Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет!    Първо не знам дали тук е мястото за темата и простете ако съм объркал.

Баба ми живее сама, но от известно време минават всякакви хулигани и някои са се опитвали да проникват във двора, (все си мисля че са циганите от среща) и бих искал да взема всякакви предпазни мерки, но не бих искал да слагам СОТ,   а моето жилище е на около 4 километра от нейното.  Мога ли да поставя една-две камери пред входа и да си ги наблюдавам от нас (разстояние около 4 Км)?

Какво бихте ми препоръчали и да ми излезе възможно най евтино!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 камери HikVision 1.3MP за по 60лв/броя, един DVR, заедно с диск 3-та употреба и 2 антени, ако нямаш интернет - да си направиш безжична връзка.
Ако не - пускаш нет или използваш мобилен...
Общо взето под 300-400лв, ако искаш нещо да се виждаш и да ги гледаш отдалече..не ти мърдат.

Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 44 минути, simtech написа:

2 камери HikVision 1.3MP за по 60лв/броя, един DVR, заедно с диск 3-та употреба и 2 антени, ако нямаш интернет - да си направиш безжична връзка.
Ако не - пускаш нет или използваш мобилен...
Общо взето под 300-400лв, ако искаш нещо да се виждаш и да ги гледаш отдалече..не ти мърдат.

1.3MP мисля че е слабо, и нощно време няма да се вижда много добре, мога да си позволя и малко по скъпо, мисълта ми е възможно най добро на разумна цена!

Редактирано от Емил44 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нощно време ти трябват камери с Инфра червен филтър. Не са толко скъпи. Препоръчвам IP камери, които да свържеш към некво старо PC, което да ползваш вместо ДВР. Щото тия ДВР-и според мен са излишно скъпи. Тва при все, че искаш да записва нещо някъде. Ако искаш само мониторинг в real time са ти нужни само камерите и интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Емил44 написа:

1.3MP мисля че е слабо, и нощно време няма да се вижда много добре, мога да си позволя и малко по скъпо, мисълта ми е възможно най добро на разумна цена!

1.3 бива, ако е за по-малко разстояние. Няма да гледаш от 200 метра. Добре, 2MP HikVision с DVR
134лв по-хубавата камера(40м IR), тая с по-малкото IR(20м) разстояние струва 83лв.
Има и куполни за подобни пари, ако ще се монтират ниско са по-удачни, защото са по-взломоустойчиви, но трябва да се монтират далече от влага. ДВР е 166лв, с диска 200лв.

преди 14 минути, Антон III написа:

....

Едно ПЦ няма да е надеждно колкото един DVR. Едно мигване на тока, след това излиза някой надпис, няма кой да реагира и съответно компютърът чака команда. Освен това IP камерите са значително по-скъпи, отколкото аналоговите HD-TVI камери.
Предлагам ти като не разбираш, да не се набъркваш, защото на мен това ми е част от бизнеса.
А камерите, които ги предлагам са с инфрачервено осветление и всичко друго. И виждат през нощта.
Например най-евтината камера HikVision, която е IP струва 175лв. А най-евтината 2MP HD-TVI струва 83лв.
И тая IP камера като лещи и т.н е еквивалентна на аналоговата.Ама нали е ИП, цената е двойна.
За 2 камери е по-евтино да сложиш аналогови, отколкото IP.
Освен това винаги е полезно да имаш запис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС за 50 лв с един UPS втора ръка (против примигвания) може да се автоматизира без никъв проблем. IP камерите са на същата цена горе долу като тия 2 мп които предлагаш ти. Стига мрънка, бизнесменче, да не мислиш, че само ти си правил видео наблюдение :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Антон III написа:

ПС за 50 лв с един UPS втора ръка (против примигвания) може да се автоматизира без никъв проблем. IP камерите са на същата цена горе долу като тия 2 мп които предлагаш ти. Стига мрънка, бизнесменче, да не мислиш, че само ти си правил видео наблюдение :)

Недей ме занимава с глупости и ме кара да споря.
IP камерите са ДВА пъти по-скъпи от сходните аналогови.
Цените ги давам в момента от каталога пред мен.
Между 85 и 175 има голяма разлика!
Да слага ПЦ и 1000 глупости, програми и т.н или да сложи един DVR, да му включи кабела и всичко да тръгне.
ПЦ-то не е по-надеждно от DVR.
Иначе е възможност, но аз не бих я препоръчал.
А и ПЦ-то хаби повече ток, което е разход в дългосрочен план.
---------
Според мен е по-важно как ще докара интернета.
Или трябва да пусне безжичен линк с антени, които струват по 140лв/броя(GridM5) или да пусне интернет при бабата.

преди 28 минути, Без умствен капацитет написа:

влизал съм в интерфейса им

Влязъл си ти..като не им знаеш ИП-то...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, simtech написа:

Влязъл си ти..като не им знаеш ИП-то...

Hikvision

бургаската и търновската на на БТК другите са до тези на БНТ макс телеком

91.191.208.0 91.191.223.255

тази е 5 https://nova.bg/camera/view/6/орлов-мост-софия/

а горната която е 5 (незнам колко е) е на Y-cam

http://91.191.213.60 това е пред народнито събрание в момента не е наред

91.191.213.36   тази е на бнт

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, simtech написа:

1.3 бива, ако е за по-малко разстояние. Няма да гледаш от 200 метра. Добре, 2MP HikVision с DVR
134лв по-хубавата камера(40м IR), тая с по-малкото IR(20м) разстояние струва 83лв.
Има и куполни за подобни пари, ако ще се монтират ниско са по-удачни, защото са по-взломоустойчиви, но трябва да се монтират далече от влага. ДВР е 166лв, с диска 200лв.

Едно ПЦ няма да е надеждно колкото един DVR. Едно мигване на тока, след това излиза някой надпис, няма кой да реагира и съответно компютърът чака команда. Освен това IP камерите са значително по-скъпи, отколкото аналоговите HD-TVI камери.
Предлагам ти като не разбираш, да не се набъркваш, защото на мен това ми е част от бизнеса.
А камерите, които ги предлагам са с инфрачервено осветление и всичко друго. И виждат през нощта.
Например най-евтината камера HikVision, която е IP струва 175лв. А най-евтината 2MP HD-TVI струва 83лв.
И тая IP камера като лещи и т.н е еквивалентна на аналоговата.Ама нали е ИП, цената е двойна.
За 2 камери е по-евтино да сложиш аналогови, отколкото IP.
Освен това винаги е полезно да имаш запис.

преди 19 часа, Антон III написа:

преди 19 часа, Без умствен капацитет написа:

Благодаря, но и така не разбрах за разтоянието как ще стане, в нас имам лаптоп, достатъчно мощен. Искам да ги свържа на разтояние 4 км към лаптопа ми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил44 написа:

Благодаря, но и така не разбрах за разтоянието как ще стане, в нас имам лаптоп, достатъчно мощен. Искам да ги свържа на разтояние 4 км към лаптопа ми.

Казах как ще стане за разстоянието. Или си плащаш интернет при баба ти, или си купуваш някоя бисквитка от GSM Оператор или даваш 300лв за 2 антени и си правиш сам връзка до баба ти. Едната антена при нея, другата при теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, благодаря!      Сега ще си запиша и утре ще действам по магазините.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.