Премини към съдържанието
ngdt

Проблем с OpenGL, звука и видеокартата след преинсталация на Windows

Препоръчан отговор

Здравейте, преинсталирах лаптопа си (Packard Bell EasyNote Alp-Ajax A) с Windows XP x86 (знам, че е стар и не се поддържа, но лаптопа е слаб и 7 ще го товари). Пуснах Counter-Strike 1.6 - играта не тръгна с OpenGL, а автоматично избра Software опция от Video настройките, а преди няколко дни си вървеше с OpenGL и нямаше никакви проблеми.  Ето грешката: opengl.png

Също така на лаптопа няма звук и машината не засича видеокартата (ATI Radeon x1200 Series).

aida64gpu.png

На следващата снимка, след 2,6GB Ram, би трябвало да е изписано името на видеокартата, както при останалите потребители на програмата.

ccleaner.pngЩе съм благодарен на всякакви отзиви и предложения за решаването на горепосочените проблеми. 

Редактирано от ngdt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цъкай на Continue Anyway.

След като от толкова време работиш на XP трябва да си свикнал с това прозорче.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси.
Обаче все още няма звук. Откъде да изтегля driver-ите за звуковата карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От където ти е звуковата карта... Методиката е абсолютно същата както за видеото, така и за звука, чипсета, мрежата и въобще всичко, що иска драйвър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, hudyr написа:

Тук би трябвало да има всичко което ти трябва за твоя лаптоп.

Като си ги свалиш запази си ги някъде да си ги имаш!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, plamen_petrov_80 написа:

Тук би трябвало да има всичко което ти трябва за твоя лаптоп.

Като си ги свалиш запази си ги някъде да си ги имаш!

В сайта на packard bell, посоченият link, модела на лаптопа (alp-ajax a) го няма..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледай хубаво какво пише от долната страна на лаптопа.

Може да прегледаш и в AIDA64 какво пише за лаптопа ти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече има и звук.
Благодаря за помощта, живи и здрави. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от G.H75
      Здравейте имам проблем със компютъра!!!Когато включа компютъра не се включва монотора.Пробвах всичко смених батерията на биоса сложих нова термо паста махнах видеокартата и рама сложихги на друга машина всичко си работи.ПОМОЩ!!!!
      Видеокартата е Sapphire R9 280X Dual-X
      Дъното е MSI 970A-G43
      Рам Kingston HyperX Fury 8GB DDR3 1600MHz

• от mar_tin
      Здравейте.
      Имам следният проблем:
      При пускане на компютъра не ми тръгва звукът от колонките а се чува едно леко бръмчене. След като размърдам жака, който влиза в кутията с няколко движения /понякога и повечко мъка пада/ звукът тръгва нормално и кара с часове така докато не изключа компа. На следващият ден историята се повтаря. Положението е същото без значение дали са включени отпред на кутията или отзад. Пробвах ги с телефона и тръгват веднага без никакъв подобен проблем. Със старите колонки положението беше същото 

• от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
    • от Пламен Р
      Нямам звук от слушалките! пробвах от жака на компютърът където е за слушалки не става , а на външни тонколонки звук си има!!!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.