Премини към съдържанието
WhiteTooth

Запор на инвалидна пенсия. Банка ДСК

Препоръчан отговор

Здравейте!

Баба ми е с 95% ТЕЛК, има запор в/у пенсията си, като месечният й лимит за теглене е 460 лева (минимална работна заплата), жената преди няколко месеца, още преди да й сложат запора беше кандидатствала за ТЕЛК, и преди няколко дни пристигна писмото в което пишеше сумата която й е преведена в банковата сметка. Отивайки на 07.11.2017 г. банката отказва да й преведе повече от минималната работна заплата, а останалите пари които се водят инвалидна помощ биват остаени в сметката. По документ от частният съдебен изпълнител пише че всяка допълнителна сума която не може да бъде истеглена или не е истеглена до посоченият месец остава в банковата сметка на лицето до погасяване на кредита.
Уж се интересувах малко, но общо взето не беше кой знае колко полезна тази информация и реших да се допитам до Вас, по закон никой ЧСИ, както и банка нямат право да запорират или да не изплащат инвалидни помощни пенсии. Как да помогна на бабата да се пребори с това и да си вземе парите от ТЕКЛ?

Ходи до НОИ, пусна молба да си получава парите в поща по местоположение, след което ходи до кантората на ЧСИ който й е направил запора, но го е нямал и хората които са били там са й казали че банката НЯМА правото да задържа пари от инвалидни пенсии и ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да и изплатят поне 460  лева, без да е включена личната и пенсия към това число. С малко надежда жената отива в банката за да обясни какво са й казали, но уви, банката отново отказва да й преведе нито стотинка от това което се е събрало от ТЕЛК-а.

Какви са вашите съвети, как да помогна не жената да си вземе парите от тези хомосапиенси?
~ Ако се пусне възражение към ЧСИ който е направил запора, то какъв е шанса запора да бъде вдигнат или поне да може да си тегли парите от ТЕЛК?

Редактирано от WhiteTooth (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, WhiteTooth написа:

Здравейте!

Баба ми е с 95% ТЕЛК, има запор в/у пенсията си, ...

Ужас крадци цял живот работиш и като не можеш да работиш и имаш нужда от пари ти ги задържат безсрамници. Бихте ли споменали името на банката за да стане антиреклама.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Gangosa написа:

Ужас крадци цял живот работиш и като не можеш да работиш и имаш нужда от пари ти ги задържат безсрамници. Бихте ли споменали името на банката за да стане антиреклама.

Банка ДСК

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А към кого и в какъв размер е дългът? За да се стигне до ЧСИ и запор трябва бая време да не е бил обслужван.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

460  лв са прекалено много не знам от какво се оплаквате  

имате задължения яли сте и пили сте

и като е дошла  сметката уж никой не е лапал  кюфтаци ....

ТРЯБВА ДА СТЕ ДОВОЛНИ

има хора с по пенсии  200-300 лв .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Yvan Sergeev написа:

460  лв са прекалено много не знам от какво се оплаквате  

имате задължения яли сте и пили сте

и като е дошла  сметката уж никой не е лапал  кюфтаци ....

ТРЯБВА ДА СТЕ ДОВОЛНИ

има хора с по пенсии  200-300 лв .

Значи преди знаеш ще Те помоля да не съдих хората по подобен начин.

Баба ми е със 186 лева пенсия, като около 100 лева отгоре и дават допълнително от пенсията на починалият и съпруг, отделно има още 50 лева добавки, жената има да плаща 80 лева за ЧСИ, 68 лева към банка ДСК, има да плаща ток, лекарства, вода и една камара глупости, щом са й сложили 95% значи парите и се полагат, не знам какво против имаш това, или просто си написал първото нещо което Ти е дошло на акъл.
Хайде да ги сметнем.
186+100=286+50=336
336-80=256 (ЧСИ) // 256-68=188 (ЗАЕМ В БАНКА) // 188-40=148 (ЛЕКАРСТВА) // 148-60=88 (ТОК) // 88-20=68 (ТЕЛЕФОН И КАБЕЛНА) // 68-12=56 (ВОДА)

Хайде сега Ти изкарай 1 месец хранейки себе си и внука си с 56 лева. НЕ КАЗВАМ че жената не е виновна, а че щом са и дадени тези пари от ТЕЛК тя има пълното право да ги тегли и да си помага!

Мисли преди да пишеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, WhiteTooth написа:

като месечният й лимит за теглене е 460 лева (

.....

ако обичаш не си съчинявай    съчинения по картинка ....  или ги съчинявай като хората с 99% истина и  1 % лъжа .

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 59 минути, Филипов написа:

А към кого и в какъв размер е дългът? За да се стигне до ЧСИ и запор трябва бая време да не е бил обслужван.

Заема е голям, около 13,000 лева, като е теглен за да се купи сегашният апартамент в който жевеем, след време банката започва да иска вноски на стойност 180 лева, баба ми не можеше да ги плаща и отиди в банката за да разговаря, адвокат на банката от софия я попита по колко пари може да внася месечно, Тя му казва че до 60 лева, Той й казва да внася по 60 лева на месец и няма да има никакви проблеми, жената си плащаше ВСЕКИ месец по 60 лева, но след време жената получава писно в което й съобщават че е дадена на съд. От там се почна с мъките, изпиха и душата за едни 20 лева отгоре.

преди 11 минути, Yvan Sergeev написа:

.....

ако обичаш не си съчинявай    съчинения по картинка ....  или ги съчинявай като хората с 99% истина и  1 % лъжа .

От януари месец е пуснат ТЕЛК-а до сега са се събрали и преведени малко над 700лева които Тя НЕ може да изтегли. Като за всеки един месец и превеждат около 100 лева от ТЕЛК, пенсията и става около 430 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.....

банката няма да и даде заем по висок от   месечна пенсия  640  лв-  460 лв+ 180 лв   обслужване

какъв е тоя aпяртамент от 13к лв и аз искам..  минимума е 20 к за гарсониера в изоставен град .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Yvan Sergeev написа:

.....

банката няма да и даде заем по висок от   месечна пенсия  640  лв-  460 лв+ 180 лв   обслужване

какъв е тоя aпяртамент от 13к лв и аз искам..  минимума е 20 к за гарсониера в изоставен град .

Това цялото нещо се случва преди години, заема е теглен от баща ми, като баба ми стана него поръчител. Те изплащат част от заема, но се начилявали лихви за които Те не знаят тъй като не внасят по 180, а по 60 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва е нещо друго  банката иска да вземе собствеността 

няма смисъл да се плащат пари

да го взимат апартамента  и си живейте според чергата или да и дават колкото и дават  от пенсията и си трайте  .  като е ставала поръчител да е мислила 

както казах

га  яде кюфтаци си трая на лесните пари

като дойде сметката никой  ни лук ял ни мирисал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако ти дойде на теб до главата друго ще разправяш ама....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Yvan Sergeev написа:

тва е нещо друго  банката иска да вземе собствеността 

няма смисъл да се плащат пари

да го взимат апартамента  и си живейте според чергата или да и дават колкото и дават  от пенсията и си трайте  .  като е ставала поръчител да е мислила 

както казах

га  яде кюфтаци си трая на лесните пари

като дойде сметката никой  ни лук ял ни мирисал.

И жената на 70 години къде да отиде, на улицата? Знам, знам, сега ще кажеш да си наеме жилище, ама стани Ти на 70 години, живей една камара години на едно място и после тръгни на старини да се местиш, както и цялата Ти покъщина, не е така както го мислиш.

Между другото Аз ПИТАМ ако имате съвети как да и МАХНА запора, нямам нужда от съвети как да отида на улицата, отделно не знам защо й държиш такава сметка на апартаментите и заемите й, изтеглила ги е, похарчила ги е, сега си бере гайлето. Ако имаш съвети как да се справи с проблема и запора тогава пиши, за друго труд не си прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

White Tooth, не слушай оня трол СЕРгеев или там както се пише.

П.П. Заради него форумът се превърна в блато.

Редактирано от Atanas Pachov (преглед на промените)
  • Ядосан 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да бе аз съм реалист и справедлив човек

и аз искам да папам и пия на версия ама няма кой да  даде

само като ме види и не ми дава кредити  щото знае че ще ме търси  в сърбия по скарите  да му ги връщам

просто в случая  банката си е направила сметката

кредито- получател- поръчител- ако нямат кинти  се взима каквото имат ако няма   имущество запори цял живот.

преди 29 минути, WhiteTooth написа:

И жената на 70 години къде да отиде, на улицата

в старчески дом

синовете и внуците за което ще  платят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Yvan Sergeev написа:

да бе аз съм реалист и справедлив човек

и аз искам да папам и пия на версия ама няма кой да  даде

само като ме види и не ми дава кредити  щото знае че ще ме търси  в сърбия по скарите  да му ги връщам

просто в случая  банката си е направила сметката

кредито- получател- поръчител- ако нямат кинти  се взима каквото имат ако няма   имущество запори цял живот.

в старчески дом

синовете и внуците за което ще  платят.

Аз с такъв човек няма да споря. Просто не го виждаш както трябва, не Те пожелавам да Ти се случва подобно нещо, че тогава ще видиш какво е, пък амо ли като мен да спориш с някой по форумите.

Стигнах до решение че ще избягвам всякакъв контакт с Теб, нищо лично но, то така или иначе не Ти пука..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПО ТЕМАТА -   реалистично

1 или да се плащат  докато не се изплати вкл и от наследници

2 или банката да вземе  каквото е дала в натура 

аз какъв съм отделен въпрос

взети са пари  направени са договири трябва да се спазват

Бг е поела по евроатлантическия път.

вариант 3 тегли се нов кредит погасява се всичко

и се плаща според договоренето 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

може ли да кажете, договорът за заем, при каква лихва е сключен, за тези 13000лв и за какъв период?

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

примерно платени са 6000 лв

остават още 7000

тегли се кледит  7000 примерно от теб и ти слата по 100 лв месечно за 7 години си готов .

и друг вариант

просто бачкаш и плащаш тези 180 лв .... от личния джеб >...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 38 минути, Yvan Sergeev написа:

остават още 7000

тегли се кледит  7000 примерно от теб и ти слата по 100 лв месечно за 7 години си готов .

и друг вариант

Нов заем няма да се тегли, не искам да тегля нещо за което не съм сигурен че ще успея да платя, както си е думата утре може и Аз да стана инвалид и да не мога да плащам. Този заем ще се плаща, няма как, просто питам как да махна запора в/у инвалидната пенсия, тъй като никой ЧСИ НЯМА правото да слага запор в/у подобен вид пенсия, това е незаконно.

преди 49 минути, дръндю написа:

може ли да кажете, договорът за заем, при каква лихва е сключен, за тези 13000лв и за какъв период?

Трябва да погледна в договора тъй като не се сещам, а не съм у дома.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

остават още 7000

и друг вариант

не мисля че някоя банка ще даде пари на човек, който не може да си плати стария кредит... те правят проверка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 1 час, WhiteTooth написа:

Нов заем няма да се тегли, не искам да тегля нещо за което не съм сигурен че ще успея да платя,

баба ти как е теглила   за баща ти  да ти го препишат на твое име  поне да си сигурен че си е  за тебе да не плащаш на някой друг уио  безплатна  боксониера .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Yvan Sergeev написа:

баба ти как е теглила   за баща ти  да ти го препишат на твое име  поне да си сигурен че си е  за тебе да не плащаш на някой друг уио  безплатна  боксониера .

Аз няма как да поема заема тъй като преди седмица направих 18 години, безработен съм, и нямам никакви плащани осигуровки (тъй като държавата ми ги е плащала), а докато този заем стигне до мен, то тогава ще реша дали ще го наследя или ще се откажа от цялото наследство за да не наследя заема. Тъй като не смятам да работя за да плащам заеми, за начало искам да махна запора в/у инвалидната пенсия на бабата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не е върху инвалидната пенсия  може да  тегли до   460 лв 

инвалидната пенсия е 3 пъти по -малко ....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам направо - бляли сте. И измисления адвокат е в играта. Няма вариант да се каже да плаща по колкото иска. Да, прави се писмено споразумение за разсрочване, преизчисляване и нов погасителен план. За да се стигне до запор, ЧСИ и всичко това дългът е запуснат, не е преструктуриран и цялата сума е станала предсрочно изискуема. Плюс една камара разходи по съдебно изпълнение и хонорари. Поне 1000 грешни пари, които са примерно 20% от дължимото. Защо допуснахте да се стигне дотук?

Дългът така и иначе го наследяваш и ще го плащаш, не мисли за 5000 да загубиш 50000, защото жилище струва поне толкова. Другото бла-бла в темата са хлапешки дрънканици и философстване.

Хващай се на работа и връщайте заема. Не допускай да светиш на червено в кредитния регисстър.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Hero_ Zero75
      Искам да дискутирам с вас два важни въпроса за PvE/Save the World
      Дали PvE/Save the World ще стане част от Battle Royale
      И/Или
      Кога PvE/Save the World ще стане безплатен
    • от xXx*Triple*xXx
      Добър ден !!! Имам питане относно въпросните EVENT ID посочени по горе в заглавието Windows 7 Ultimate 64bit (ако е нужно да се знае)
      EVENT 7038 -
      Услуга upnphost не може да влезе като NT AUTHORITY\LocalService с текущо конфигурираната парола, поради следната грешка:
      Заявката не се поддържа.
      За да осигурите правилното конфигуриране на услугата, използвайте конзолната добавка за услуги в конзолата на Microsoft за управление (MMC).
      EVENT ID 7000 - Услуга UPnP Device Host не може да бъде стартирана поради следната грешка:
      Услугата не стартира поради неуспешно влизане.
      EVENT ID 10005 - DCOM got error "1069" attempting to start the service upnphost with arguments "" in order to run the server:
      {204810B9-73B2-11D4-BF42-00B0D0118B56}

• от xXx*Triple*xXx
      Добър ден От известно време (2-3месеца)забелязвам в Event Viewer където е отметката Error ми излиза едно - Schannel : The following fatal alert was received: 40. Търсил съм из разни форуми да опитам да разбера за кво иде реч от какво се получава този error но като цяло не намерих нищо което да ми е от полза И за това мисля,че е време да се обърна за запитване към вас ако някой тук знае нещо да сподели
    • от xXx*Triple*xXx
      Добра вечер и ето на бързо моя въпрос ... Преди около 20тина минути сядам и пускам компа и чакам да зареди стигна до екрана Windows 7 Ultimate и се рестартира след това излезе екрана с : Start Windows Safe Mode ... Start Windows With Network ... Start Windows Normally ... цъкнах на Start Windows Normally и след като зареди отворих да видя в Event Wiever показваше ми най горе в графата Critical 1 със следното : EVENT ID 41 The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly. Някой ако знае нещо относно този EVENT 41 да сподели в коментарите Мерси Предварително
    • от WhiteTooth
      Здравейте, тъй като искам да си вържа втори монитор към компютъра, но не съм сигурен дали ще стане, реших да пусна една тема и да видя Вашите мнеиня.
      Та, видео картата ми е MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB (DDR5), като разполага с 1 слот HDMI и 1 слот DVI, като монитора който използвам е свързан към видео картата с допълнителен преходник към HDMI слота. А, вторият монитор всъщност е телевизорче купено от Kaufland, и не съм сигурен дали то е с HDMI или DVI преходник, (телевизора е в другият апартамент който се намира в друго населено място), и преди да го взема искам да попитам, ако телевизора може да се свърже само с HDMI, то ще бъде ли проблем ако го свържа към самото дъно, ще мога ли да си го настроя и използнам както Аз преценя, или задължително трябва да е с DVI преходник който да вържа към видео картата?
      Вторият монитор ще го използвам предимно за интернет, клипове/филми от YouTube, Twitch чатове а-у, а сегашният който използвам ще остане за игри.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.