Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Търся най-добрияt Windows 10 относно гейминг и лекота. Както се разбира от заглавието, не желая да заплащам лиценз (както всеки българин :D:D:D), т.е. се търси нещо от замунда и т.н.

Буутващото устройство ще е DVD диск с големина 5GB, та надявам се да стигне.

Сега да преминем към настройките. Кои неща трябва да изключа и като цяло да конфигурирам за максимална лекота, гледам хората изключват някакви VR простотии и прочие, защото им спадал ФПС-а от това. Реално за това говоря, кое трябва да изключа.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, kyoshinn написа:

Здравейте,

Търся най-добрияt Windows 10 относно гейминг и лекота. Както се разбира от заглавието, не желая да заплащам лиценз (както всеки българин :D:D:D), т.е. се търси нещо от замунда и т.н.

Буутващото устройство ще е DVD диск с големина 5GB, та надявам се да стигне.

Сега да преминем към настройките. Кои неща трябва да изключа и като цяло да конфигурирам за максимална лекота, гледам хората изключват някакви VR простотии и прочие, защото им спадал ФПС-а от това. Реално за това говоря, кое трябва да изключа.

Няма такъв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Емил Костов написа:

Няма такъв. 

Обоснови се. Не същеструва или не покрива някой от критерийте ми ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, kyoshinn написа:

Обоснови се. Не същеструва или не покрива някой от критерийте ми ?

Windows 10  е просто един боклук на Майкрософт и нищо повече. Ненужни updates, който не може да спреш и тормозят системата, бъгове, грешки, проблем с драйвери, че и проблем с игри. Имаме цяла тема за Windwos 10. Вземи я посети.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 10  е просто един боклук на Майкрософт и нищо повече. Ненужни updates, който не може да спреш и тормозят системата, бъгове, грешки, проблем с драйвери, че и проблем с игри. Имаме цяла тема за Windwos 10. Вземи я посети.

Може ли линк ? Защото гледам хората са доволни от уиндоуса. 

П.П. Тогава може ли да редактираш темата на Windows 7 ? :D 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Емил Костов, ай стига си лъгал (подвеждал)! Windows 10 си работи повече от добре.
@kyoshinn, да беше споделил и на какъв хардуер искаш да работи този Windows.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я кажи направо каква система имаш и какви игри искаш да играеш.

Няма да е лошо да ни запознаеш и с компютърните си умения - визирам инсталиране и конфигуриране на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, ExaFlop написа:

@Емил Костов, ай стига си лъгал (подвеждал)! Windows 10 си работи повече от добре.

Аз знам че ще се започне. Не, не лъжа, но ми се ще после вие да обясните на постващия що не му се случват нещата!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

'щот' не ги е направил правилно примерно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, plamen_petrov_80 написа:

Я кажи направо каква система имаш и какви игри искаш да играеш.

Няма да е лошо да ни запознаеш и с компютърните си умения - визирам инсталиране и конфигуриране на ОС.

Единия лаптоп е с I5 процесор (за съжаление не знам точно какъв), с GTX 750 видеокарта и 8 ГБ РАМ.

Другия лаптоп  е с i5-4200M процесор и Intel HD Graphics 4600, 4 ГБ РАМ.

След време (някой ще се досетят) 1-2 месеца най-вероятно ще се премине и на настолен компютър с i5-3470, GT 1030 и 8GB RAM.

Игрите, които ще се играят са много. CS:GO, LoL, WoW, Fortnite, DotA2, H1Z1 и прочие. Все игри, които вървят в момента.

Умения за инсталиране на уиндоус - мизерни, реално знам как се преинсталира единствено уин7, като го правя 2-3 пъти в годината.

Конфигуриране - нулево, та отрицателно.

П.П. Може би някой хора са разбрали малко погрешно. Не търся 10-ка, която да ми вдигне кадрите, търся 10-ка, която да не е боклук, който да ми свали кадрите, които имам в момента. Ако кадрите се увеличат - бонус. Реално желая по-лек уиндоус или такъв, който не е боклук пълен с една камара оптимизации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем ме сърби, ем друг да ме почеше. :) Искаш оптимизиран "от въздуха"... Бат Емо ще те светне, че вече го има, и се казва всичко друго, но не и 10. Ако не искаш да го "чешеш"/настройваш (Уиндоуса) - той е прав.

• Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, бат'начо написа:

Ем ме сърби, ем друг да ме почеше. :) Искаш оптимизиран "от въздуха"... Бат Емо ще те светне, че вече го има, и се казва всичко друго, но не и 10. Ако не искаш да го "чешеш"/настройваш (Уиндоуса) - той е прав.

Не искам да светвам никой. Аз съм израснал с Widnows и знам кътните зъби на всяка една версия. За последните 3 години съм върнал над 150 компютъра от 10 на 7 или 8. Да не говорим на какво съм свидетел в момента. Странно ми е обаче хора, които имат умения и знания как може да твърдят че 10 била страхотна. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бат Емо ще каже :"Виндолз 7"

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да светвам никой. Аз съм израснал с Widnows и знам кътните зъби на всяка една версия. За последните 3 години съм върнал над 150 компютъра от 10 на 7 или 8. Да не говорим на какво съм свидетел в момента. Странно ми е обаче хора, които имат умения и знания как може да твърдят че 10 била страхотна. 

Тогава би ли предложил 7-ца ? Условията са същите, както и това, което се търси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Реално желая по-лек уиндоус или такъв, който не е боклук пълен с една камара оптимизации."

Това не знам как да си го превеждам!

Хем искаш да е оптимизиран, хем да "не е боклук пълен с една камара оптимизации" - малко става противоречие.

Първо който и Windows 10 да избереш - то той трябва да е свален от сайта на M$, а не от там където ги пълнят с боклучави оптимизации.

След това си го записваш на един обикновен 4,7GB диск и почваш от машината която най-лесно можеш да прежалиш.

Инсталираш, правиш имидж на ОС-а и почваш да четеш и оптимизираш това което на теб ти върши работа. Ако се получава добре отново правиш имидж на ОС-а, ако ли не връщаш първоначалния и отначало. Когато постигнеш желания ефект го правиш и на другите машини.

Ако обаче сега имаш добре работещи Windows 7 не виждам защо да ги разбутваш. От гледна точка на процесорите ти никой от тях не изисква Windows 10 за оптимална работа.

Windows 7 Pro 64 bit SP1 (MSDN) ти е предостатъчен.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Емил Костов написа:

как може да твърдят че 10 била страхотна

На Win 7 ще се върна САМО под дуло. Или по хардуерна необходимост!

• Еха 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, plamen_petrov_80 написа:

"Реално желая по-лек уиндоус или такъв, който не е боклук пълен с една камара оптимизации."

Това не знам как да си го превеждам!

Хем искаш да е оптимизиран, хем да "не е боклук пълен с една камара оптимизации" - малко става противоречие.

Първо който и Windows 10 да избереш - то той трябва да е свален от сайта на M$, а не от там където ги пълнят с боклучави оптимизации.

След това си го записваш на един обикновен 4,7GB диск и почваш от машината която най-лесно можеш да прежалиш.

Инсталираш, правиш имидж на ОС-а и почваш да четеш и оптимизираш това което на теб ти върши работа. Ако се получава добре отново правиш имидж на ОС-а, ако ли не връщаш първоначалния и отначало. Когато постигнеш желания ефект го правиш и на другите машини.

Ако обаче сега имаш добре работещи Windows 7 не виждам защо да ги разбутваш. От гледна точка на процесорите ти никой от тях не изисква Windows 10 за оптимална работа.

Това с конфигурирането няма как да стане - бъкел не знам. Затова тъеся готов такъв, както вече разбрах май ще е отново 7-ца, просто ми се щеше да е 10-ка уж по-ново. Търся уиндоус, който е готов, оптимизиран (специално за игри и като цяло да е олекотен, да няма 120310230 настройки вкарани уж за по-красиво, за по-добро, за по-бързо и да е омазан повече от кифла с мармалад).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, kyoshinn написа:

Търся уиндоус, който е готов, оптимизиран

Няма такова животно! Операционната система се оптимизира спрямо хардуера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ExaFlop написа:

Няма такова животно! Операционната система се оптимизира спрямо хардуера.

Добре, обясни как точно стават тези оптимизации ? Хардуера съм го дал по-горе.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност може да има - така де инсталирана и конфигурирана снимка на ОС, но всеки си я прави за неговите си нужди и виждания и на теб може просто да не ти паснат (или по-лошо).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, ExaFlop написа:

Майко... Май ще е четене :Х Иначе от къде да я сваля тази 10-ка ? Пак казвам - не желая да давам пукнат цент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, ExaFlop написа:

На Win 7 ще се върна САМО под дуло. Или по хардуерна необходимост!

На мен такива глупости не ми ги говори. Ще ми се просто да те вкарам в една фирма и да преминеш от 7 на 10 и да им подкараш приложенията. И само да си се оплакваш лично аз ще бъда този който ще те "застреля"

преди 13 минути, kyoshinn написа:

Майко... Май ще е четене :Х Иначе от къде да я сваля тази 10-ка ? Пак казвам - не желая да давам пукнат цент.

Аз повече повече няма нищо да казвам след този коментар. За да настоиш перфектното лайно 10 трябва да четеш. Браво.!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Костов написа:

На мен такива глупости не ми ги говори. Ще ми се просто да те вкарам в една фирма и да преминеш от 7 на 10 и да им подкараш приложенията. И само да си се оплакваш лично аз ще бъда този който ще те "застреля"

Е то същото не бе и при прехода от XP към 7, но при добро конфигуриране на системите и достатъчно тестване на софтуера (който в голяма част бе специализиран) нещата се случват. Разбира се не става за една нощ и си е не малко работа.

Някой даже не разбраха, че цялата ОС е сменена.

не > бе (техническа грешка)

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, plamen_petrov_80 написа:

Е то същото не и при прехода от XP към 7, но при добро конфигуриране на системите и достатъчно тестване на софтуера (който в голяма част бе специализиран) нещата се случват. Разбира се не става за една нощ и си е не малко работа.

Някой даже не разбраха, че цялата ОС е сменена.

Няма такова нещо. Това не е вярно. Никой не е спирал нещо или налагал забрани. 7 както и XP си работеха до последно. И сега си работят. Престанете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.