Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 1 час, Roujin Z написа:

И като не ги сложиш цената си остава същата.

Само си представи колко ще ти струва дъното ако запълниш всички слотове...

За въздушен поток имаш необходимите 2 вентилатора на останалите имаш капаци...

ако искаш да се заиграваш се бъркаш също като с няколко видеокарти.

Две 120ски на 1350 или две 140ски на 1000 об. ти правят нужния поток- ама друг път! ;) А бе, хора, вие компютри имате ли?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 149
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

преди 3 минути, ceci80 написа:

Две 120ски на 1350 или две 140ски на 1000 об. ти правят нужния поток- ама друг път! ;) А бе, хора, вие компютри имате ли?!

Зависи как са разположени и през какви препятствия преминава въздушната струя. Кутията, за която пише Наруто е изтърбушена от към клетки за дискове и оптични устройства, а местата за разположение на вентилатори на предния панел са точно 3. Току виж си получил правилно насочен въздушен поток. Ефективността вече е друг въпрос. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, XECUTIONER написа:

Зависи как са разположени и през какви препятствия преминава въздушната струя. Кутията, за която пише Наруто е изтърбушена от към клетки за дискове и оптични устройства, а местата за разположение на вентилатори на предния панел са точно 3. Току виж си получил правилно насочен въздушен поток. Ефективността вече е друг въпрос. 

А бе ти, клоун, с твоите конвенции- гледай адакса на майка ти и не се обаждай за компютри и вентилатори, че хич не ги разбираш!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе  момчето ви пита  нещо елементарно и вие взехте да си ги мерите  и да пълните темата с  глупости. Като дойде лятото и се види какви температури държи тая кутия ще се мисли и за вентилатори.Сега да накачули 10  вентилатора да пълнят кутията с пепеляци няма никакъв смисъл и полза при 20 градуса в стаята.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Roujin Z написа:

И като не ги сложиш цената си остава същата.

Само си представи колко ще ти струва дъното ако запълниш всички слотове...

За въздушен поток имаш необходимите 2 вентилатора на останалите имаш капаци...

ако искаш да се заиграваш се бъркаш също като с няколко видеокарти.

Така е, но по същата логика Segotep K8 идва с 3 вентилатора и може само да се размесят без да се купуват други.  Ще върши същата работа за 30 лв. по-малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 47 минути, hdbox написа:

Така е, но по същата логика Segotep K8 идва с 3 вентилатора и може само да се размесят без да се купуват други.  Ще върши същата работа за 30 лв. по-малко.

Дали? Доколкото виждам си твърдоглаво пале, което си е наумило нещо, а задава въпроси във форумите за потвърждение. И въпреки че не го получава си държи на своето и взима грешните решения. Нищо. Така е по-добре. Така ще разбереш един ден в каква сериозна заблуда си бил. Ще ти е от полза. Надявам се.

П.П. Дреме ми на шмайзера дали ще ти липсвам или не в темата ти. Нека е на видно място за да видят хората твоите непремислени постъпки и смешните съвети и съждения на johny01. 

П.П.П. Писах ти, че ще се включа на по-късен етап. Нали?

преди 1 час, AlkatrazBG написа:

Абе  момчето ви пита  нещо елементарно и вие взехте да си ги мерите  и да пълните темата с  глупости. 

Попитай онзи комплексар Джони(който те нарече веднъж кабеларче), защо пише в тези теми, при положение че се занимава с отоплителна техника!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз до колкото виждам, падаш си по крайните квалификации, без изобщо да имаш намерение да коментираш по същество. Хейтваш продукт, който дори не си виждал на живо, но това не ти пречи да го определиш като скапан. Сега виждам, че си тежко засегнат, защото не ти зачитам мнението. Това обяснява много неща. Във  веси форум има поне по няколко такива измислени герои, които си мислят, че света се върти около тях, и мислят, че останалите ядът доматите с коловете. От първия ти пост в темата, разбрах, че ти нямаш никакво намерение да отговориш конструктивно, а просто искаш да изкараш останалите участници в чата глупаци и да си чешеш егото на ""професионалист" както ти скромно се самоопредели! Професионалист, който кисне до 1 часа през нощта, да покаже в тема с трима участници, колко много знае. Вече разбрах, велик човек си, вече ти си моя идол, като порасна искам на теб да приличам. Така добре ли е?

Редактирано от hdbox (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да не забравите да ориентирате вентилаторите спрямо екватора и Гринуич. Също оборотите трябва да са тясно свързани с фазата на луната. И най важното ориентацията спрямо магнитното поле на земята. Най добре предната част да сочи към голямата пирамида в Гиза а задницата на кутията към Стоунхендж. Тогава охлаждането е в кърпа вързано, древните са знаели какво правят.

Иначе по темата - една перка отзад,една отгоре и трите отпред намалени на колкото може. Задните средна работа за да са тихи и си готов. Нямаш нищо,което да иска 10 вентилатора на макс...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Момчета, виждам че стигнахме до консенсус за вентилаторите и въздушните потоци, ориентации по Гринуич и северозападни пирамиди... до тук - добре.

Изпълнен с лек страх и притеснение, ще ви споделя че и монитора дойде. По късно ще пусна снимки (Acer XZ271) 27" curved.

144hz , 1080p.

Надявам се , ако някой друг чете темата, въпреки излишния спам, да намери нещо полезно за себе си в тази тема, защото всъщност освен за моя помощ да служи и за тяхна.

За това ще прасна една снимка и на монитора,а за десерт ще кача резултати от няколко различни теста и се надявам с това да приключим тази гореща и оспорвана тема.

Поздрави и очаквайте ъпдейт.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Даниеле ако  ти е възможно да заснемеш едно видео ревю на компютъра и монитора  ще бъде един голям коледен  подарък за всички.  Не всеки ден се купуват  такива скъпи компютри. Предварително благодаря за  видеото ако имаш възможността .

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 18 часа, hdbox написа:

Аз до колкото виждам, падаш си по крайните квалификации, без изобщо да имаш намерение да коментираш по същество. Хейтваш продукт, който дори не си виждал на живо, но това не ти пречи да го определиш като скапан. Сега виждам, че си тежко засегнат, защото не ти зачитам мнението. Това обяснява много неща. Във  веси форум има поне по няколко такива измислени герои, които си мислят, че света се върти около тях, и мислят, че останалите ядът доматите с коловете. От първия ти пост в темата, разбрах, че ти нямаш никакво намерение да отговориш конструктивно, а просто искаш да изкараш останалите участници в чата глупаци и да си чешеш егото на ""професионалист" както ти скромно се самоопредели! Професионалист, който кисне до 1 часа през нощта, да покаже в тема с трима участници, колко много знае. Вече разбрах, велик човек си, вече ти си моя идол, като порасна искам на теб да приличам. Така добре ли е?

Този @XECUTIONER e някакъв комплексар- нищо не разбира, не е виждал компютър, само се прави- заеби го.

Ето ти схема, но за 6 или 8 вентилатора дрябва да ги вземеш с PWM и да се контролират от дъното, закачени на него или ако са без ШИМ- да си вземеш фан контролер с 4 канала (поне) и да вържеш по един вкарващ и изкарващ на канал, като гледай на не е с 0.6- 1А (6- 12W) на канал, а поне 1.5А (18W) на канал. Идеята е да се контролират оборотите им, да се изключват фанове, когато компютърът не е  под товар и не грее, защото шумът и прахолякът ще са доста. Не разбрах дали имаш възможност за страничен вентилатор и пускам две схеми:

segotep-8-coveryGmIz0IAjyR48ZQ4kRv015131

segotep-8-no-coverq1ao9lGl6VxAHbUmSpqp15

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вече сглобих машината. Имах сериозни притеснения, че няма да се съберат всички перки заради огромният охладител, но всичко влезе и пасна идеално.

image.jpg

image.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, hdbox написа:

Вече сглобих машината. Имах сериозни притеснения, че няма да се съберат всички перки заради огромният охладител, но всичко влезе и пасна идеално.

Браво! Тая кутия с място за 10 140ски, фан контролер и да сбира D15- ще си е находка за 130 лв, макар професионалният клоун @XECUTIONER да я отчете за смотана, ама той нищо не разбира и само завижда; ако има и добър преден филтър- направо си е супер.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес, направихме опит да поръчаме още една, за моя приятел с който събрахме частите , обаче греда, пише изчерпани количества. Да, има си FAN и RGB конролер, вижда се в долната част на кутията, но решихме да закачим перките за дъното. Така при леко и умерено натоварване, оборотите са много ниски и не се чува абсолютно нищо. Захранването е в отделна изолирана част на кутията, което прави системата още по-тиха.

Благодаря на всички, които помогнаха!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@ceci80 Аз на нещо, което дори сайт няма и е направено в китай вяра нямам, ако ще и 10000 души да ми напишат, че  е добро, просто му бия Х-а. Предпочитам да заложа на Fractal-a или някой In Win. Това е личното ми мнение и така както АЗ бих постъпил, но всеки си има глава на раменете и може да режи за себе си.

П.П. Честито за конфигурацията на hdbox.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за пожеланията!

Така, всеки сам избира, за какво и колко пари да даде. Аз продължавам да твърдя, че за тия пари кутията си е ок.

Не, че е от голямо значение, ама и сайт си имат: http://en.segotep.cn/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, kyoshinn написа:

@ceci80 Аз на нещо, което дори сайт няма и е направено в китай вяра нямам, ако ще и 10000 души да ми напишат, че  е добро, просто му бия Х-а. Предпочитам да заложа на Fractal-a или някой In Win. Това е личното ми мнение и така както АЗ бих постъпил, но всеки си има глава на раменете и може да режи за себе си.

П.П. Честито за конфигурацията на hdbox.

И кое не е китайско?!

Като е проектирана добре, вложени са качествени материали и изработка- какъв е проблема?! Кутията е просторна, без прегради, с дълбок таван, 8х 140мм вентилатори, свестен филтър долу, дълбока за 170мм кулер (знам само 2- 3, които са над 170 и ги няма на пазара), че може и над 170 мм кулер да събира, има добър кабелен мениджмънт, кавър над захранването и дисковете, страничен монтаж на дискове, фан контролер, възможност за 3ка радиатор на тавана или отпред, монтаж на голямо дъно, разстояние между планката на дъното и страничния капак да минават кабелите, възможност за монтаж на дълго видео, идва с 3 140ки, ако има добър преден филтър- просто е перфектна за 130 лв. Толкова разбираш от кутии, колкото и оня клоун @XECUTIONER, който все се лепи къде не му е мястото, колкото да стане за смях. Тия пък InWin щото не са китайски и са по- хубави- гола вода са, ама нали @Roujin Z ги е предложил, па колко ги разбира и той- друг въпрос...

Редактирано от ceci80 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е те едва сега пробиват заедно с in win. Нали са минали одобрение. Все едно аз да скова една кутия кой ще я купи на доверие. Въпреки всичко, също не бих купил. Имат те първа да се доказват на пазара. Един deepcool са усераха с tesseract sw пък са от много години. Zalman Z1 Neo също страда от тънка ламарина. От много спестяване на материал се стигна до деформиране на страничния капак понеже там рамките от ламарина трябваше да са по дебели. За това нека другите да си ги копуват а ние ще се метнем на сигурното и доказаното с години, като ще спомена само две марки, Corsair и FD при средно бюджетни решения дори и старите им модели.

Редактирано от goodly
Грешка ла. (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Има много варианти за кутии, това че всички сте се лепнали за един FD е друг въпрос. Да,функционални са, но визията им e да ги завреш под леглото и да не ги поглеждаш. Или само защото Наруто не го интересува външния вид, никой не трябва да го интересува. Това с утвърдените марки също не е съвсем така.  Be quite правят кутии от оня ден а там да имате нещо да кажете?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, Tommygun написа:

Има много варианти за кутии, това че всички сте се лепнали за един FD е друг въпрос. Да,функционални са, но визията им e да ги завреш под леглото и да не ги поглеждаш. Или само защото Наруто не го интересува външния вид, никой не трябва да го интересува. Това с утвърдените марки също не е съвсем така.  Be quite правят кутии от оня ден а там да имате нещо да кажете?

Момчетата идея си нямат. Ръководи ги Роуджин, който също идея си няма и не е виждал. Това ме подсеща за оная EVGA, запознат си с нея, която само свирки не правеше. Просто децата си нямат идея за какво става въпрос, включително и гуруто им.

пп Вземи му преподай няколко урока на @XECUTIONER за стилистика и пунктуация, че чета доста неграмотно (не само глупаво) написани постове.

пп след пп Евгата, за която говоря, не само съм я коментирал... ;)

@kyoshinn, детенце, не ми се пали и знай, че в тоя форум само "черният баварец 3ка" е виждал и пипал такива кутии, за които говоря, т.е- истински! ;) 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 часа, ceci80 написа:

И кое не е китайско?!

Като е проектирана добре, вложени са качествени материали и изработка- какъв е проблема?! Кутията е просторна, без прегради, с дълбок таван, 8х 140мм вентилатори, свестен филтър долу, дълбока за 170мм кулер (знам само 2- 3, които са над 170 и ги няма на пазара), че може и над 170 мм кулер да събира, има добър кабелен мениджмънт, кавър над захранването и дисковете, страничен монтаж на дискове, фан контролер, възможност за 3ка радиатор на тавана или отпред, монтаж на голямо дъно, разстояние между планката на дъното и страничния капак да минават кабелите, възможност за монтаж на дълго видео, идва с 3 140ки, ако има добър преден филтър- просто е перфектна за 130 лв. Толкова разбираш от кутии, колкото и оня клоун @XECUTIONER, който все се лепи къде не му е мястото, колкото да стане за смях. Тия пък InWin щото не са китайски и са по- хубави- гола вода са, ама нали @Roujin Z ги е предложил, па колко ги разбира и той- друг въпрос...

Хайде не ми се пали кибритчо, изказал съм мнение, като не ти харесва - чупката. Никой не е длъжен да се съобразява с мен, това е личното ми мнение и предпочитание.

По-горе също казах, че колкото и да ми хвалите дадено нещо докато не се докаже във времето аз бягам да далеч, а като е китайско бягам още по-надалеч, ако ще и папата да дойде да ми я натика в лицето тая кутия. In Win са китайски - да, но поне са се доказали да някаква степен, аз лично и тях не бих взел, ако имам възможност за Fractal-a.

Ама чакай малко, ти ме нападаш, а не аз. Нали така ? Явно имаш проблем с повечето тук.

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За тази кутия говоря. "Истинска" кутия и на достъпна цена:

Evga-Full-Tower1oWJGsYhsz1udbtunNQQ15134

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от DDzBe
      Здравейте,от известно време компа започна да забива(цялата картина)на пълно замръзва,и единсвеното решение е рестард някой път даже и това не помага и се налага да го изключа принодително.Днеска съм го рестартирал над 7 пъти и то поради причината че тествам дали е от игра или нещо друго но се оказа че няма значние играта.Попълних анкетата и да подадох....Моля помогнете...

• от Donchevv
      Здравейте днес сложих втора видео карта за кросфайр но вижте какво показва някакви идеи .. подечрртвавам картата е за майнинг .. 

• от nikolay_avr
      Здравейте,
      Датчикът на дъното показва -55.0 С температура на процеса и максимални обороти на вентилатора 800 об/м (през биоса). Реалната температура е сериозна. 
      Носих го в сервиз (компа е гаранционен) и чудо - там всичко си работи както трябва: +40-50 градуса и 2000 об/м....
      Взимам си компа, прибирам се, пускам го и отново -55 С и 800 оборота... Реалните градуси остват чудовищни, процесора тротълва и дори се гаси сам заради прегряване. 
      Ryzen 5 3600XT
      Wraith Spire (AMD stock)
      Gigabyte Auros B550 elite v2
      Помощ! :))

• от KirilPetrov
      Добре заварили
      Както се вижда от заглавието, имам доста въпроси относно една бъдеща конфигурация. Насочил съм се към ATX десктоп, но, ако ме разкандардисате, може да премина и към сървър.
      От известно време "копая" в търсачките и колкото повече задълбавам, толкова повече въпроси ми изникват. Като цяло, разбрах, че Ryzen процесорите имат 24 PCI нишки. 4 се алокират от чипсета, какътво и да е той, евентуално 16 за видео карта и ако има и NVMe SSD - още 4 - всички заети. Логичният въпрос, като има още свободни слотове на дъното, какво ще стане, ако сложа гигабитова NIC? Ще работи ли изобщо и ако да, кой от всичките PCIe ще бъде "кръцнат" откъм скорост?
      И, вторият въпрос, как да разбера коя NIC на какъв PCIe e? На всичките пише, че са PCI, дали са x1, x4 и т.н., но не пише коя версия на PCIe - 1.0 ли, 2.0 ли, 3.0 ли, 4.0 ли.. По подразбиране, ако не е упоменато, по моята логика, би следвало да е 1.0.
      Трети въпрос: 10 гигабитова NIC би следвало да няма проблеми с pcie 3.0 x 1 или, може би, да е една идея по-бърза от капацитета на интерфейса. Има ли такива изобщо за RJ45?
      Въпрос номер 4: На гигабитова карта, примерно, как влияе "full duplex"? И тази скорост на какво е, на уплоуд, на даунлоуд или и на двете взети заедно? Също, NIC като тази , ако да речем от единя порт рутира към другия, ще оказва ли влияние на CPU?
      Пети въпрос, който е по-скоро към хората боравещи с линукс, ако дискъм ми е по-бавен от общата скорост на всички NIC, при пускане на tcpdump какво става? Ще даде грешка, системата ще намали скоростта на трафика или просто няма да "гепи" всички пакети?
      Май с това трябваше да започна, но цялата картинка изглежда така:
      Имам 2 уъркстейшъна с гигабитови карти. Един WiFi access point с 4 портов суич. В него с кабели са включени NAS, двата уъркстйшъна и Windows компът. През WiFi 10-тина устройства . Mашинатa с Windows 10 (без wifi) само за офлайн игри и лигавщини. Сегашният ми рутер има само 2 NIC с по 1 порт, гигабитови. В близките или далечни месеци планирам да сменя рутера и НАС-а. Не ми се ще да са със сървърен хардуер, защото е адски шумен. Като цяло, нищо от тях няма да влезе в употреба (готови Dell и HP конфигурации) като кутии, дискове и т.н. Ще ги пусна за DNS и VPN, които в момента са ми на виртуалки. Файловете ми започнаха да стават обемисти, губя време не само за трансгера им, но и за бекъпи по мрежата. На НАС-а започнах да качвам 4К видео, което има битрейт от около 35 мегабайта/сек и едвам издържа само на 1 потребител. Ще ми се в бъдещият рутер да мога да включа поне 10 устройства с кабел, на 5 от които ще трябва гигабитова или по-бърза връзка. И, естествено, да не се "изплези" рутерът, ако пусна през него да качвам 50ГБ файлове на НАС-а и в същото време съпругата прави нещо подобно или си гледа 4К видео.
      За рутера гледам стандартни дъна с поне 3 броя PCIe 3.0 x1 слота, няма да има видео карта, а само NVM SSD, за да мога да снимфя трафика. Мисля Ryzen 5 2600, 2x4GB RAM (или 2x8GB), но не знам какво да правя с NIC. Две такива, ако станат изобщо и евентуално една с 2 порта. Дайте предложения за дъно с поне 3 PCIe 3.0 x1 порта, ако може и повече - супер. Обезателно за AMD процесор и предложения за мрежови карти. На първо време, за дъно, CPU, RAM, SSD, PSU и само една NIC - бюджет към 900 паунда, после ще добавя още 2 карти. Кутия не слагам в бюджета, защото нямам абсолютно никакви претенции и в ebay има най-различни на символични цени. Видно е, че не съм в България и приемам предложения от официални сайтове на AMD, Asus и т.н. , Амазон и подобни. Но, само за нови части, с гаранция.

• от SashoTo11
      Искам да видя мнения,защото не съм най-големият специалист.БЛАГОДАРЯ ВИ!
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване