Премини към съдържанието
petttto

Грешка при ъпдейт на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте с Windows 10 Pro 32-bit, доволен съм се ъпдейтва редовно, от известно време насам ми се инсталира Windows10Upgrade помощник за получаване на Windows Creator Update. Стартира се нормално сваля си всички ъпдейти инсталира ги и ми казва че ще рестартира. Малко след рестарта ми излиза това съобщение:

Натискам ентър и други бутони но нищо не се случва. Трябва да изключа лаптопа и да го включа за да зареди системата, ъпдейта разбира се е неуспешен след 2 часа чакане. Засега поне успях да го спра да се опитва всеки ден да се ъпдейтва и пробвам в седмицата веднъж но все едно и също.

g.jpg.875341709825457f6ca2b4548d0a99f0.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също наскоро се върнах за 2ри път към версия 1511 (От Настройки > Актуализиране и защита > Възстановяване ) и повече май няма да му позволя да се обновява отново без аз да съм му искал до последната... "боза" .:) 

Как  > ? Директно изтрих услугата за ъпдейтване wuauserv.exe с помощта на Process Hacker и вече се надявам окончателно да са прекратени всякакви опити за ъпдейти от страна на системата ми.

П.С: Аз също имах проблеми с неуспешни актуализации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да го ъпдейтваш, направо инсталирай 1709 начисто

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Freem@n на мен ми се ъпдейтва по принцип нормално системата с ежедневни ъпдейти най-вече по сигурността. Този проблем се появява само когато се опитва да инсталира Windows Creator Update. За сега успях да спра помощника за този ъпдейт да ме занимава и смятам да пробвам веднъж в месеца, като имам време да опитвам дали няма да се инсталира.

ined притесняваме да не би да е заради някой драйвер и ако инсталирам 1709 начисто да имам проблем. Между другото начисто имаш в предвид да преинсталирам компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какъв лаптоп става въпрос? Точен модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, petttto написа:

притесняваме да не би да е заради някой драйвер

В момента имаш ли проблем с драйвър? Ако не, си изнеси сега инсталираните драйвъри и след чиста инсталация можеш от изнесените да обновиш.
Или си изтегли имиджа за Creator update, монтирай го и стартирай \source\setupprep.exe и следвай съветника за надграждане.
ВАЖНО: На дял С трябва да има поне 15GB свободни

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, hudyr написа:

За какъв лаптоп става въпрос? Точен модел.

Лаптопа е Acer Aspire 5710Z старичък почти на 8 г.

преди 6 часа, ExaFlop написа:

В момента имаш ли проблем с драйвър? Ако не, си изнеси сега инсталираните драйвъри и след чиста инсталация можеш от изнесените да обновиш.
Или си изтегли имиджа за Creator update, монтирай го и стартирай \source\setupprep.exe и следвай съветника за надграждане.
ВАЖНО: На дял С трябва да има поне 15GB свободни

Нямам проблем с драйвър но казват, че тези грешки със син екран обикновено са заради това. :) много сложно ми говориш да изнасям драйвери ... Ще го карам така още някой друг месец или петилетка :) , оглеждам се за нов. Важно е че има ъпдейти за сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

https://www.tenforums.com/tutorials/68426-backup-restore-device-drivers-windows-10-a.html

Зависи от грешките на зелените екрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моделът няма дори официални драйвъри за 7. Аз на такава машинка 10 не бих слагал.

Изтегли инструмента на Acer HWVendorDetection, пусни го и виж кои са производителите на съответните части(wifi и camera главно).
Самите драйвъри теглиш от тук(vista 32-bit). След като си запазиш драйвърите на сигурно място, инсталираш Windows 7 32-bit, инсталираш си драйвърите и това е. Не мъчи машинката с нещо, което тя не поддържа напълно.

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.