Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте.

Оверклоквам си видеото и искам да попитам какви температури са в рамките на безопасното.Тествах с FurMark като температурата достигна до 68 градуса при 23 стайна.С Valley Benchmark температурата стигна до 61 градуса.В игра (WOT) стигна до 62 градуса.

Повдигнал съм с 200 ядрото и с 490 паметта.

Видео - https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N970WF3OC-4GD-rev-10-11#ov

1.jpg

Редактирано от kolib4iata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пазарджик, тя ледена като скандинавска цица! До 90 градуса- не се плаши. То докато не почнеш да бараш волтажа- няма да грее, ама и клока няма да го бива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, kolib4iata написа:

Тествах с FurMark като температурата достигна до 68 градуса при 23 стайна.

При Furmark  картите на NVIDIA  отдавна не работят на максимални честоти, а на доста по-ниски. Затова и това не е никакъв тест. Ако искаш да видиш добро натоварване и добър тест за клока, пускай единствено 3D Mark 11 и по-точно първия тест на Loop. Издържи ли няколко превъртания, значи всичко ще е добре при игри. Ако има нещо нередно, още на първото или второто превъртане драйверите ще крашнат. 

преди 1 час, kolib4iata написа:

В игра (WOT) стигна до 62 градуса.

При тая игра доскоро процесора ограничаваше много, не знам в момента как е. Но и тя не би трябвало да е мерило, особено за GTX970. Ако искаш да тестваш игра, има достатъчно такива, но всичко зависи и от това, с какъв процесор и памет си. Ако си с нещо от рода на i3, не се надявай на коректен тест. За коректен тест ти трябва висока резолюция с максимална антиалайзинг и изобщо максимална графика. За предпочитане е дори с DSR  да си пуснеш играта поне на 2560х1440. Иначе не правиш нищо с тестовете. Crysis 3  е игра, при която клока може да сдаде багажа, затова е добре и тя да се ползва, но при максимално набичена графика! Но ако си със слаб процесор, изобщо не се и хващай. Всъщност, с какъв процесор си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора ми е i5-3570k без клок.Отказвам се да я клоквам.След време ще я продам и ще купя направо GTX 980.

Благодаря.

(темата може да се изтрие)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, kolib4iata написа:

Процесора ми е i5-3570k без клок.Отказвам се да я клоквам.След време ще я продам и ще купя направо GTX 980.

Благодаря.

(темата може да се изтрие)

Това е доста глупаво. Клокната GTX970  е равна на GTX980. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С колко трябва да я клокна за да стане равна с 980.

С колко трябва да вдигна горе-долу напреженията, не знам дали ще се оправя сам.Ако помагате може да се опитам да я клокна.

Къде и какви настройки да правя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 43 минути, kolib4iata написа:

С колко трябва да я клокна за да стане равна с 980.

С колко трябва да вдигна горе-долу напреженията, не знам дали ще се оправя сам.Ако помагате може да се опитам да я клокна.

Къде и какви настройки да правя.

Волтажа на картата е достатъчен да е както го е направил производителя.  Него не го пипай. Честотата от горната снимка е на 1465MHz е достатъчна, но можеш да вдигнеш още малко честотата на видеорама.

На някои модели е стабилна до 1900MHz. Моята е стабилна до 2170MHz, но при една игра крашна драйвера и за това свалих честотата на видеорама до 2106MHz.

За температурата, не е много добре да хване 85 градуса под товар. Гледай да не ги достигаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кжете друга програма с която да натоваря и да видя температурата, че с 3DMark нещо не става, не се натоварва и не вдига честотата до макс и температурата е ниска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, kolib4iata написа:

Кжете друга програма с която да натоваря и да видя температурата, че с 3DMark нещо не става, не се натоварва и не вдига честотата до макс и температурата е ниска.

Щом FurMark изкарва, нищо му няма. Пусни го за 5-10 минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, nikolela написа:

Волтажа на картата е достатъчен да е както го е направил производителя.  Него не го пипай. Честотата от горната снимка е на 1465MHz е достатъчна, но можеш да вдигнеш още малко честотата на видеорама.

На някои модели е стабилна до 1900MHz. Моята е стабилна до 2170MHz, но при една игра крашна драйвера и за това свалих честотата на видеорама до 2106MHz.

За температурата, не е много добре да хване 85 градуса под товар. Гледай да не ги достигаш.

То при теб има и друг фактор - слаб процесор, което и ти позволява малко по-високи честоти по принцип. А RAM  ако е на висока честота, се появяват артефекти. Добре се забелязват при пускане на 3D Mark. Според мен да не рискува на повече от 1950 MHz   видеопамет, макар че ако се появят артефекти, винаги може да смъкне честотата. 1465 MHz  са си добре, макар че тия GB  се клокват и доста над 1500. 

преди 11 минути, Julius Decimus написа:

Щом FurMark изкарва, нищо му няма. Пусни го за 5-10 минути.

При мен furmark  не работи с GTX970  и GTX750Ti. Картите смъкват много честотите си и те заблуждава.  Аз пак казвам. Слага се единствено 3D Mark 11 и се пуска loop  на първия тест, дето е под водата. Това за ядрото. За артефектите може да ползва 3D Mark, там идеално се виждат още при първия тест. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, BG-Team-DRIFT написа:

При мен furmark  не работи с GTX970  и GTX750Ti. Картите смъкват много честотите си и те заблуждава.  Аз пак казвам. Слага се единствено 3D Mark 11 и се пуска loop  на първия тест, дето е под водата. Това за ядрото. За артефектите може да ползва 3D Mark, там идеално се виждат още при първия тест. 

Сваля щото волтажа не стига ;).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Аз пак казвам. Слага се единствено 3D Mark 11 и се пуска loop  на първия тест, дето е под водата. Това за ядрото. 

Така направих но след няколко опита се различни честоти, има и друго като я пусна в началото първия път изкара 35 FPS на 1920x1080 след това като започне да върти дава по 18.5 FPS

Има и друго което ме отказва от клок, пускам танковете след 10 мин забива, пускам тестове изкарва ги.

преди 18 минути, Julius Decimus написа:

Страх ме е да барам волтажа.

Без клока е Boost на 1316 ядро, Boost на 1750 памет

Дали не е баран нещо биоса и аз като му задам +200 на ядро да става 1516 и повече и затова да ми забива играта, но пък интересно тестовете ги изкарва.Еми отказвам се от клок.Няма да барам волтажите.

Благодаря на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, kolib4iata написа:

Дали не е баран нещо биоса и аз като му задам +200 на ядро да става 1516 и повече и затова да ми забива играта, но пък интересно тестовете ги изкарва.Еми отказвам се от клок.Няма да барам волтажите.

Не е нужно да го пипаш задължително. 

Всяка карта е различна и получените резултати може да се различават.

Пробвай със +120 на ядрото спрямо стандартните и +100 на паметта без да качваш волтажа й.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам.Това, че bus interface е активно на х4 вместо на х16 трябва ли да ме притеснява.

123.jpg

И така неще, тръгна на сток 1113 ядро, само паметта остана на 1800

ne.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, kolib4iata написа:

Ще пробвам.Това, че bus interface е активно на х4 вместо на х16 трябва ли да ме притеснява.

За здравето на картата няма проблем. За производителността да.

В кой слот на дъното е вкарана ? Х16 е обикновено най-горния, дето близо до процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да на най-горния е до процесора и пак е 4, възможно ли е да ми е повредено дъното.

Със +100 ядро и +200 памет работи, ще пробвам със +150 ядро и +350 памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, kolib4iata написа:

Да на най-горния е до процесора и пак е 4, възможно ли е да ми е повредено дъното.

Малко вероятно. По-вероятно е нещо да е замърсено и да не прави добър контакт.

Чист ли е компютъра ? И не на последно място - какво е дъното ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да чист е.Имам добра кутия с филтър и го чистя редовно.Освен да е попаднало нещо вътре.Ще го отворя да погледна.

Дъното е Gygabite Z77-DS3H

Проверих няма и прашинка.

Интересното е, че си имам кадрите.Сега с клока си имам 120-5 на танковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, kolib4iata написа:

Проверих няма и прашинка.

Интересното е, че си имам кадрите.Сега с клока си имам 120-5 на танковете.

То трябва да се извади и да се вкара картата пак за проверка.

преди 30 минути, kolib4iata написа:

Дъното е Gygabite Z77-DS3H

Някой по-запознат като @hudyr, @Tommygun .

В биоса е добре да се провери какъв слот показва като активен. Да не е от GPU-Z грешката в отчитането. Пробвай и с друга програма, гледам имаш HW инфо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че е стабилна на +148 ядро и +392 памет като става 1460 ядро и 1850 памет.Изморен съм за да я играя повече.Утре пак.Ако се задържи стабилна така си е супер.

Да изкарах я и светнах с телефона, чисто е.

Същото е и с HW

4x.jpg

Ще пусна една тема за това може да има и друг като мен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни някоя игра и я настрой на Windowed Mode(fullscreen). Alt+TAB към GPU-Z и гледай какво показва. Шината би трябвало да работи на пълен капацитет. HWInfo също отразява динамични показания.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дааа, такова бе предното ми дъно, макар и съвсем леко различно - H77 D3H. Разликата е нищожна. Замина си заради скапания BIOS и последвалите опити за ремонти в сервиз. 

преди 9 часа, Julius Decimus написа:

Какъв волтаж, какви 5 лева? Картите дори на стандартни честотите свалят честотите!  

ПП: Но вероятно си прав. Въпросът бе, че furmark  не може да е мерило. Ето при мен кво се получава - 700 MHz  честота на ядрото. Температурите в границите, каквито са и при продължителна игра без ВС, но честотата само 700 MHz. При GTX750Ti  пък ми държи 1110 MHz с 59 градуса температура на ядрото. 

2017-11-12-09-11-47.jpg

При MSI Afterburner  съм  изключил мониторинга на волтажа, затова ми показва 0 mV. Но реално волтажа е зададен +0.087 V,  а TDP  не е ограничено.

2017-11-12-09-15-14.jpg

При намален волтаж  се получава същия резултат:

2017-11-12-09-23-05.jpg

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, kolib4iata написа:

Мисля, че е стабилна на +148 ядро и +392 памет като става 1460 ядро и 1850 памет.Изморен съм за да я играя повече.Утре пак.Ако се задържи стабилна така си е супер.

Когато бараш честотата на рам и честота на ядро едновременно, не знаеш кое ще ти провали клока на края.

Аз първо проверявам честотата на ядрото без да пипам на рама. След като разбера до каква честота е стабилно ядрото, започвам да пипам видеорама до появата на артефакти или до крашването на драйвера. След това връщам малко на зад честотата на видеорама и клока е готов.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснах 3DMark само на първия тест (със loop) и въртя 40 минути без проблем и без да сваля честотите.Сега стартира с 45 кадъра - друго си е :).Стигна 69 градуса.Доволен съм от резултата.

Пуснах танковете в windoled и пак е х4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, BG-Team-DRIFT написа:

ПП: Но вероятно си прав. Въпросът бе, че furmark  не може да е мерило.

Сега. За мене стабилен клок е не в игра, ами правиш power limit и вдигаш честотите толкова, че във Фурмарка да не минава power limit-а. Например в Афтербърнера колко ? Можеш да вдигаш до 110% power limit. Честотите вдигам толкова, че като пусна Фурмарка на TDP да не стои на 110, щото волтажа не й стига и затова падат честотите. Това без да качваш волтаж. Аз така го виждам. При тебе на картинките TDP е на 72%, което не мога да си обясня защо.

Стабилен е когато си клокнал, държи зададените честоти и не удря power limit. Така го виждам аз.

преди 18 часа, kolib4iata написа:

В игра (WOT) стигна до 62 градуса.

Повдигнал съм с 200 ядрото и с 490 паметта.

Между другото, ти клокваш, обаче разлика ще има главно ако като играеш картата се товари на 99% нормално. Щото ако стои на 80-90% без клока (бавен хард, процесор, или нещо дето пречи), и да клокваш няма да вдигне кадрите. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Дани С.
      Здравейте!Реших да си сглобя евтин комп със стари части.Те са следните:
      RAM:ADATA 2x4GB 1333Mhz CL9 
      CPU:Phenom II X6 1055t + Deepcool Maelstrom 120T
      VGA: EVGA GTX760 SC 2GB 
      MB: ASUS M4A88T-V EVO/USB 3
      PSU: Fortnor Raider 750W 80+ Bronze или Silver
      HDD: 1x250GB Seagate (C:) и 1x1TB Seagate(D:)

Мислих,че всичко ще е добре,но в по-новите заглавия процесора ми ботълнеква видео картата.Та реших да клокна процесора.Успях да го клокна на 3,7Ghz от 2.8 с 1.45V и го тествах с AIDA64 към 30-35 минути.Всичко е добре,максимална температура 43 градуса.Опитах се да го клокна на 4Ghz с 1.5V,но не стана.Трябва ли да оправям някакви настройки още?Настройх таймингите на рамта на 9-9-9-24 и зададох 1.65V,засега няма проблеми.Може ли някой да ми каже дали мога да го клокна на 4Ghz,или да го оставя така,понеже ботълнеква много и искам да намаля ботълнека?

• от chickadee
      Здравейте,ще си купувам intel i5-6600k и искам да го овърклокна на 4.5-4.7Ghz,както и рам  8гб ддр4 на 2666 или (2800ако стане ).Препоръчайте ми дъно среден клас около 300 до 350 лева,рам 2666-2800 8 гб ддр4 и най-важното вентилатор за процесора.Бюджета на рамта и охладителя около 300 лева .Общ бюджет около 700 може и малко повече.Благодаря предварително.

• от topkek
      Здравейте отново!
      Искам да ми кажете мнението си за следната конфигурация:
      ASUS Z170-A, Z170, DDR4 3400(O.C.) 296,21 лв
      INTEL CORE i5-6600K  509,51 лв
      ADATA 16GB DDR4 2400 112,13 лв
      CRUCIAL 480GB 2.5" SSD 235,20 лв
      EVGA Захранване 500W Active PFC 94,08 лв
      ZALMAN Z1 NEO, ATX, USB3.0 Black, w/o PSU 66,80 лв
      PALIT 4096M GTX970 JETSTREAM GDDR5 677,91 лв
      Обща стойност: 1991.84лв.
      Като ми трябват предложения за вентилатор за процесора и най-вероятно още един, който да го сложа отпред на кутията. Също така захранването достатъчно мощно ли е? Избрах по-скъпо дъно, за да имам възможност за ъпгрейди и клокване занапред. Тая GTX 970 я сложих, просто за да е завършена конфигурацията. Като цяло съм фен на nVidia, но най-вероятно ще взема една RX 480, когато я пуснат с читаво охлаждане.
      Също така се извинявам, ако постът ми е пълен само с глупости - не претендирам, че съм разбирач от какъвто и да е калибър. пеаце \\//
    • от Дани С.
      Здравейте.Бих искал да си клокна процесора,който е FX6300... С оригиналното охлаждане го клокнах на 4,2Ghz и максималните ми градуси са 60-64.. Та въпроса ми е,ще може ли с по-хубаво охлаждане да го клокна на 4,6-4.8Ghz например?И ако може-ще ми препоръчате ли охлаждане до 100-120 лева? Също на 4,2Ghz волтажа не съм го бутал,а е на стандартните... Стабилен е на тази честота,но температурата много не ми харесва... 
      Бих искал някакви съвети... Искам да го овърклокна,защото в някои игри може да има ботълнек,защото мисля да взема R9 290... 

• от Dobromir Kirov
      Здрвейте! По-горе в заглавието виждате видеото ми. Искам да попитам дали е възможно от овърклика на него да му стане нещо? Защото вече 2 месеца е клокната на 855МHz при заводски 750MHz (GPU Clock) и 920MHz при заводски 900MHz (Memory Clock), също има и Power Control, който съм го сложил на +10%. При тези настройки е м/д 55 и 60 градуса. Прегледах упътването за овърклок във форума, но информацията ми се стори доста старичка и искам да попитам тук. Наблюдавам и FPS drop от време на време на дадени игри което не се случваше преди. Прочетох и една американска статия за овърклок и там правеха тестове като увеличаваха клока с по 10MHz и проверяваха дали системата е стабилна което ми е доста непонятно... Та възможно ли е да съм си прецакал видеото? Клоквам с програма на Radeon беше си с видеото. И ако може да ми кажете какво е това със стабилната система...? 
      ПС: конфигурацията 
      CPU Type
      Intel(R) Core(TM) i7-5500U CPU @ 2.40GHz (Dual Core)
      Graphics Chipset
      AMD Radeon (TM) R5 M330 (2GB DDR3 Memory Clock 900 MHz Core Clock 750 MHz)
      RAM 8GB
      (лаптоп е)

ПС2: Току що прочетох в една тема да се убеличават херците на видеото докато не крашне драйвъра... Е на мен това ми се е случвало многократно в игра, но нищо не ставаше, просто ми изписваше, че драйвъра е спрял но играта си вървеше без проблем... Което ме навеждаше на мисълта, че windowsa дав бъгове защото е 10-ка и съм чел не малко критики за него... Та да и драйвъра ми е спирал доста пъти. Дали вече има някакви поражения по видеото? 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.