Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, в момента съм със следната конфигурация  захранване Aurum S 600 Gold, видеокарта Asus HD7870-DC2TG-2GD5-V2    и другите неща са     http://nikem-bg.net/cart/51435p1r46847p1r48235p1r48671p1r49616p1r49779p1rf.html   . Въпросът ми е до колко  може да се направи ъпдейт и дали въобще си струва. Мислех си за нова видеокарта  само, но така като гледам то всичко остаряло :D. Май само захранването, хардовете и вероятно кутията  би могло да се запази. И така като гледам за да ми вървят игрите в близките 2-4 години, то трябва да вложа около 1300-1400 лв. :) . Видеокарта за към 650-700 лв., процесор Intel Core i5-8400 към 400 лв. Другото за дъно, което да поддържа  8-ма генерация процесори., но пък с това пък има и нова рам DDR4  и вероятно нова кутия :D. Ай като продавам стария процесор,дъно, рам, кутия  и видеокарта може да си избия едни 250-400 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ти е чудесно. Кутията си върши добра работа ако не си някъв претенциозен няма смисъл да и се взираш. Харда си е хард.

Общо взето видеото е за смяна ако искаш подобрение и толкоз. По-натам сменяш процесор, рам и дъно за сега има още хляб а надграждане на стара платформа не си струва.

Честно казано на твое място не бих сменил Хасуела дори да имам парите в момента.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей хардуера в конфигурацията ти не е толкова слаб, не го подценявай. И аз потвърждавам, че не бих го пипал изобщо, още повече с цените сега. Аз съм със Sandy bridge i7 и въпреки, че е морално остаряла платформа на този етап не бих я сменил и нямам нужда от друго. Все пак много зависи за какво го ползваш и какви нужди от производителност имаш! Ако те вълнуват толкова игрите, то зависи и от резолюцията но която играеш, но една по - мощна видео карта би задоволила нуждите ти до известна степен. Замяната на сегашната ти конфигурация би си струвала само за най - новите интели или ризени, но за да направиш нещо стойностно си трябват средства. Премисли си приоритетите според мен въпреки, че всичко е въпрос на финанси. Помисли за по - добро захранване, за мен то е сред най - важните компоненти, аз примерно преди години взех Seasonix X Gold серията и така знам, че дори след години да мина на нова платформа ще мога да разчитам на него.  Има варианти и вариации хиляди да продадеш част от твоите неща и да купиш нови, но всичко е въпрос на приоритет и финанси. Според мен щом си такъв геймър вземи някоя сносна карта и едно по голямо ssd ако имаш нужда и карай така докато не събереш пари и не вземеш най - новото както трябва да бъде. Помисли си от какво имаш нужда, желая ти успех, ако има още въпроси съм насреща!

Редактирано от Камен Тодоров (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да и на мен ми се струва безмислено на този етап да се пипа каквото и да било. Поне аз не бих. Ако цените на РАМ-а и видеокартите бяха нормални, може би щеше да сеи заслужава нова платформа и ново видео. Бих изкарал още 1-2 години с тази.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, иначе използвам монитор 1920х1080. Накратко просто от сега да си пестя по-малко за по-хубава машина след време ;). Най-много за лятото да си взема още един вентилатор  и да си сменя термопастата на процесора. Защото в момента процесора е 35 градуса, а видеокартата е  26 градуса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Температури се гледат под товар - пусни някоя по-тежка игра да товари процесора и видеото колкото се може повече и си пусни софтуер в реално време за следене на температури - така ще разбереш дали има нужда от вентилатори и смяна на термопаста.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.