Премини към съдържанието
ngdt

Лаптопът се угаси по време на инсталацията на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте.

Днес се опитах да преисталирам Windows-ът на лаптопа си. Пуснах да се инсталира от usb устройство, преминах през няколко фази на инсталация/extract-ване на файловете и по едно време машината прегря и се угаси... Когато се опитам да го пусна се появява син екран с грешка 0x00000024, не се получава и да инсталирам win наново от usb-то. Моля помогнете, проблемът е сериозен и ще съм много благодарен на отзовалите се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаше fix, при които трябва да се натисне f8, но не работи... Другите f-ове - също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам  че пак ще прегрее и пак ще се изгаси

оправи си първо хардуерния проблем

след това бутващо устройство  ако не бутва само там  има някакъв клавиш  за бутване се помпа примерно   f2  ако не е  e f2   четеш в книгата с инструкциите  с  кое копче се бутва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, ngdt написа:

Здравейте.

Днес се опитах да преисталирам Windows-ът на лаптопа си. Пуснах да се инсталира от usb устройство, преминах през няколко фази на инсталация/extract-ване на файловете и по едно време машината прегря и се угаси... Когато се опитам да го пусна се появява син екран с грешка 0x00000024, не се получава и да инсталирам win наново от usb-то. Моля помогнете, проблемът е сериозен и ще съм много благодарен на отзовалите се!

Машината трябва да се провери защо прегрява. Спри да правиш каквито и да било процедури повече ако искаш да имаш компютър. Ако не може да направим профилактика я носиш в сервиз, където да и направят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какво да прегрява ? от прахоляк естествено утре на сервиз за преглед

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, adersa написа:

От какво да прегрява ? от прахоляк естествено утре на сервиз за преглед

За това когато на човек му трябва лаптоп си купува HP 655, до преди дни бях с този стар "боклук", от както е закупен нито веднъж не е чистен, залях го с мазнина и му изгоря LAN картата, счупих леко от-долу панела, изтъркан и ожулен по корпуса, удрян и какви ли още не чудеса, но най-важното е че все още работи безотказно, без да се изключва когато прегрява или нещо друго. Единствено на мъника му отнема 4-5 минути за да стартира и зареди Windows, но след това лети, заедно с целият прах по него. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, WhiteTooth написа:

от както е закупен нито веднъж не е чистен

Умолявам те, не давай никакви съвети. Никого не го интересува ТВОЯТА БРОЙКА! До вчера се вайкаше из раздела, понеже не си виждал друго, освен лаптоп. Недей да заблуждаваш хората с грешната си представа за "безотказно работеща машина".

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа ще спре да работи , когато умре тотално хард диска .

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, hudyr написа:

Умолявам те, не давай никакви съвети. Никого не го интересува ТВОЯТА БРОЙКА! До вчера се вайкаше из раздела, понеже не си виждал друго, освен лаптоп. Недей да заблуждаваш хората с грешната си представа за "безотказно работеща машина".

Не знам какъв Ти е проблемът на Теб, човек да не се пошегува, в тоя форум липсва всичко друго без тъпи изказвания, ирония, сарказъм и прочие. А колкото до това дали съм се "вайкал" из разделите понеже не съм виждал друго, освен лаптоп, то не виждам къде е проблема в това? Използвал съм лаптоп, дали компютър, дали лаптоп, едното седи у вас, а с другото си обикаляш.. А колкото до това дали е "безотказна или не", то в продължение на 3-4 години използване за какво ли не, игри, снимане&игри, филми, бит, пребит, но ако сега му натисна копчето и ще тръгне. Не виждам какво общо имат параметри и глупости с това колко е безотказен?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, ngdt написа:

Имаше fix, при които трябва да се натисне f8, но не работи... Другите f-ове - също.

Сподели какъв Windows искаш да инсталираш. Файловата система на твърдия диск се нуждае от ремонт или тотално затриване/пресъздаване.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, ExaFlop написа:

Сподели какъв Windows искаш да инсталираш. Файловата система на твърдия диск се нуждае от ремонт или тотално затриване/пресъздаване.

xp sp3 - машината не е от най-силните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел - 2017-а (почти 2018-а) година сме :) . Windows XP отдавна е в историята.

Щом ти е слаба машината, пробвай да инсталираш някой Linux, желателно по-лек. Поне така ще установим дали проблемът е хардуерен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ngdt написа:

xp sp3 - машината не е от най-силните

Което предполага стар/износен твърд диск. Извади го и пробвай да заредиш някоя жива дистрибуция - Hiren's BootCD, KasperskyRescueDisk, Linux дистрибуция и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, RudeBoy написа:

Приятел - 2017-а (почти 2018-а) година сме :) . Windows XP отдавна е в историята.

Щом ти е слаба машината, пробвай да инсталираш някой Linux, желателно по-лек. Поне така ще установим дали проблемът е хардуерен.

Това за Линукса на стара машина не е така. Тествал съм доста. Има зависимости свързани и с драйверите на по-стар хардуер. Като цяло XP работи по-бързо от най-лекият линукс, на стара машина, при браузване.  

Редактирано от П.Петров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои са най-надеждните free инструменти за recovery/възстановяване на системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма инструменти, които да ти възстановят системата при прецакана по средата инсталация. Почваш отначало.

А в твоя случай, като не успяваш да буутнеш - търсиш помощ от специалист, в сервиз.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на Wednesday, November 08, 2017 в 17:05, RudeBoy написа:

Няма инструменти, които да ти възстановят системата при прецакана по средата инсталация. Почваш отначало.

А в твоя случай, като не успяваш да буутнеш - търсиш помощ от специалист, в сервиз.

Добре, тогава има ли някаква програма/tool, която да запиша на външно usb и с нея да изчистя/форматирам/изтрия всичко на твърдия диск?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Hiren's Boot CD - mini Windows XP примерно

Sergei Strelec Windows PE

......
И отъ двете може направо и да се инсталира, след като се оправи омазане на дяловете.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2
  • Любов 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като пуснах машината се пусна проверка на дяловете, рестартирах лаптопа и сложих флашката с windows-ът, буутнах и сетъпа продължи, в момента winxp е инсталиран.

Благодаря за полезните съвети. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от excuse-me-what-the-f
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
    • от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.