Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Скучняри, и ти Иво Забавния,

Това е поредния ми опит да напълня празно с пълно. Предните се потурчиха и поеничериха, по причини, които правилата на форума ми пречи да разкрия, но всеки с достатъчно богата фантазия, т.е. аз и Иво, можем да зацепим.
"По същество", както обичам да казвам в своята просветна дейност. Първо, нямам намерение да се фъргам в темата, защото ще придобие смисъл, ценност и непреходност, което ще наложи нейното затваряне, изтриване и оскверняване с дивашки ритуали, като идеите на комунист, в чиято кратуна е хрумнало, че може да има мнение различно от това на останалите тухли градящи светлото бъдеще. Интересно, като се старая да пиша кратки изречения, ми се получават по три реда, а как ли биха изглеждали, ако не се стараех, или пък ако се стараех да бъдат дълги?? Ама да не е отклонявам. В смисъл да си го припомня, това да не се отклонявам, не че е възможно. Да си поговорим за кирилицата и това дали е вече дед. Не като дед Мороз, ами дед-ната, в модерния, разбирай англоговорящия смисъл на думата.
Онагледявам:

20070614115617!Kirilica_Is_Not_Dead.jpg

И в тази насока, сеща ли се някой за една мисъл, която гласеше нещо от рода "Ти не пишеш на латински, на латински е salve и т.н."?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7552aeece821f38ea6f377e984211034_600x460

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"ю ар супер" - шльокавица, написана от съединеноамериканощатско дете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В първия момент прочетох заглавието като "КРалицата ис нот дед"- и си викам, кога пък е умирала? Тва английската нали, щоо другите не са много популярни.

По темата не знам какво да кажа, защото май не разбирам за какво е. Латински не знам. Някоя друга сентенция. Ама на латински винаги звучат по-интересно, отколкото в превод. Гръцки също не знам, китайски, тоже ... въобще съм много зле с езици и азбуките като цяло. И щото най си знам нашата си, чета, пиша, може да напсувам (наум естествено щото съм дама) да похваля някого или пък да призная Любовта си ..., ми се ще да не се затрие и все да има някой, с когото на старини да си цъкаме още на кирилица у някой пенционерски форум

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Maleficient написа:

По темата не знам какво да кажа, защото май не разбирам за какво е. Латински не знам.

Не е сентенция. Просто шлькащите заявяват, че пишат на латински и един статус запечатан на картинка, и по таз причина неоткриваем в търсачка, обяснява, че на латински репликата "здравейте, пиша на латиница, защото еди какво си" звучи съвсем другояче на латиница.

преди 9 часа, Maleficient написа:

ми се ще да не се затрие и все да има някой, с когото на старини да си цъкаме още на кирилица у някой пенционерски форум

Няма да имаш очи за това. По-готино е да имаш внуци, които да викат и да правят бели. Дядовците са заети с паркинсон.

Редактирано от аm-аm (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, аm-аm написа:

Дядовците са заети с паркинсон.

не верно - бегат 20 километра сабалям и после пият смути с ориз и охлюви

:D

пардон 20 отиване и 50 връщане беше

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кирилицата няма да се затрие, докато съществува...Русия. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, ExaFlop написа:

Ти изчерпа темата с едно изречение :no-no:ама като си прав, си прав!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, ExaFlop написа:

Кирлицата не бива да се затрива. Тя е една от малкото оригинални азбуки, които се ползват в света.
По-голямата част ползва азбуката на бившата Римска Империя. Обаче азбуката, която се използва в езиците от тая езикова група въобще не е пригодна за езиците от славянската група. Въобще не знам с какъв акъл в Сърбия приеха латиница.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само сърбите са славяни, приели лЮтЕницата.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 41 минути, simtech написа:

Кирлицата не бива да се затрива. Тя е една от малкото оригинални азбуки, които се ползват в света.

Финикийската е идейно откритие, революция, иновация. Докато кирилицата е "изнамерена" - опростен вид на глаголицата, която пък е гръцка шльокавица - 2/3 гръцка азбука, малко северносемитско писмо и то не остана. Гръцката азбука пък е кавър на финикийската азбука.

преди 16 часа, ExaFlop написа:

Не знам дали си гледал наскоро руски филми. На дрехите им - латиница. Саундтрака - английски песни. Киното - копие на Холивуд.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.