Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам два тъпи въпроса и се надявам на прости отговори за да ги разбера.

1- Защо едни цифрови валути са по скъпи от други? Зад това какво стои? Искрено се надям да не само популярност защото преди години общувах с ICQ а сега няма с кой.

2- При националните  валути стоят държави (почти крайно число), но те могат да си печат пари от колко имат нужда - проблем .

Зад цифровите валути стоят компютри и парите са заложени като крайно число, но броя цифровите валути който може да съществуват не е ограничен - проблем.

Та въпроса ми е това не е ли огледален образ на същото нещо и кой има полза от това (изключвам основателите)?

п.п А това което най-много не разбирам е защо на една нова технология, която трябва да бъде полезна (на хората) е заложено генетично с течение на времето да изразходва все повече изчерпаем енергиен ресурс за единица продукция, което е точно обратно на всичко създадено от човек до сега.

Редактирано от bobivg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bobivg написа:

Имам два тъпи въпроса и се надявам на прости отговори за да ги разбера.

1- Защо едни цифрови валути са по скъпи от други? Зад това какво стои? Искрено се надям да не само популярност защото преди години общувах с ICQ а сега няма с кой.

2- При националните  валути стоят държави (почти крайно число), но те могат да си печат пари от колко имат нужда - проблем .

Зад цифровите валути стоят компютри и парите са заложени като крайно число, но броя цифровите валути който може да съществуват не е ограничен - проблем.

Та въпроса ми е това не е ли огледален образ на същото нещо и кой има полза от това (изключвам основателите)?

п.п А това което най-много не разбирам е защо на една нова технология, която трябва да бъде полезна (на хората) е заложено генетично с течение на времето да изразходва все повече изчерпаем енергиен ресурс за единица продукция, което е точно обратно на всичко създадено от човек до сега.

1. Да, популярност е на първо място, след това използваемост и инфраструктура, за разлика от другите валути биткойн можеш да го ползваш на много места и директно да си закупиш стоки и услуги в магазини и списъкът им се увеличава ежедневно, като все повече търговци го предлагат като метод за плащане. 

2. Това въпрос или констатация е?

3. Всеки може да си създава каквато валута иска, или пък какъвто сайт иска. Кои ще бъдат масови и в двата случая вече преразпределението е направено. 

Заложено е трудността да се покачва заедно с нарастването на миньорите. Щом те се увеличават и трудността се увеличава съответното  и мощностите, които са им необходими за да копаят. И това е много хитро, ако трудността не се увеличава а миньорите станат много ще наводнят пазара с валутата която са изкопали и се опитват да продадат и ще се получи като с печатането на пари - цената ще падне. 

Броят на нулите се променя динамично от протокола на всеки две седмици в опит да поддържа средно време за откриване на блок от 10 минути. От тук идва и терминът „трудност на мрежата“: колкото повече нули се изискват, толкова по-висока е трудността за копаене.

Когато/ако миньорите намалеят трудността ще се коригира автоматично и ще изисква по-малко ресурси. Както беше в началото всеки можеше да копае с компютъра си вкъщи. 

Повечето хора по принцип са склонни да повярват в уникалните способности на криптовалутите, но моментът на прозрението им идва едва когато прозрат колко гениално е замислено всичко от математическа гледна точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Калин Карабойчев написа:

Когато/ако миньорите намалеят трудността ще се коригира автоматично и ще изисква по-малко ресурси. Както беше в началото всеки можеше да копае с компютъра си вкъщи. 

току що  призна  за балона на балоните

ако въобще е така  както казваш

утре  у златната мина  понеже златото свършило  ..... Ганьо  ше ходи да изсипе няколко тира миньорите да имат кво да копат и да добиват....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Yvan Sergeev написа:

току що  призна  за балона на балоните

ако въобще е така  както казваш

утре  у златната мина  понеже златото свършило  ..... Ганьо  ше ходи да изсипе няколко тира миньорите да имат кво да копат и да добиват....

Моля те не ме занимавай с глупостите си. Имаш нужда от специализирана помощ не от комуникация с мен. Седни почети малко образовай се, не пиши безсмислени коментари да се излагаш само. Ти нямаш желание да се образоваш по темата а да комуникираш с мен. За последно ти отговарям, въпреки че знам отдавна, че е безсмислено. Когато се изкопае и последния биткойн миньорите няма да останат без работа (ако това имаш предвид с горе написаното, че вече все по-трудно успявам да ти проследя мисълта) те ще продължават да работят за да обслужват транзакциите, каквото правят и в момента и възнаграждението им няма да е в подарък на биткойни а в малки такси, които взимат за обработка. Хората са го измислили и написали седни и почети не ме занимавай с глупостите ти.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Калин Карабойчев написа:

Ти нямаш желание да се образоваш по темата а да комуникираш с мен.

ти имаш желание да комуникираш с мен

преди 23 минути, Калин Карабойчев написа:

те ще продължават да работят за да обслужват транзакциите, каквото правят и в момента и възнаграждението им няма да е в подарък на биткойни а в малки такси, които взимат за обработка.

ами то и сега е така с другите пари просто плащаш ддс 20 %

значи бъдещето на биткойна бил да стане като нормалните пари

само че понеже  са с лимит

може да измислят биткойн 2

абаче ако не го  направят ще слагат  нули след десетичната запетая  на биткойн1

но в този случай първите  копачи ще  станат  трилионери .

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, Yvan Sergeev написа:

ти имаш желание да комуникираш с мен

ами то и сега е така с другите пари просто плащаш ддс 20 %

значи бъдещето на биткойна бил да стане като нормалните пари

само че понеже  са с лимит

може да измислят биткойн 2

абаче ако не го  направят ще слагат  нули след десетичната запетая  на биткойн1

но в този случай първите  копачи ще  станат  трилионери .

Къде е връзката с ДДС 20% и такса за транзакция, още по-малко пък с биткойн не знам, но се радвам, че откриваш такава. Хапчетата, хапчетата не забравяй, че положението се влошава. Боже, колко мъка има по тая свят, боже...

Успех в живота и всичко най-хубаво ти пожелавам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами нали като се изкопае всичко и няма да могат да добиват ще се сложи данък и човек като си поръчва нещо ще  му взимат повече за да може  да покрие разходите за ток

и какво ще стане ако пък тока стане дефицит сървърите също .... хардуера също ....  ако стане  неизгоно финансово поддържането на транзакциите

на ГАНЬО от реала може да му писне на шапката да копае въглища и уран и кво правим ....  може и да свършат въглищата след 3000 години....  ако  са всички като баба ми може да свършат и за 1 година .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е данък и се нарича такса за транзакция. В банките в днешно време е в размер на 1 лв за онлайн превод без значение от сумата. При биткойн едва ли ще е повече. Данък и такса за обслужване нямат нищо общо. Ти в кой клас си или в кой свят живееш, чети бе чети ама Ганю не чете. Образовай се малко моля те, многоо те моля. Ако стане неизгодно за някой да копае се отказва появява се друг, ако пък не се появи трудността пада и дори и ти с елката си вкъщи ще можеш да копаеш и всичко ще си върви както си е вървяло. те хората са го измислили за съжаление много ама адски много по-умни хора от мен и теб ама ти не се опитвай да вникнеш в идеята им,  сложно ти е знам. 

Чети бе, образовай малко поне, малкооо. И най-важното мисли, знам че е трудно, знам че изисква усилия ама помага. Най-малкото да не се излагаш. Ти мазохист ли си, какъв си? Не спря от началото на темата да пишеш глупости и да се излагаш и продължаваш упорито да го правиш. 

За последно ти пожелавам успах в живота и весело посрещане на новогодишните празници за поне 50 години напред, поради простата причина, че едва ли ще ти пиша отново някога за да имам възможността да ти ги честитя. Забрави за всичко за биткойн за какво съм писал, живей щастливо и ни остави нас глупавите да тънем в заблуда. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1 въпрос

преди 20 минути, Калин Карабойчев написа:

ако пък не се появи трудността пада и дори и ти с елката си вкъщи ще можеш да копаеш и всичко ще си върви както си е вървяло.

тогава защо мъчат хората

да оставят една  елка да изкопае всичко

защо трябва да харчат ток и да правят некви халета копачни

и некви да купуват видео карти и да вдигат изкуствено цените на  хардуера ....

биткойна работи  срещу човечеството за момента и  нищо повече.

на биткойна  така или иначе може да му добавят още няколко нули  след запетаята да покрие нуждите ....

и да стане 80к долара парчето

а баницата да  е 0.000000000000000000000000000000000000015  стотинки биткойнови

или пък да кажат изкопани са нема кво да се мъчите и да се раздават на калпак според некви  бъдещи заслуги 

биткойн кредит

теглиш 1 милион биткойна връщаш 2 милиона >..

бързи биткойни ....

дай да го побългариме

и ако не платиш ти пращаш виртуални мутри 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова пршказки изписахте ... и все се въртите в кръг. Биткойна, другите виртуални валути, всички валути ... говори се за пари. А парите...

Цитат

Парите (от турската дума para, която е от персийската پاره, pâre) са веществени или мислени средства, давани и приемани за плащане на стоки или услуги, или за разплащане по дълг в даден обществено-икономически контекст. Макар и исторически парите да са имали различни материални носители, те са изпълнявали няколко основни функции, които разкриват икономическото им съдържание – служат като средство за размяна, разчетна единица и запас от стойност (средство за натрупване).
Исторически парите възникват под формата на разменно средство (стокови пари), но почти всички съвременни парични системи използват фиатни пари (или декретни). Декретните пари нямат стойност сами по себе си, а стойността им произтича от тяхното обявяване от държавата за законно платежно средство, което по закон трябва да бъде приемано при плащания в границите на съответната юрисдикция. Появата на парите не зависи от наличието на държавна власт, то е естествено пазарно явление. Въпреки това държавата често налага монопол върху паричните средства и използването на алтернативни пари се преследва от закона.
Паричната маса в дадена страна включва банкнотите и монетите на съответната парична единица, както и депозитите на поискване (банкови пари), които често включват по-голямата част от общата парична маса. Банковите пари са нематериални и съществуват само под формата на счетоводни записи, но въпреки това те изпълняват трите основни функции на парите.

Средство за размяна
Когато даден предмет се търси най-вече заради възможността да бъде използван за търговска размяна с други предмети, тогава той притежава свойството на средство за размяна. То дава възможност да се избегне неефективността на бартерната размяна, например проблема със съвпадението на желанията. Парите подпомагат оптималното разпределение на оскъдни ресурси, ефективното движение на продуктите и икономическата свобода при придобиване на стоки и услуги.

Разчетна единица
Когато стойността на дадена стока често се използва за измерване или сравнение на ценността на други стоки или нейната стойност се използва за деноминиране на дългове, тогава тя функционира като разчетна единица. Парите улесняват икономическите решения чрез измерване на всичко в паричната единица и оттук превръщане на всичко в цени, приходи, разходи и доход.

Запас от стойност
Функцията средство за натрупване (запас от стойност) позволява да се раздели моментът на получаване на дохода от момента на неговото използване и той да се натрупа (запаси). Тази функция позволява да се отложи потреблението и да се съхрани стойност за бъдеща размяна, т.е. да се спестява.

Пари от Уикипедия, свободната енциклопедия

Статията е доста по-дълга, но другото си го прочетете сами.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да ама не 

биткойна ако го копаеш  и му се вдига цената 

не го копаеш и пак му се вдига цената

докато всички  не си отворят очите и кажат къф е тоя биткойн  хапнеш нещо глътнеш нищо

в случая нито хапваш нито гълташ

цялата история е първите да си избият парите  и който се прецакал прецал е една хубава сутрит 21 милиона биткойна цена 1 стотинка поради сантиментална стойност и колекционерска 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе пич - к'ви валути, к'ви лопати, к'во копаене???  :angry:

Хората си съдраха задниците, да произвеждат от мощни, по-мощни видеокарти и да ви ги продават - ти пак зяпаш в облаците!!!

От „време оно“ (тоест - от DOS-епохата) производителите на софт-уер и хард-уер се състезават, кой по добре ще усвои, ТВОИТЕ финансови ресурси!!! По-новия софт-уер изисква по-мощен хард-уер, а на по-мощния хард-уер инсталираш една камара ненужни неща.

Също както е при колите (вдига 0-100 не за 8, а за 5 секунди - ГОЛЯМ ПРАЗ!!), телефоните (Андроид ... не знам колко си) и всичко останало.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, jhoro написа:

Абе пич - к'ви валути, к'ви лопати, к'во копаене???  :angry:

Хората си съдраха задниците, да произвеждат от мощни, по-мощни видеокарти и да ви ги продават - ти пак зяпаш в облаците!!!

От „време оно“ (тоест - от DOS-епохата) производителите на софт-уер и хард-уер се състезават, кой по добре ще усвои, ТВОИТЕ финансови ресурси!!! По-новия софт-уер изисква по-мощен хард-уер, а на по-мощния хард-уер инсталираш една камара ненужни неща.

Също както е при колите (вдига 0-100 не за 8, а за 5 секунди - ГОЛЯМ ПРАЗ!!), телефоните (Андроид ... не знам колко си) и всичко останало.

това няма нищо общо  с темата а е спам

никой нищо не си е съдрал

вместо 100 транзистора включват 100 милиона

технологията е една.

дедо ми е работил със шлайфер

татко също

аз също ....

цената му у била преди 50 години  100 лв днес също е толкова нищо не е мръднало напред.

освен че балъците са станали повече 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Калин Карабойчев написа:

Повечето хора по принцип са склонни да повярват в уникалните способности на криптовалутите, но моментът на прозрението им идва едва когато прозрат колко гениално е замислено всичко от математическа гледна точка.

Аз съм съгласен, че цифровата валута има уникални способности и предимства, математически може и да е гениално направена, но защо  трябва да се прахосват такива количества енергия без да има физически продукт?

Все пак ние сме физически същества, а и не разполагаме с неорганично количество енергия за да я прахосваме. Да всяка система има разходи за да съществува, но тука разходите са огромни и постоянно увеличаващи се. В това не виждам никаква гениалност.

И както сам каза на първо място при виртуалните валутите е популярността. Утре ако стане друга валута популярната каква ще е ползата от огромните количества енергия изразходвани за сегашната актуална и кой ги е платил?

Дали въобще някой може да прогнозира колко електричество ще е необходимо за да се изкопаят всичките монети (предполагам не)?

Уж човечеството се стреми към енергийна ефективност и производството на единица продукт с по-малко вложена енергия (изчерпаем ресурс) тук се случва точно обратното.

Другото дето се чудя какво ще се случи с дадена валута след като големите ферми за копане продадат наличните пари и почнат да копаят друг вид валута която е по рентабилна от сегашната?   

Цялата работа ми струва като някаква много бърза и готина кола, която на всеки 100км пробег увеличава разхода си на гориво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами копачите се увеличават, трудността се вдига автоматично, те купуват по-мощни и повече машини сметката за ток расте. Нормален кръговрат. Щом копаят значи сметката им излиза. Като започне да не им излиза сметката се преместват на друга валута, трудността пада разхода на електричество също. От 5-6 години се появяват всеки ден нови валути да не дали ще се появи друга а те постоянно се появяват, но за всичките тези години нито една не можа и леко да се доближи до биткойн. За справка в момента втората по популярност се търгува на нива от 320$ а третата на нива от 60$ и да много далеч от биткойн с неговата стойност в момента към 8000$. Та кой в коя валута ще вярва сам си решава никой никога не може да ти гарантира, че биткойн няма да бъде заменен от по-добра технология. То и долара може да бъде заменен няма друга държава с толкова трилиона външен дълг и валутата им да е стабилна. Та доларът е дори по-голям балон от всичко друго на този свят, но хората все още не могат да го проумеят ама ще го проумеят в един момент по трудния начин. За това да спестяваш в долари за мен е много по-рисковано от всичко друго на тая планета. 

В момента в който Китай и всички кредитори на САЩ си поискат парите има два варианта: 1. Трета световна война и който остане накрая започва нула на нула и забравя за дълга на САЩ. 2. САЩ банкрутира и цената на долара става една стотинка. И в двата варианта цената на биткойн ще отиде в космоса, тъй като е единствената децентрализирана валута. 

Та който в каквото иска да вярва, но поставяйте логиката преди вярата. 

А големите ферми постоянно продават това което са изкопали защото имат много разходи за покриване. Та няма как всички ферми да продадат това, което са изкопали. Иначе могат да си се местят колкото си искат, веднага биват заместени от други, а ако не трудността спада и всеки започва да копае или пък те се връщат обратно като спадне трудността и продължават. И колелото си се върти.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

глупусти на търкаленца

сащ ако искат веднага могат да си върнат дълга като  заменят 1 долар бонкнотa със 100000 доларови банкноти

ама тогава всички са вкюпа  и всички богатства ще се обезценят

и ще е подобно както биткойна си мести десетичната запетая  ама няма да са опарени само компютържиите въвлечени в пирамидата биткойн а целия свят въвлечен в пирамидата долар.

ако не си спомняш бг инфлацията печатаха се 1000 лв с васил левски и отиваш и купуваш 2 жетона за игрите с ръчките за по 500 лв 

hyperinflation.jpg

2337362.jpg

2944519_b_1477037626.jpg

приди 1 година 1 биткойн беше 300 долара какво се промени че стана 8000 долара

а да верно  направиха рекламен филм 2016  от холивуд и лузърите го гледаха и търсенето за купуване се увеличи и те така .

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЕТО 

https://nova.bg/news/view/2017/11/21/199175/русия-призна-за-повишена-радиоактивност-над-европа/

българските мишоци пак мълчат БАН  МАН и др утрепки .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

свежа спекулация :drum2:

( копирано от друг сайт )

Потребител на Reddit под псевдоним Лука Маньота успял да предскаже преди четири години курса на биткойна. След единствения публикуван пост на тази тема, този потребител повече в мрежата не се е появявал никога.

"Аз дойдох от бъдещето с молбата да прекратите вашата дейност. Това послание го пиша от 2025 г.," написа тези дни Маньота.

Той разказа, че всяка година курсът на биткойна се увеличава 10 пъти: през 2010 г. е бил $0,1, през 2012 г. - $10, през 2013 г. -  $100.

"След това темпото се забавя и стойността му се увеличава с десет пъти, но на всеки две години: до $1000 през 2015 г., до $10 000 през 2017 г., $100 000 през 2019 г. и $1 000 000 през 2021 г.," пише той.

След 2021 г. по негови думи, доларите престават да съществуват, а цялото богатство ще съществува в две валути: биткойни и земя.

Миньота уверява, че, когато курсът на криптовалутата изпревари $1000, са се появили услуги за защита на "биткойн милионерите", така наречените цитадели.
"Богатите в биткойни, чието богатство е преживяло "прехода" (от долари в биткойни), живеят в цитадели - изолирани градове с висока степен на роботизация. Болшинството цитадели възникнали на местата на фортификационни съоръжения, направени за защита на машините, копаещи биткойни.

Например, компанията, която всеки знае като ASICminer, на мен ми е известна като град," продължава "пътешественикът".

Също така Маньота пише, че правителствата на държавите ще губят контрол над данъкоплатците, а най-големите активи от криптовалутите ще бъдат в четири организации: ASICminer, "Фонда за стабилизация на валутата" МВФ, правителството на Саудитска Арабия и правителството на КНДР.

"Хората, притежаващи значителни количества биткойни биткойни, са се лишили от приятели и разрушили контактите със семействата, тъй като са били принудени да сменят личността си," пише той.

В заключение Маньота завършва, че да се разреши тази ситуация, може само чрез ядрени оръжия. В резултат ще загинат милиарди души.
"Именно затова ние се свързахме с вас. Да предупредим. Всичко трябва да стане по различен начин. Вие не трябва да повтаряте нашата съдба. Да се унищожи този проект още не е късно. Знам, трудно ви е да повярвате, смятате, че така помагате на света да се избави от картелите на централните банки, които правят вашите икономики, но аз видях до какво в края на краищата това ще доведе," завършва той.

Edit: изрових оригиналния пост в Reddit от 2013

https://www.reddit.com/r/Bitcoin/comments/1lfobc/i_am_a_timetraveler_from_the_future_here_to_beg/

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези, които са изпуснали влака не им остава нищо друго освен да псуват... и когато гроздето е високо то винаги е кисело. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, whitepixel написа:

до $1000 през 2015 г., до $10 000 през 2017 г., $100 000 през 2019 г. и $1 000 000 през 2021 г.," пише той.

хората   ( масата)са глупави и лесно предвидими в много случаи

преди 4 часа, Калин Карабойчев написа:

Тези, които са изпуснали влака не им остава нищо друго освен да псуват... и когато гроздето е високо то винаги е кисело. 

ти по добре продавай ако имаш да не осъмнеш на 0лв 0 биткойна .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Yvan Sergeev написа:

хората   ( масата)са глупави и лесно предвидими в много случаи

ами след 2 години , за кота 100 000, ще разберем дали е било опит за прогноза или не. Но ако котата бъде постигната, то шансът написаното през 2013 да е прогноза тип лъки страйк е нулев .

Междувремено, дали е фейк проучване с цел манипулация или не, анонсът е:

https://news.bitcoin.com/survey-says-bitcoin-holders-wont-sell-until-well-over-100k/

Редактирано от whitepixel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, whitepixel написа:

ами след 2 години , за кота 100 000, ще разберем дали е било опит за прогноза или не.

50  на 50 или ще стане или няма да стане

кой е вярвал че някакви мацанаци   на костенурките нинджа  ще струват милиони преди  100 -200-300 -1000 години ....

важна е покупвателната способност

след 2 години със 100 к може да не можеш 2 фафли да си купиш

има  балъци 

https://www.ebay.com/itm/BARRACUDA-BLACK-GOLD/272384220596?hash=item3f6b5d5db4:g:Cs4AAOSwPCVX4Z4i&vxp=mtr

има и  балъци 

https://www.outletmoto.eu/en/pair-mirrors-moto-barracuda-sintesy-retro-black-gold-P14176.htm

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Топфинансистът Бисер Манолов пред „Труд“: Изчакайте какво ще стане с биткойна, когато се научи да тича

https://trud.bg/топфинансистът-бисер-манолов-пред-т-3/

Изводите всеки сам да си направи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хубава статийка  ама ....  младите това младите онова

искали тук и сега ама 99% са неграмотни 

тук е проблема че за да получиш трябва да дадеш

няма кой да те замеря нито с реални пари нито със крипто валута

трябва да ходиш в реалния свят и да си изкопаеш злато

това злато  да решиш дали искаш да  го размениш за долари- държава седи зад него със оръжие и тнт 

или за биткойн зад който не седи нищо-" алгоритъм "   този алгоритъм е  сгрешен изначално

дали е било балон или не дори и  финансистът казва че се определя по капиталистически модел- ТЪРСЕНЕ -ПРЕДЛАГАНЕ

в момента е 90 % търсене 10 % предлагане

значи цената му е завишена 40 %

и може да расте още макс 10 %  докато балона не се спука 

и хората не се треснат по челото и кажат чакай бе защо да купувам   хляб за биткойни равностоен на 100 лв

като мога да си купя  хляб за 1 лв с реалните пари .....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Курсът на биткойна превиши $9000  https://www.kaldata.com/it-новини/курсът-на-биткойна-превиши-9000-266818.html

Даже вече е 9300$

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.