Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте,имам настолен компютър от вече 2 години с много добри характеристики освен видеокартата. Това е причината да не подкарвам повечето игри , който искам.Характеристиките на ПС-то са CPU - Intel Core 2 Duo 3.00 Ghz , RAM - 2GB и видеокартата - Intel Q35 Express Chipset Family. Когато се опитам да стартирам повечето игри ми пише нещо от сорта на "You video device is not supported" или "You card doesnt support Pisel shader". Мисля че някъде преди време видях че картата е 32 МБ.До/Чувал съм че за да се смени видеокарта е нужно да имаш правилното дъно или дънна платка незнам точно. Мога да заделя 100 лв за видеокарта. Ще се радвам на някой по-компетентен да ми помогне и да ми разясни как стоят нещата !

Благодаря Предварително ! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си през 2008 г. компютъра ти е бил с добри характеристики.

Към днешна дата обаче не е точно така.

Първо е добре да изясниш каква точно е системата ти, примерно дали е маркова. Ако е маркова система кажи точен модел, ако ли не провери какво е дъното ти и захранването.

Системата ти дори и с добра видео карта не е много за игри, но пак зависи и какви игри визираш ти. Опиши какво игри искаш да вървят на системата ти и на какъв монитор с каква резолюция би ги играл.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,благодаря ти че ми разясни някой неща. От къде мога да проверя дали системата ми е маркова или не

Искам да играя игри като Football Manager 2017/2018,PES 2017,League of Legends,

Откъм резолюция - много не съм на "ти" , просто искам да вървят на цял екран :D

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако по кутията има надписи като: HP, DELL, Lenovo, Fujitsu, Acer и т.н. значи е маркова система и някъде има етикет с модела си.

Надписи като Delux, Neo и т.н не търси етикет :)

Можеш да използваш софтуер като Speccy, AIDA64 и т.н. да ти подскажат какво има в кутията на системата ти (за съжаление няма да покажат захранващия блок,него ти ще погледнеш ако можеш да отвориш системата какво пише на него).

Ако не си сигурен какво е и имаш възможност, снимай го и ще го разгадаем.

За резолюцията ти най-добре можем да се ориентираме по марка и модел на монитора ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, markata99 написа:

Здравейте,имам настолен компютър от вече 2 години с много добри характеристики освен видеокартата. Това е причината да не подкарвам повечето игри , който искам.Характеристиките на ПС-то са CPU - Intel Core 2 Duo 3.00 Ghz , RAM - 2GB и видеокартата - Intel Q35 Express Chipset Family. Когато се опитам да стартирам повечето игри ми пише нещо от сорта на "You video device is not supported" или "You card doesnt support Pisel shader". Мисля че някъде преди време видях че картата е 32 МБ.До/Чувал съм че за да се смени видеокарта е нужно да имаш правилното дъно или дънна платка незнам точно. Мога да заделя 100 лв за видеокарта. Ще се радвам на някой по-компетентен да ми помогне и да ми разясни как стоят нещата !

Благодаря Предварително ! :)

Компютърът ти е бил с добри характеристики преди 10 години. Сега си за никъде с тези 2 гб. памет и този процесор при новите игри. Мисли за нова машинка, а този "дядо" го остави за интернет и по-лекички неща.

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако по кутията има надписи като: HP, DELL, Lenovo, Fujitsu, Acer и т.н. значи е маркова система и някъде има етикет с модела си.

Надписи като Delux, Neo и т.н не търси етикет :)

Можеш да използваш софтуер като Speccy, AIDA64 и т.н. да ти подскажат какво има в кутията на системата ти (за съжаление няма да покажат захранващия блок,него ти ще погледнеш ако можеш да отвориш системата какво пише на него).

Ако не си сигурен какво е и имаш възможност, снимай го и ще го разгадаем.

За резолюцията ти най-добре можем да се ориентираме по марка и модел на монитора ти.

Fujitsu Siemens - сега видях че има етикет.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, виж какво точно пише като модел на системата.

Иначе гледайки изискванията на желаните от теб игри не е чак невъзможна мисия.

Football Manager 2017 System Requirements

Football Manager 2018 System Requirements

League of Legends System Requirements

Pro Evolution Soccer 2017 System Requirements

Разбира се трябва да се подбере видео според слотовете на дъното, кутията, захранващия блок и парите разбира се, хубаво би било да се увеличи и системната памет, но зависи колко слота има на дъното и с какви банки памет са заети сега, колко bit е ОС-а и т.н.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, plamen_petrov_80 написа:

Добре, виж какво точно пише като модел на системата.

Иначе гледайки изискванията на желаните от теб игри не е чак невъзможна мисия.

Football Manager 2017 System Requirements

Football Manager 2018 System Requirements

League of Legends System Requirements

Pro Evolution Soccer 2017 System Requirements

Разбира се трябва да се подбере видео според слотовете на дъното, кутията, захранващия блок и парите разбира се, хубаво би било да се увеличи и системната памет, но зависи колко слота има на дъното и с какви банки памет са заети сега, колко bit е ОС-а и т.н.

Fujitsu Siemens DT7-D2598

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не бъркам това трябва да е Вашата система Fujitsu Siemens Esprimo E5925 DT7-D2598.

От което знаем, че се търси ниско профилна видео карта, захранващия блок е 270W следователно търсим сравнително икономична карта.

Имате 4 слота за памет така, че ако не сте в момента с 4 бр. от по 512 MB = 2048 MB = 2 GB то ще има възможност от добавяне на още памет.

Най-удачно би било да се търси втора ръка ниско профилна видео карта и оперативна памет - спрямо сегашната Ви.

А за монитора да кажете нещо?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ако не бъркам това трябва да е Вашата система Fujitsu Siemens Esprimo E5925 DT7-D2598.

От което знаем, че се търси ниско профилна видео карта, захранващия блок е 270W следователно търсим сравнително икономична карта.

Имате 4 слота за памет така, че ако не сте в момента с 4 бр. от по 512 MB = 2048 MB = 2 GB то ще има възможност от добавяне на още памет.

Най-удачно би било да се търси втора ръка ниско профилна видео карта и оперативна памет - спрямо сегашната Ви.

А за монитора да кажете нещо?

Да,компютъра на снимката е същият. Монитора е "DELL" , но повече информация незнам откъде да намеря.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, plamen_petrov_80 написа:

На задната страна на монитора трябва да има лепенка с модел, сериен номер и т.н.

пише REV.A00

Input rating 100-240V

и има някакъв номер - 27010025718 , ако това е сериен номер .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде там трябва да има и модела на този Dell.

За видео карта нова намерих тази PALIT GT710 2GB SD3 без перка и тази GB N710D3-2GL с перка.

Не казвам, че е най-удачния вариант, но спрямо парите горе долу нова друга карта няма. Все пак може да се търси и втора ръка, но с условието да е ниско профилна доста карти отпадат веднага.

Ето малко повече информация за NVIDIA GeForce GT 710.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвате се да съживявете мъртвец, но само си губите времето. Тази GT 710 е колкото да ти изкара сигнал до монитора, за друго просто не става! 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах не е перфектната карта, но е доста повече видео карта от Intel Q35 Express Chipset Family.

При наличната машина, зададения бюджет и начертаните цели ти (@Agentpat™) по-добро предложение имаш ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам.Сега покрай празниците ако може да вземе нещо със намаление и да си сглоби бюджетно пц и да си цъка дори със вграденото.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си сглоби? С 100 лв. бюджет най-много да вземе друга маркова машина на промоция.

Но да кажем, че бъркам предложи към какво да се ориентира като компоненти или цялостно решение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да допълня ако може да отдели повечко пари края на месеца има black friday.За 500лв - Това.Като ако реши някой ден може да си добави видео.

.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Китайско захранване и кутия които общо са под 50 лв. Бюджетно дъно с H110 чипсет за няма и 100 лв. 

Частите отделно са даже под 500 лв. тоест няма никаква промоция.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, plamen_petrov_80 написа:

При наличната машина, зададения бюджет и начертаните цели ти (@Agentpat™) по-добро предложение имаш ли?

Естествено, че имам и съм го дал още в първия си пост по темата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване