Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Някой има ли опит  с доставчиците от тук?

https://internet.inbulgaria.info/index.php?action=displaycat&catid=615

че мненията от страницата в линка ми изглеждат малко странни.Общо взето сега клоня към  comnet ,netx  и Нет1.Интересува  ме главно оптика,прекъсва ли често нета и колко бързо идват при повреда?Не да вдигне някоя баба и да ме пита дали  ми мигат компютърчетата долу вдясно.Благодаря Ви предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За твоя район не знам, но аз на два адреса от години съм на Нет1 в Лозенец и в Младост 4 и съм доста доволен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията vstoitsov,всяко мнение  е от полза.Ще изчакам за още коментари,за да имам по-добра представа в зависимост от това колко човека пишат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм на виваком и съм доволен.Интернета не ми е прекъсвал или поне докато съм си в къщи и с телевизията също нямам проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

viktor_194 Исках да мина към Виваком,но макар да имат оптика на 50 метра от нас не искат да прекарат до нашият блок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

zarere При мен също имаше същият проблем и ми казаха така: Господине съберете пет човека който са съгласни да изпозват нашата услуга и ще ви пуснем оптиката. Бързо успях да навия мойте съседи понеже бяхме на Близу (М-Тел).Техниците дойдоха и направиха каквото трябва. :) За оптиката на М-тел нямам наблюдения.

Редактирано от viktor_194 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един колега беше на Мтел няколко години и беше доста доволен,но тъй като си ползва ип-то и за vpn сървър,ejabberd сървър и т.н и решиха да му спрат всичко без предупреждение.Аз също ползвам доста неща не само сърфиране в нета и затова не гледам Мтел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ли проучил наоколо кои доставят интернет ? Питай съседи, приятели. Все ще има читав доставчик. То да е малък град където и оптика дори няма разбирам, но в София едва ли нямате добри доставчици.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

techmaniac

Както се вижда от линка,който съм дал там има всичките доставчици за моя регион ?-са е кой от тях отговаря на изискванията за който съм писал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да виждам линка.

Еми попитай наоколо съседите кои ползват. Ще си направиш сам своя избор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повечето ползват Мтел,който аз няма да ползвам заради

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де ти домашен интернет за сървър ли ще си пускаш или ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми в момента ползвам ejabberd,vpn server и имам вързан и един raspberry pi с определени портове отворени на него на който тествам разни nas storage i т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти пречи това в случая ? Пренасочваш си портовете, и това е...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пречи ми,тъй като М-тел започнаха да блокират всички къстъм портове.Един колега се бори 2 седмици с тях и накрая се отказа от тях заради това ще му блокнаха почти всичко.Не искам да минавам по същият път.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво да те посъветвам тогава ? Почакай други колеги да ти препоръчат доставчик тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доставчик: Bulsatcom

Оптика:  100Mbps - Неограничен за 10 лв. на месец без промоция. Има промоции.

http://lan.start.bg/

Реален опит от мен:  speedtest.usa  Download: 98 Mbps.  Upload: 98Mbps. Ping: 214.

За реален IP адрес допълнително в офисите на Bulsatcom.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kalansuv

Звучи примамливо.нo не виждам такава  цена на сайта на Булсатком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, zarere написа:

kalansuv

Звучи примамливо.нo не виждам такава  цена на сайта на Булсатком.

Не ми се сканира касова бележка за предплатен интернет и сателитна телевизия. Ако имаш желание и възможност, то се разходи до офис на Булсатком. Сега ще проверя интернет сайта им. Не ми се сканира рекламната брошура на Булсатком.

http://www.bulsat.com/internet.php

Цитат

БУЛСАТКОМ ВИ ПРЕДЛАГА ВИСОКОСКОРОСТЕН ОПТИЧЕН ИНТЕРНЕТ ГАРАНТИРАЩ НАДЕЖДНА, СИГУРНА И ПОСТОЯННА ВРЪЗКА

Разнообразие от абонаментни планове, изключително конкурентни на пазара подходящи, както за домакинства/физически лица/, така и за малък и среден бизнес: АБОНАМЕНТНИ ПЛАНОВЕ

• Високоскоростен оптичен интернет достъп без ограничение на трафика.
  • Получавате безплатен реален IP адрес, който Ви дава възможност за: конферентни разговори,видео наблюдение,охранителни камери и др.
  • Пакетни отстъпки - при ползване на две услуги - Оптичен интернет и Цифрова ТВ.
  • Възможност за временно спиране на достъпа до услугата.
  • Услугата Оптичен интернет от Булсатком е вече достъпна в домовете на 900 хиляди домакинства.

ОПТИЧЕН ИНТЕРНЕТ

Цитат

Пакетни отстъпки - при ползване на две услуги - Оптичен интернет и Цифрова ТВ.

Не зная от колко време не е обновявана информацията и ценовата листа в сайта на Булсатком.

Реалните цени за оптичен интернет са мойте написани стойности.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

След като Виваком и Нет1 казаха ,че нямали техническа възможност да ми пуснат оптика избрах Мтел макар горните ми притеснения .Засега нямам проблеми с портовете и всичко си е ок,но ме притеснява,че ип-то не е   статично макар че след 3 рестарта на рутера ми ип  е  едно и също всеки път.Имам dyndns account за всеки случай,ако се смени все пак някога,защото според техниците ип си е  динамично.Като сетнах да си взима ип по dhcp си взе ип веднага,но след като сетнах същото ип статично няма нет странна работа.Как го правят тоя трик не знам някакви идеи?Също така се опитвах да сетна различни dns-и от тези на Мтел,но след като си взима ип-то по dhcp то и днс-ите си взима по dhcp.Заиграх се с  настройките на рутера ми

https://mikrotik.com/product/RB951Ui-2HnD

като сетнах различни днс-и от тези на мтел,но по подразбирани си ползва винаги Мтелките и не намерих начин да ги сменя.Та на въпросите:

1.Защо като си взема ип по dhcp не може да ползвам същото ип като го сетна статично в рутера ми?В смисъл вместо да ползвам dhcp, да си сетна същите настройки(ip,netmask,DW,DNS) и да ми върви нета.Някой има ли идея дали това е някаква защита при Мтел?

2.Има ли начин да ползвам различни ДНС-и от Мтелките при взимане на настройките по dhcp?

Тъй като не съм мрежови гуру питам някой от Вас,ако знае да сподели.Мерси предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.