Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам един стар лаптоп, за който се сетих (Dell Latitude D430) та реших да го включа, но стигна до там, че зарежда логото на Windows 7, и се рестартира. Реших да го преинаталирам, качих Windows 7 на флашката (понеже лаптопа няма място за CD/DVD) и започвам да го преинсталирам, но за съжаление ми излиза Fatal! Inconsistent data read from (0x80).. Ако някой помогне ще съм много благодарен! ☺ Ето и какво точно ми излиза 

Редактирано от MaDCoW (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко стар ? Понеже не всеки комп./лаптоп от старите имат функция от буут менюто . Стигаш ли до там или проблемът е по време на преинсталацията ? В биоса виш за някаква информация за у-вото ! 

Редактирано от Hold em (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, Hold em написа:

Колко стар ? Понеже не всеки комп./лаптоп от старите имат функция от буут менюто . Стигаш ли до там или проблемът е по време на преинсталацията ? В биоса виш за някаква информация за у-вото ! 

Грешка лаптопа е Dell Latitude D430, иначе като вкарам флашката ми излиза Internal HDD, USB Storage Device (аз това избирам,), Cardbus NIC и Onboard NIC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рестартирате компа и постоянно припомпвайте бутона F12 за да влезе в зареждащо меню и да му дадете да зареди от флашката (юсбито)

Пробвайте да форматирате хард диска ако няма ценна информация ако има пак форматирайте , но преди това я съхранете на сигурно място.Явно проблема е във вас ,защото не викате бутващото меню, което се вика с F12

Поне така ме ориентира гугъл.

Справка :

image.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Gangosa написа:

Рестартирате компа и постоянно припомпвайте бутона F12 за да влезе в зареждащо меню и да му дадете да зареди от флашката (юсбито)

Пробвайте да форматирате хард диска ако няма ценна информация ако има пак форматирайте , но преди това я съхранете на сигурно място.Явно проблема е във вас ,защото не викате бутващото меню, което се вика с F12

Поне така ме ориентира гугъл.

Справка :

image.png

Всичко си го правя по абсолютно същия начин и като си избера буутващото устройство в случая флашката и ми излиза това 

IMG_20171105_184844.jpg

Редактирано от MaDCoW (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно трябва да запишете както трябва флашката за да бутне. С каква програма направихте флашката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Gangosa написа:

Явно трябва да запишете както трябва флашката за да бутне. С каква програма направихте флашката?

Със YUMI, със същата програма качих Windows-а преди време преинсталирах един лаптоп MSI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не значи ,че ще се хареса на всеки лаптоп. Тоя в случая не я харесва и иска да пробвате да я запишете с друга програма  според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или флашката е проблемна, или хард диска - пробвай с друго USB устройство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, Радослав Матев написа:

Или флашката е проблемна, или хард диска - пробвай с друго USB устройство.

Или на друг usb порт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай , както казаха на друг USB port , но мисля , че проблемът ще излезе от флашката или може би Windows-а на нея :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е по-скоро във форматирането на флашката.
Използвай описания метод.
http://www.utilizewindows.com/create-a-windows-7-usb-installation-source/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Stoyannnov написа:

Запиши Windows-а на флашката с RUFUS.

Пробвах с RUFUS и не стана, вероятно е от флашката ще опитам с друга

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - вероятно е флашката. Имах една такава дето ме боля главата от нея, доката разбера,че тя е причината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 5.11.2017 г. в 20:51, Gangosa написа:

Това не значи ,че ще се хареса на всеки лаптоп. Тоя в случая не я харесва и иска да пробвате да я запишете с друга програма  според мен.

YUMI e по-добра от Rufus,според моята практика.С YUMI можеш да създадеш мултибуут флашка,на която можеш да имаш Hiren,s boot и т.н...

Редактирано от G.I.Ganev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, G.I.Ganev написа:

YUMI

Безплатно ли е? Може ли линк към софтуера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.pendrivelinux.com/yumi-multiboot-usb-creator/

безплатна

Редактирано от G.I.Ganev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, G.I.Ganev написа:

YUMI e по-добра от Rufus

Не особено коректно сравнение.
Yumi работи с iso файлове
Rufus работи със съдържанието на iso файловете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, ExaFlop написа:

Не особено коректно сравнение.
Yumi работи с iso файлове
Rufus работи със съдържанието на iso файловете

YUMI - Your Universal Multiboot Installer - написана за създаване на multiboot носители
Rufus никога не е бил предназначен да създава multiboot носители

Така по-бива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих казал:
1. Едно е да организираш зареждане на/от iso файл. Друго е да го организираш от съдържанието му. Точно тази е основната разлика между двата инструмента.
2. Да, вярно е, че Rufus не може да създава многозаряден носител.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WhiteDevil 5
      Добър ден имам следният проблем - въпрос имам Активна аудио система 5.1 ,като включа субуфера който е активен и захранва тонколоните се чува постоянно  шумене без значение дали е намален субуфера или е усилен докрай.. само когато го цъкна на Mute   нищо не се чува ...шумът е от с субуфера изключвам колоните ,но си продължава шуменето от него. (жужене) не е от кабелите ... Сменени са всичките . Към какво да се насоча ,защото е супер дразнещоо това ...
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги имам голям проблем с колата Volvo V40 надявам се някой да знае решение за проблема !!! Първо отказаха всички прибори на таблото,майстора отстрани проблема на следващия ден ми отказа централното заключване,радио,платфони.Майстора ми препоръча да търся друго табло,намерих друго табло майстора го монтира и нещата си останаха същите.Какво да правя от тук нататък?Къде може да е проблема ако не е от таблото? Благодаря Предварително на всички които съдействат за отстраняване на проблема
    • от ninov
      здравейте закупих от германия компютър с windows  10 ъпдейтван от windows 7. но на немски сега искам да го инсталирам на български мога ли директно да  кача windows 10 Компютъра е с оригинален windows 7 ключ прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ
    • от georchev
      Здравейте! На скоро си преинсталирах Linux-a и сега не мога да си вляза в акаунтите в Gmail ! Сигурен съм в паролите,защото през страницата на google няма проблем! Какво може да е това чудо? Проблема е от една седмица,тогава го преинсталирах. Помагайте!  Благодаря 
    • от acidoctor
      Здравейте съфорумници! 😀От около 2 седмици бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче. Чел съм за бълбукания и свистене но за такъв не съм чел, още😍Казаха ми, че е котлен камък. Някои да се е сблъсквал с нещо подобно или да знае от какво е? 
  • Дарение

• Добави ново...