Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

Искам да си взема кутия за външен диск, която да поддържа RAID 1. Свързването с компютъра за предпочитане е чрез USB 3.0. От написаното до тук ми трябва кутия, която вероятно трябва да се със собствено захранване, активно охлаждане и поне две гнезда за HDD. Ще се използва за съхранение на файлове с големина от 25мб - 1.5гб (снимки)

При търсене попаднах на продуктите на Orico, но честно казано за този производител не знам нищо, а и предлаганите кутии, които са във фокуса ми са 3, а пък освен външния вид не намирам разлика.
http://www.orico.cc/goods.php?id=6532 
http://www.orico.cc/goods.php?id=4820
http://www.orico.cc/goods.php?id=4961

Благодаря предварително на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви и колко големи дискове мислиш да поставиш вътре?

Какъв ти е резервния вариант ако устройството се повреди?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 x 4Tb WD Red
Ако устройството се повреди нали бих могъл досковете да ги закача нейде другаде, ако ще и на десктоп машина или HDD Dock.

Редактирано от akirichev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, akirichev написа:

Ако устройството се повреди нали бих могъл досковете да ги закача нейде другаде, ако ще и на десктоп машина или HDD Dock.

Погледнах по диагонал линковете които сте дали. Това не са обикновени кутии в които да поставите дисковете и да укажете формат за желана от вас файлова система. Тези кутии имат фърмуер който може да се качва. Дават възможност за бързо клониране на дискове при RAID 1 без участие на компютъра.

Цитат

RAID 0/1/Combine/Clear mode supported, built-in RAID mode switch
Easily switches between RAID 1 (mirroring), RAID 0 (striping)
computer-independent duplicating / cloning without computer, high efficiency

Без да съм абсолютно сигурен си мисля, че въпросната функционалност се постига чрез някакъв Linux или BSD които работят в устройството. Файловата система е предварително избрана и едва ли ще имате възможност да я избирате. Четенето на дисковете директно закачени на PC може да се окаже не чак толкова лесно(може да изисква повече знания и умения). 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Получи се дублиране на поста и го изтрих.

Редактирано от Muadib (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм, аз дори няма да го използвам с PC, а с MacBook

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, ще задам въпросът по друг начин - какво да си взема, за да мога да сложа вътре два диска по 4тб, които да са огледални копия един на друг и това нещо да мога да го закача за MacBook-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз незнам вариант за външна дискова система, която да подържа (управлява) RAID масив  и да не ползва някаква операционна система. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът е не кое може да се свърже с MacBook-а.

Въпросът е, че щом искате да поддържа RAID 1 значи ще слагате много ценна информация там. Съответно трябва да се сметнат от сега всички рискове и дали само RAID 1 Ви гарантира сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, akirichev написа:

да сложа вътре два диска по 4тб, които да са огледални копия един на друг

Трябва ли ви задължително RAID или примерно може да ползвате "Time Machine" на два отделни диска? Последното е най-евтино. Ще коства повече време, но откъм надежност не е по-лошо....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, akirichev написа:

продуктите на Orico

Orico е оригинална китайска марка предлагаща продукти доста над средното китайско ниво на цени доста под марковите европейски и американски стоки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, oavramov написа:

Orico е оригинална китайска марка предлагаща продукти доста над средното китайско ниво на цени доста под марковите европейски и американски стоки.

Благодаря за отговора! А кои са европейските и американски алтернативи? StarTech ми попадна като марка също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от loranst looa
      Здравейте може ли да ми кажете, с коя програма и в кое меню може точно да се види колко точно часа е работил един твърд диск защото в програмата HDD Sentinel не се вижда да има показатели като  Power on hours и/или Head flying hours.
    • от ivoet
      Здравейте!
      Понеже 500гб вече за нищо не стигат, съм решил да взема нещо по-голямо.
      С бюджет 200лв засега съм се спрял на 2 модела - Toshiba P300 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 HDWD130EZSTA и Seagate BarraCuda 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST3000DM008. 
      Освен за игри, на него ще се складират и стотиците гигабайти raw файлове от фотоапарата, поради което се надявам да е сравнително надежден. Операционната система е на SSD. 
      Ако има други предложения в границата до 200 лв ще се радвам да ги чуя.

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.