Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет, трябват ми поне пет адаптера които ще се ползват в голяма къща на три етажа. Няма никаква възможност за прекщарване на кабели. Имам стари безжични рутери които ще използвам на нужните места за постоянна връзка с IP камери, разни безжични контролери на климатици и контакти и някои други благинки. Евентуално като гледам чертежите може и да мина с една-две точки по-малко, но първо ще трябва да се пробва. Цената и гаранцията са фактор. Има ли някъде добра оферта която не излиза след бързо търсене с гугъл или някой с дистрибуторска отсъпка да ми предложи значително подобрена цена? Предпочитам гигабитовите версии. Така и така ще се оръся с парите и тези машинки въобще не доближават обявените скорости, поне да не се окажат неизползваеми след една две години. Гледах и в али онзи ден, но въпреки намалението не ми се рискуваше цялата ми мрежа да се държи на китайска технология без гаранция. Ubiquiti предложенията ми се струват твърде скъпи и специализирани. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, IDFWU написа:

голяма къща на три етажа

Захранването трифазно ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от kemkama
      Здравейте,
      Имам рутер Dlink DIR-842, който e главният ми рутер в единия край на апартамента. Имам и друг такъв, който уж трябваше да бъде настроен като WDS Repeter в другия край на апртамента, но не виждам съответните опции за да направя промяната.

Много ще бъда благодарен ако получа вашата помощ (очаквайте да задавам тъпи въпроси).

Благодаря,
      Поздрави
    • от sa6o
      Не знаех как точно да кръстя заглавието на въпроса ми за това моля да ме извините. А сега към въпроса : на настолния ми компютър съм с TP Link адаптер (тип флашка) понеже рутера ми е много далеч и не е удобно да опъна кабел и да ги свържа. Та проблема е , че в началото като почнах да го ползвам нета си беше добре , от скоро почна много да пада и да намаля скоростта. Чудех се от какво е и не намирах проблема , реших да го сложа на друго USB и пак си почна да раобти супер. От 2 дни насам пак почна да бави нета на това USB и преди малко го смених на друго (имам 6 USB-та на кутията) , на другото USB си работи идеално сега. Не знам на какво се дължи това , нещо адаптера ли прецаква USB-тата или нещо друго се случва ? Да сега на 3-тото USB , на което съм го сложил отново си работи добре , но до кога ... Иска ми се да разбера от какво е проблема , а не само да менкам USB-тата.
    • от terrawar
      Здравейте,  рутерът ми се брикна наскоро, моделът е TP-Link Archer C7 v2, една сутрин просто се изключи и започна да се ресетва сам постоянно.
      Пробвах да го дебрикна с TFTP сървър - не става, пробвах и със serial връзка - успях да го флашна с DD-WRT, но ресетването не спира.

Да знаете случайно кой разбира от тези настройки/ремонти за София?
    • Гост
      от Гост
      Привет, скоро попаднах на ситуация, в която имаме жичен рутер нa Blizoo, към който е закачен безжичен рутер Tenda.
      Проблемът е следният, съществува интернет свързаност  но понякога няма такава.
      Чудя се къде е проблемът.
      Няколко месеца на посоченият адрес е работил коректно без проблеми, а към сегашно време зачестиха толкова че почти не може да се ползва.

Тествах всичко, само каналът забравих да направя ръчен, още си е на автоматична настройка. 
      Съмнявам се че има проблем в това че не е зададен ръчен канал, който да е постоянен.

Оказа се че свързаността е коректна, лан кабелът от жичният рутер си влиза във синият  WAN порт на безжичният рутер.
      Оказва се че жичният рутер е стабилен.
      Оказва се че лан кабелът е стабилен.
      Оказа се че компютърът е стабилен.
      Оказа се че безжичният рутер Тенда закачен за друг доставчик например Vivacom на друг адрес си работи с часове без проблем.
      Оказава се че интернет свързаността се губи и идва само на този адрес с доставчик на Blizoo.
      Вътре в жичният рутер Тенда се вижда че не губи свързаност с жичният рутер и си има заредени данни от DHCP сървъра на жичният рутер на Blizoo.
      Обаче в същото време няма интернет. Наистина си мисля че проблемът идва от това че Тендата е на автоматични канали.
      Успявах да върна интернет достъпа в безжичната мрежа само като изключвам компютъра, рестартирам жичният рутер на Blizoo, рестартирам безжичният рутер Tenda и включвам компютъра.

Да не би да е не много добра съвместимостта на двата рутера?
      Че са от различни производители, макар че си работят по  някакви протоколи и се разбират.

Какво мислите вие?

• от krasimir.rangelov
      Здравейте на всички от kaldata,преди две години си купих един рутер Tenda W311R та много бях доволен от него но ми забиваше,и реших да го update-на на версия която е по стара беше май 5.07 ще ви излъжа!Та какво ми хрумна на главата да update-на пак рутера с версията която си беше 5.19.08,всичко мина добре update-на се реботна се но какво стана замръзна някъде и sys,power и LAN 1 LAN 2 само светеха и така два часа нито wifi изпраща нищо!И реших да го изключа , и после да го включа,но какво се случи какво не рутера не изпраща Wi-Fi сигнал и най-интересното е че свети само Power .Lan 1 и Lan 2 а пък SYS въобще не светва.Реших да включа компютара в който е свързан самият рутер и показва самия компютър само че е свързан но има проблем защото не съм си платил нета та отворих cmd-То написах ipconfig ,айдее няма и Default  Gateway пробвах с това което сам си знам 192.168.0.1 променено от мене на 192.168.144.177,както и да е,и не става пак.Рестнах рутера с задното копче пак нищо  !Моля ви помогнете ми!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.