Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Въпроса ми е зададен в заглавието, реално какво по дяволите става с цените на РАМ паметта, защо е вдигната до небето и ще се нормализира ли отново ? Ако ДА- Кога ?

Помня преди около година 8 ГБ ДДР4 на 2133 струваше 60-80 лева, в момента под 150 г/д не пада :/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да си си купил преди година 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно има връзка с кравето масло. И неговата цена се вдигна двойно:(

Въпрос на търсене и предлагане. Ако се купува на тази цена може да се вдига още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би е свързано и с навлизането на платформите Ryzen и настава глад за DDR4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, kyoshinn написа:

Въпроса ми е зададен в заглавието, реално какво по дяволите става с цените на РАМ паметта, защо е вдигната до небето и ще се нормализира ли отново ? Ако ДА- Кога ?

Помня преди около година 8 ГБ ДДР4 на 2133 струваше 60-80 лева, в момента под 150 г/д не пада :/

Няма да се нормализира още поне 4-5 месеца. Даже ще става по-скъпа покрай Коледа. @Tommygun беше казал също.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, oavramov написа:

Въпрос на търсене и предлагане. Ако се купува на тази цена може да се вдига още.

За съжаление не е само рамта и кравето масло, влизам днес в магазина да си купя 2 яйца и малко сирене че ми се ядяха яйца със сирене и ми искаха по 39ст. за бройка, отивам да видя в други 2 магазина, там са по 35-36ст. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За яйцата имат да си избиват от историята с фипронила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цените скочиха, когато и смартфоните започнаха да ползват DDR4 чипове. Търсенето е повече от предлагането и това е резултата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, oavramov написа:

За яйцата имат да си избиват от историята с фипронила.

И все пак, Аз съм в средно финансово положение, а може би дори в зле финансово положение, преди се радвах да ям яйца, но като гледам до няколко месеца и това няма да мога да ям, с тия ненормални цени, все едно златни кокошки ги люпят..

Колкото до DDR4 рамта, не знам братле, Аз преди ден-два си купих 4GB RAM DDR4 на ADATA, за 86лв, моят съвет е да си купиш 8GB RAM DDR3 на Kingston или пак на ADATA, но както Ти си прецениш. Разликата е че DDR4 работи и реагира по-бързо от DDR3, нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мдам,кофти работа се получава.То и като започнах да сглобявам компа цените тъкмо бяха тръгнали да се покачват но добре че от Nikem докопах 16GB RipjawsV за 178лв. при положение че в останалите сайтове беше към 220лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, то това за търсенето и аз го мислех :) Та, дали през 2018 ще паднат цените отново до 60-80 лева за 8 ГБ ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, kyoshinn написа:

Ясно, то това за търсенето и аз го мислех :) Та, дали през 2018 ще паднат цените отново до 60-80 лева за 8 ГБ ?

Не ми се вярва, освен ако до тогава не пуснат DDR5. :D Което не ми се вярва при все че още кълват пари от DDR4. Ще пуснат DDR5 чак след като DDR4 се притежава от повече хора, така ще накарат феновете да си купят по-доброто.

Редактирано от WhiteTooth (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди около седмица, питах същото и аз. След като поразпитах на няколко места, се оказа, че наистина в близко бъдеще няма изгледи цената да падне, на против, ще става все по-скъпа. Успях да намеря и купя този кит - Corsair Vengeance LPX DIMM Kit 16GB CMK16GX4M2Z3200C16 за 330 лв. с доживотна гаранция, а сега сами виждате каква е цената. Така, че ако възнамерявате да купувате памет, всяко забавяне дори с няколко дни, ще ни оскъпи покупката.

Редактирано от hdbox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, oavramov написа:

Имаш предвид бутера може би :P

Така е. Мислех си, че съм се набутал първата седмица след появата на LGA1151  и необходимостта от DDR4, но сега се кефя, че не е точно так :P  Иначе какво да става...каквото ставаше и с HDD. Тарикатои много, дето да си спестят парички, вземаха това, което уж им е нужно и което им натякваха по сайтове, форуми и паланки. Реално нито сайтовете бяха прави, нито форумите, нито паланките. Затова сега плащате. Плащате, заради разни разбирачи, дето им давате плюсчета и пръстчета за глупостите им, дето писаха. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, The Negative One написа:

8 гигабайта ddr4 плочка за 60 кинта не е имало никога.

Хайде бе, в никем дори на 58 лева падна цената преди около година и малко. Говорим за 8 GB DDR4 2133 на Adata беше едната от 58-60 лева и на kingston другата, която беше с 1-3 лева по-скъпа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

116 лв. беше 16GB модул а 8GB около 60 лв. за най-евтините. За съжаление догодина цената ще продължи да върви нагоре.

Това се отнася и до SSD-тата.

п.с. Млякото му се дига цената от там и на всички млечни продукти не само на маслото.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Roujin Z написа:

116 лв. беше 16GB модул а 8GB около 60 лв. за най-евтините. За съжаление догодина цената ще продължи да върви нагоре.

Това се отнася и до SSD-тата.

п.с. Млякото му се дига цената от там и на всички млечни продукти не само на маслото.

Ами то като слушат тарикати като теб, така става ;) Препоръчваше им 8 GB,  сега се чудят хорицата кво да правят.   Признавам, че им препоръчваш добри неща, но откъм памет ги закопа и сега ще си плащат. Същата работа се отнася и за ония, де препоръчваха АМД продукти. Набутаха хората. И продължават да препоръчват. АМД просто нищо не значат, защото и Интел и НВИДИА винаги са подготвени с отговорите. Пазарна ниша да, но истинския геймър не избира АМД нито като процесор, нито като видеокарта. Иначе фалшивите геймърчета си цъкат с АМД, спор няма. 

Казвах ви аз - вземайте 2х8 GB  памет, а не се прехласвайте по видеокарти, ама не!!!

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То и Intel нищо не значат с това засъхнало л.... под капачката. И потребителите трябва да оправят интелските печки и да си губят гаранцията.

Редактирано от Year Zero (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, BG-Team-DRIFT написа:

Ами то като слушат тарикати като теб, така става ;) Препоръчваше им 8 GB,  сега се чудят хорицата кво да правят.   Признавам, че им препоръчваш добри неща, но откъм памет ги закопа и сега ще си плащат. Същата работа се отнася и за ония, де препоръчваха АМД продукти. Набутаха хората. И продължават да препоръчват. АМД просто нищо не значат, защото и Интел и НВИДИА винаги са подготвени с отговорите. Пазарна ниша да, но истинския геймър не избира АМД нито като процесор, нито като видеокарта. Иначе фалшивите геймърчета си цъкат с АМД, спор няма. 

Казвах ви аз - вземайте 2х16 GB  памет, а не се прехласвайте по видеокарти, ама не!!!

Не сме ясновидци, че да виждаме в бъдещето и да знаем какво ще стане. Защо да е закопаване с 8 ГБ РАМ ? Дори в момента си е напълно достатъчно за всякакъв гейминг. Глупостта с АМД няма да я коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, kyoshinn написа:

Не сме ясновидци, че да виждаме в бъдещето и да знаем какво ще стане. Защо да е закопаване с 8 ГБ РАМ ? Дори в момента си е напълно достатъчно за всякакъв гейминг. Глупостта с АМД няма да я коментирам.

Джони, 8 ГБ не стигаха и преди 2-3 години. А тия, дето си взеха само 8 GB DDR 4,  се закопаха. В невежеството си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Джони, 8 ГБ не стигаха и преди 2-3 години. А тия, дето си взеха само 8 GB DDR 4,  се закопаха. В невежеството си. 

Май много филми гледаш. Малко са заглавията, които лапат 8 ГБ РАМ, а тези заглавия нали се сещаш, че не тръгват на G4560 и 1030-ката, който е тръгнал да играе подобни игри има и здрав процесор, и здрава видеокарта и 16 ГБ РАМ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, kyoshinn написа:

Май много филми гледаш. Малко са заглавията, които лапат 8 ГБ РАМ, а тези заглавия нали се сещаш, че не тръгват на G4560 и 1030-ката, който е тръгнал да играе подобни игри има и здрав процесор, и здрава видеокарта и 16 ГБ РАМ.

Да, определено много филми гледам. Оставям пуснатите теми с недоумение на теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, определено много филми гледам. Оставям пуснатите теми с недоумение на теб.

Какво общо има темата ми с това, което започна ?

П.П. Май започнах да си припомням защо спрях да пиша  в този форум...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, kyoshinn написа:

Какво общо има темата ми с това, което започна ?

П.П. Май започнах да си припомням защо спрях да пиша  в този форум...

Извинявай, не ми обръщай внимание. Аз също спрях да пиша в тоя форум, но днес се напих заради РД и така... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...