Премини към съдържанието
TRF KING

Мисля че имам проблем с батерията на Samsung Galaxy S8

Препоръчан отговор

Здравейте, от скоро имам Samsung Galaxy S8 и съм доста доволен, обаче си мисля че батерията ми пада по-бързо от обикновено... Незнам аз ли го използвам много, нормално ли е... дали му влияе това, че не съм я зареждал 12 часа? Помогнете ми докато телефона е все още в гаранция да знам какво да правя :)

Редактирано от BMW Маниак (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да не го ползваш и виж колко процента губи за един ден без го пипаш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж на настройките на батерията кое приложени харчи много батерия . При мене е WI FI .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами зареждам го цяла вечер и след училище към 15:00 става време да се зарежда отново и после като излезна го ползвам малко и вечерта пак става време да се зарежда 

Screenshot_20171107-233408.png

Screenshot_20171107-233354.png

Screenshot_20171107-233403.png

Тези снимки са  от сега и на един мой приятел J5-цата му на свръх енергоспестяващ режим спестява над 20 часа, а една S8ца само 12 часа малко странно ми звучи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малка му е батерийката, а му е голяма цената. То като се спи се ляга, не се купува телефон.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, eminem_vr написа:

Малка му е батерийката, а му е голяма цената. То като се спи се ляга, не се купува телефон.

Мхм, 3000 mah e много малка батерийка за характеристиките на такъв флагман...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, techmaniac написа:

Мхм, 3000 mah e много малка батерийка за характеристиките на такъв флагман...

Хвана ги фобията заради Note 7.

Екрана на страна, трябва да се погледне кои приложения колко време държат телефона буден. Ако телефонът не иска да заспива(deep sleep), батерията и 5K mAh да е, положението ще е същото.

Това със зареждането на Li-Ion батериите е мит:
1. Купуваш телефона. Пускаш го.
2. Няма значение дали батерията е на 100, 80, 50 или 30%(ако ще и 20 да е), телефонът се ползва както си му е редът.
3. Като падне на 10%(може и по-малко) се слага да се зарежда.
4. Като стигне се зареди(100%), зарядното се маха и повтаряме 2. .
Overcharging-ът също е мит.

Купих си Nexus 5X по коледа миналата година. Никакви баснословни 12/16/24-часови зареждания или вуду ритуали. До ден днешен батерията си държи 2 дена с 4 часа СОТ. Ако не го бърникам особено, 4 дена са постижими.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ви попитам, гаранцията покрива ли батерията? Всъщност аз все още не разбирам дали консумацията на батерията е нормална или е прекалено голяма.... Дайте съвети да го давам ли в сервиз , да направя нещо друго ли ?

Редактирано от TRF KING (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е за сервиз. Провери си кои приложения ти разходват най-много батерията.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, techmaniac написа:

Не мисля, че е за сервиз. Провери си кои приложения ти разходват най-много батерията.

Виж по-горе пратих снимки, а и като включа мобилни данни пада доста по-бързо от обикновено... аз знам, че това е нормално като включиш 4G ама си мисля че не трябва да пада толкова бързо 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално. Един колега скоро си купи същия S8, и батерията му държи доста повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, velislavvasilev написа:

Ми, да ти кажа, никой производител не дава гаранция за батерията. В смисъл дават, ама ако изгори напълно. Ако ти пада бързо, не е техен проблем. Разходът на ток си зависи изцяло от теб. Не си мисли, че даден телефон (макар и много скъп) е способен да понесе всичко инсталирано и да го ползваш с мобилна дата, ярък дисплей, 10-20 тежки апп и това да не му се отрази съществено. Не знам от къде GSM арена си набират инфо, но дават телефона да работи до 20 часа на разговор с 3G. Ако си го купил преди по-малко от 2 седмици, можеш да го върнеш без обяснения.

Батериите на Samsung имат гаранция 6 месеца - къде го видя това, че са без гаранции - това го пише в гаранционната карта, ако изобщо си я отварял! А относно връщането - може да стане до 2 седмици, но само ако е закупен онлайн! Възможно е да има проблем с батерията, на автора препоръчвам да направи фабричен ресет и след това да го тества 2-3 дена, без да инсталира нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди точно 1 месец си го взех

преди 27 минути, velislavvasilev написа:

Ми, да ти кажа, никой производител не дава гаранция за батерията. В смисъл дават, ама ако изгори напълно. Ако ти пада бързо, не е техен проблем. Разходът на ток си зависи изцяло от теб. Не си мисли, че даден телефон (макар и много скъп) е способен да понесе всичко инсталирано и да го ползваш с мобилна дата, ярък дисплей, 10-20 тежки апп и това да не му се отрази съществено. Не знам от къде GSM арена си набират инфо, но дават телефона да работи до 20 часа на разговор с 3G. Ако си го купил преди по-малко от 2 седмици, можеш да го върнеш без обяснения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Радослав Матев написа:

Батериите на Samsung имат гаранция 6 месеца - къде го видя това, че са без гаранции - това го пише в гаранционната карта, ако изобщо си я отварял! А относно връщането - може да стане до 2 седмици, но само ако е закупен онлайн! Възможно е да има проблем с батерията, на автора препоръчвам да направи фабричен ресет и след това да го тества 2-3 дена, без да инсталира нищо.

Телефона е закупен от Теленор 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вижте разликата на S8 на един мой роднина и моя (моя е с белия фон) На какво се дължи това 

received_1429868700401712.png

Screenshot_20171108-125259.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе прочете ли какво ти казах? Правиш фабричен ресет и тестваш 2-3 дена без нищо да инсталираш. Ако няма разлика го връщаш там, откъдето си го взел, за диагностика и тест в сервиз, като им показваш тези снимки, които си качил тука във форума - да ги пратят към сервиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 7.11.2017 г. в 22:27, TRF KING написа:

Здравейте, от скоро имам Samsung Galaxy S8 и съм доста доволен, обаче си мисля че батерията ми пада по-бързо от обикновено... Незнам аз ли го използвам много, нормално ли е... дали му влияе това, че не съм я зареждал 12 часа? Помогнете ми докато телефона е все още в гаранция да знам какво да правя :)

Значи моя го плеинсталирах и от тогава пищи че имам известие а всъщност нямам. Това го прави през 1 2 минути. Някой ако знае нещо да казва 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.