Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,  може ли да ми препопоръчате видеокарта за дъно G41T-R3, нова или втора употреба. При включване на компютъра ми излиза черен екран, което ме кара да мисля, че проблема е в нея. Нямам определен бюджет, по възможност нещо евтино :)

Редактирано от Lugos (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен Integrated Intel Graphics Media Accelerator X4500 ( GMA X4500 ) друга видео карта има ли на системата ти?

Ако да пробвай с вградената, ако ли не то сигурен ли си, че имаш проблем точно с вграденото видео, а не с цялата система?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямам друга видеокарта, със вградената съм и не съм сигурен дали проблема е от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пуснеш системата някаква картина изобщо виждаш ли?

Има ли го отчетливото "бипване", че системата зарежда, също така индикацията за четене от твърдия диск има ли активност?

Ако си на ТИ с отвертката може да свалиш капака и да извадиш всичката оперативна памет (преди това изключи системата от тока), пусни го и трябва да чуеш няколко бипвания - че няма памет.

Почисти внимателно слотовете за памет - с четка, с продухване - празна пластмасова бутилка с малък отвор - сложи обратно паметите (ако е повече от една платка - пробвай първо само с едната, после пробвай само с другата).

За сигурност може да дръпнеш захранващия молекс на твърдия си диск - все пак там е най-ценното ти (твоята информация).

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никаква картина, само черен екран. За "бипване" не съм сигурен но мисля, че не се чува нищо. Довечера ще кажа със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До довечера ако имаш някой познат с излишна видео карта на PCI Express x16 slot може да се оборудваш за проба. Все пак е хубаво картата да не изисква допълнително захранване тъй като не се знае твоето какво е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.