преди 40 години и ще си казваш колко ни обича държавата върна ни паричките

биткойна не  е чувал за път камоли да ти построи път до село

биткойна е егоистична валута за егоистични хора- скрънзи които искат да си харчат само за тях а общото- държавно и те да го ползват.

чакай биткойна да ти  направи пътища

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kayKayEhnn
      Здравейте,
      Знам че наскоро биткойна падаше и много хора реват. Днес в английския ибей гледам GTX 1060 по 100-150 лева, за сравнение в България са по 800+, какво става?
    • от b1c1d1
      Здравейте.Мога ли да прехвърля биткойн към paypal и как.Благодаря
    • от Yvan Sergeev
      въпросната валута няма бъдеще  след като се стигне максимума и повече не може да се добива
       ще се появят нови   валути биткойн 1, биткойн 2, бинкойн бета 6.0 
      ще стане 1 биткойн 10000 долара  след това или ще се срине до 0 или ще падне по средата или ще си остане на толкова
       и ще се ползва само от определен кръг хора вложили  средствата си в него
       защото
       когато има  лимит  на валута и търсене, купуват само богатите и само каквото си искат 
      примерно кутийка бира  ще струва  1 биткойн  което ще е  на определения курс срещу държавните валути, и тогава  човек ще се замисли дали му е изгодно
      да работи в реалния свят и да изкара парички 2-3 долара за биричка ,
      или да си я плати с биткойн  равен на определения курс биткойн-долар
      ако 1 биткойн е 10к долара дали ще си заслужава да си купи биричка за 10к долара >.....
       струва ли си да бъдеш независим от банките ...
       капитализмът не  може да работи в условия на лимити на валути и суровини
      тогава настъпва депресия.
       пп биткойнът може да бъде финасово изгоден само за избягване на данъци .  когато  падне  под критичните 50%  покупателна способност   над останалите валути ще е излишен.
      друг сценарии
       сащ си напечават 100 милиарда без покритие
      и изкупуват всички биткойни
       и след това обявяват инфлация по 10 % на година
       ....  на доляра и се тая все едно  биткойна никога не е съществувал>......
       с елементарни  банкерски хватки.....
  • Дарение

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване