Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,  искам да попитам как мога да "изхвърля"/дропн-а хора от публична мрежа? Да се заключи мрежата не е вариант. Освен по МАС, има ли друг начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Plamen Hristov написа:

Здравейте,  искам да попитам как мога да "изхвърля"/дропн-а хора от публична мрежа? Да се заключи мрежата не е вариант. Освен по МАС, има ли друг начин?

Нещо не разбирам смисъла. Говорите за публична мрежа, но искате да има ограничения. И вие ли сте собственик на тази мрежа?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става въпрос за кафене, в което мрежата е свободна, НО има разни "братовчеди", които висят около заведението. Това е история.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Plamen Hristov написа:

Става въпрос за кафене, в което мрежата е свободна, НО има разни "братовчеди", които висят около заведението. Това е история.

И как мислите да различавате едните от другите? Защо не пробвате да промените насочеността на антените така че да минимизирате покритието извън кафенето?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слага се парола на мрежата и се дава само на клиенти на кафенето. При нужда се променя периодично. Другия вариант е да се види MAC адреса на тези, които не трябва да влизат, и да се добави в някакъв списък, който да ги забранява. Това зависи и от рутера, ако не става може да се флашне с DD-wrt.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Радослав Матев написа:

Слага се парола на мрежата и се дава само на клиенти на кафенето. При нужда се променя периодично

И за мен това е най-доброто решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.