Премини към съдържанието
mot

Проблем с парола за операционна система

Препоръчан отговор

Здравейте! Преди повече от година, моето внуче гледайки детско филмче вечерта, безразборно е натискал по клавиатурата на лаптопа на майка си. В резултат на това, след като майка му решава на другия ден да включи компютъра, на монитора се получава екрана, който съм приложил като прикачен файл. Не може да се стартира операционната система, защото иска някаква парола, а детето беше на 1,5 год., и неволно е направило този проблем. На твърдият диск на лаптопа има много снимки, които са ни ценни и това е причината да желаем да го оправим. Ако някой има мнение или препоръка, с които да ми помогне, ще бъда благодарен да ги прочета. Лаптопа е DELL, ако не се лъжа модела е Studio 1535.

23336549_1722310884505866_1457124909_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на тая машина, харда не може ли да се свали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

запишете друга операционна система на част от диска  и стартирайте  нея

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурно може но има голяма вероятност диска да не тръгне на друга машина заради паролата...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръндю, предполагам, че е възможно.

Редактирано от mot (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как при гледане на детско филмче да се сложи парола на биос. Хайде да не се лъжем. Че пък и минала 1 година. И ако машината има ценна информация какво прави малко дете там?

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емил Костов не е минала 1 година...А детето е на 1.5г :D...А каква е вероятността да има парола и на самия диск? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, mot написа:

Дръндю, предполагам, че е възможно.

сваляш и слагаш в кутията, включваш в друг комп, сваляш снимките

https://www.google.de/search?client=opera&hs=UNp&dcr=0&biw=1280&bih=661&tbm=isch&sa=1&ei=jOgBWsDoE8-4kwW256foAQ&q=usb+кутия+за+хард+диск&oq=usb+кутия+за+хард+диск&gs_l=psy-ab.3..0i24k1.28693.34103.0.39986.9.9.0.0.0.0.435.1600.1j6j1j0j1.9.0....0...1.1.64.psy-ab..0.1.434....0.0_PQrxDLHn8

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Year Zero написа:

Емил Костов не е минала 1 година...А детето е на 1.5г :D...А каква е вероятността да има парола и на самия диск? :D

...........Здравейте! Преди повече от година, моето внуче гледайки................ // Внуче на година и половина гледа само филмче на лаптоп, на който има ценна информация и слага администраторска парола, че никой не може да влезе. Дете на тази възраст може да счупи лаптопа или да ревне, че не му върви филмчето. Не слага пароли. Имах даже такъв случай по-миналата година. На една позната хлапето не му харесвало филмчето, което гледало и беше обърнало монитора на лаптопа наобратно.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Емил Костов, говорил съм и с други мои познати, които споделят същото мнение, но истината е такава. Разбирам мнителноста ти, но истината е такава. А, ако имаш някакви други съмнения, имаме фактура за закупуването на въпросният лаптоп, така че умолявам те да не правиш такива категорични заключения. Ако можеш да помогнеш със съвет, ще ти бъда благодарен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Емил Костов написа:

Няма как при гледане на детско филмче да се сложи парола на биос. Хайде да не се лъжем. Че пък и минала 1 година. И ако машината има ценна информация какво прави малко дете там?

Детето е с вродена компютърна грамотност!:shock11:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

махни батерията и захранванията  и чети  книгата с инструкции 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, mot написа:

Емил Костов, говорил съм и с други мои познати, които споделят същото мнение, но истината е такава. Разбирам мнителноста ти, но истината е такава. А, ако имаш някакви други съмнения, имаме фактура за закупуването на въпросният лаптоп, така че умолявам те да не правиш такива категорични заключения. Ако можеш да помогнеш със съвет, ще ти бъда благодарен.

Не ми трябват фактури и не искам доказателства. Дали е истина или не също не е нужно да ми доказваш. Понеже не се знае какво е направено и имаш ценна информация на хард диска го занеси в специализирана фирма, където да си свършат работата и да ти възстановят информацията. Всичко друго са само постове и приказки.

преди 10 минути, bigiadri написа:

Детето е с вродена компютърна грамотност!:shock11:

Направо хакер. Нищо чудно да дойдат от НСБОП.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моето внуче хакна изборите в САЩ миналата година. В момента е на три месеца. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли си мисля, че такива пароли се вписват по два пъти за да не се получи техническа грешка.

Следователно - детето трябва наистина да е много способно.

Правен ли е опит за отгатване на паролата?

Да не се окаже 1, 11, 111 и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря много на тези, които ми дадоха полезни съвети! Благодаря също и на тези, които се опитаха да покажат, какви големи разбирачи са, и се опитаха да се изявят на мой гръб. Аз писах в този форум, защото имах нужда от професионална помощ, а не защото си нямам друга работа, за което вече съжалявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Само аз ли си мисля, че такива пароли се вписват по два пъти за да не се получи техническа грешка.

Следователно - детето трябва наистина да е много способно.

Правен ли е опит за отгатване на паролата?

Да не се окаже 1, 11, 111 и т.н.

Не си само ти, но не и питащият! Но Емил е прав! 

преди 13 минути, mot написа:

Благодаря много на тези, които ми дадоха полезни съвети! Благодаря също и на тези, които се опитаха да покажат, какви големи разбирачи са, и се опитаха да се изявят на мой гръб. Аз писах в този форум, защото имах нужда от професионална помощ, а не защото си нямам друга работа, за което вече съжалявам.

Приятелю! Не съжелявай. Това е невъзможно и прочети поста преди моя внимателно!!!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, mot написа:

Казах ти какво да направиш. Виждам, че нямаш умения и знания. Започнеш ли да прилагаш съветите тук и да тестваш с непознат за теб софтуер при който може да довлошиш нещата значи не си искрен. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, *LZ4JW* написа:

Не си само ти, но не и питащият! Но Емил е прав! 

одеве, в оная тема с резисторите измъкна схема и ме удиви, сега ако измъкнеш парола ще падна от коня:no-no:

Редактирано от дръндю (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, mot написа:

Парола на БИОС много трудно се слага само с натискания на копчетата...Все пак менюто за паролите е сравнително скрито в настройките на самия БИОС. Самата парола може да се махне само с Master Password(предоставя се от Dell). Носиш лаптопа в сервиз както ти казаха и останалите и се надяваш детето да не е сложило парола и на самия твърд диск, че тогава картинката ще стане уникална.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 10 минути, дръндю написа:

одеве, в оная тема с резисторите измъкна схема и ме удиви, сега ако измъкнеш парола ще падна от коня

Че  то щом внучето му го е  "омотало" сега аз ли да почвам? Година и половина? Че то още едвам върви бре Дръндьо!  Пък може вече в тази "демокрация" да се раждат и такива деца. Знае ли човек!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дръндю, не разбирам за какви резистори ми говориш, а Емил Костов, това че си модератор, не ти дава право да правиш квалификации и да определяш, кой е искрен и кой не е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, mot написа:

Дръндю, не разбирам за какви резистори ми говориш,

не се отнася за теб

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, mot написа:

Дръндю, не разбирам за какви резистори ми говориш, а Емил Костов, това че си модератор, не ти дава право да правиш квалификации и да определяш, кой е искрен и кой не е. 

А какво очакваш да направя? Не се ли усещаш, че звучи смешно и най-вече безотговорно.  Все едно да кажеш, че вчера служител на банката е натискал безразборно кодовете на ключалката на трезора и днес не може да се влезе. Моля за помощ, тъй като в трезора има много пари. 

Ще го кажа за трети път, а ти се обиждай колкото искаш. Носиш машината в специализирана фирма, която се занимава с подобен род дейности. Колеги ще ти посочат. Ще си платиш за услугата и ще имаш информацията, която е на хард диска. Друго повече няма да казвам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.