Премини към съдържанието
sad trash

Премахване на архивна точка

Препоръчан отговор

Здравейте!

Открх ,че имам доста стари архивирани точки (не системна точка) на машината ми ,които заемат място и със сигурност няма да ми се налага да ги активирам (стари програми и прочие). Възможно ли е да бъдат премахнати???

Без име.jpg

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш само да ги изтриеш всичките, след което е препоръчително да си създадеш една нова, "свежа" - ей така, да я има за всеки случай.

1.  Пишеш или копираш и поставяш в старт менюто :

systempropertiesprotection

, след което "удряш" Enter.

2.  Това бутонче: nxkxjuP.jpg

3. 

13MztSk.jpg

3.

d5J6MHU.jpg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А ако искаш да запазиш някои от тях, можеш чрез програма да изтриваш по една.

11.JPG

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да изтриеш която точка си искаш - с помощта на Restore Point Creator

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря!

Ползвах първия метод ..... потвърдих изтриване ,но след като проверих във "систем ресторе" точките за архивиране още са там!!

Редактирано от nihil (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11.11.2017 г. в 15:17, nihil написа:

Благодаря!

Ползвах първия метод ..... потвърдих изтриване ,но след като проверих във "систем ресторе" точките за архивиране още са там!!

Пробвай по - този начин :

https://www.howtogeek.com/howto/5482/make-system-restore-use-less-space-in-windows-7/

Успех! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз да ползвам темата.........

При мен е точно обратният проблем.Правя си ръчно system restore point и след седмица-две я няма точката.Става въпрос за WIN7 Ultimate SP1/32bit.

Какви настройки да му задам,че да си помни точките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-вероятно ползваш програма която ти изтрива точките, за да ти освобождава място а ти така и не разбираш. ;)

Аз лично ползвам само Cleaner, CleanMaster и третата - Dism++ е най-добрата, която съм ползвал досега. Освобождава по около 10 ГБ, а нищо чудно и повече, в зависимост от системата.

Кажи коя или кои такива програми ползваш и ако искаш да продължиш да си я ползваш, да ти кажем коя отметка/настройка да промениш за да не ти трие System Restore-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами в случая заподозряните програми според мен са Revo Uninstaller и CodeStuff Starter.Ама и двете ги стартирам ръчно,не се стартират заедно с Уиндоса.

Това имам инсталирано.

2017-11-21_at_21-53-35.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Freem@n написа:

Dism++ е най-добрата

Но трябва много внимателно да се ползва!

преди 24 минути, ivan_pop написа:

Revo Uninstaller

Не е тя със сигурностт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ivan_pop написа:

Какви настройки да му задам,че да си помни точките?

преди 32 минути, ivan_pop написа:

Това имам инсталирано.

В грешка съм значи.

Изглежда че трябва да му увеличиш размера на максимално използваната памет от настройката за "Максимална употреба":

YLP0vq9.jpg

При тебе как са тези проценти там, 5 ли са и на колко ГБ отговарят ? Опитай да ги увеличиш и може би след седмица - две ще видиш да се надяваме положителен резултат. ;)

Microsoft са направили и статия за това: https://support.microsoft.com/en-us/help/2506576/system-restore-points-are-deleted-after-you-restart-your-windows-7-bas

Няма обаче човешки превод на български език за нея, за това давам оригинала. Там просто е описано как да увеличиш въпросния размер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Freem@n написа:

Изглежда че трябва да му увеличиш размера на максимално използваната памет от настройката за "Максимална употреба":

При тебе как са тези проценти там, 5 ли са и на колко ГБ отговарят ? Опитай да ги увеличиш и може би след седмица - две ще видиш да се надяваме положителен резултат. ;)

При мен са 3% и отговарят на 935Мб.Правя ги 5% и ще гледам какво се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.