Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам от една година dell 3543. Като цяло съм доволен, но звука който излиза от пищялките, криви при високите честоти, което дразни супер много. Стария ACER беше с Dolby surround и свиреше супер. Та.... да си доем  на проблема..... поради някаква причина, натиснах корпуса, под тъч пада и кривенето изчезна. Пусна ли, звука се скапва. Пробвах винтовете, бяха затегнати. Няма видими кривини по корпуса. Явно, че сглобката е е*ана. Въпроса е може ли да се направи нещо според вас? Има гаранция още. В началото не му обръщах внимание, но сега направо откачам. Ба го, 1200 лева и то с такъв проблем. Китаеца се изложи тоя  път.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, Eclipse2G написа:

Здравейте, имам от една година dell 3543. Като цяло съм доволен, но звука който излиза от пищялките, криви при високите честоти, което дразни супер много. Стария ACER беше с Dolby surround и свиреше супер. Та.... да си доем  на проблема..... поради някаква причина, натиснах корпуса, под тъч пада и кривенето изчезна. Пусна ли, звука се скапва. Пробвах винтовете, бяха затегнати. Няма видими кривини по корпуса. Явно, че сглобката е е*ана. Въпроса е може ли да се направи нещо според вас? Има гаранция още. В началото не му обръщах внимание, но сега направо откачам. Ба го, 1200 лева и то с такъв проблем. Китаеца се изложи тоя  път.

Имаш гаранция и отиваш начаса в сервиз. Друго ти нищо няма да правиш. Проблема е хардуерен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, а един такъв въпрос - смених клавиатурата в един сервиз, преди време, това разваля ли гаранцията?

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Eclipse2G написа:

Ясно, а един такъв въпрос - смених клавиатурата в един сервиз, преди време, това разваля ли гаранцията?

Не зная! Според зависи е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, ако се налага ще дам някой лев. Просто е тъпо за дадеш една чанта пари и да получиш дефект.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Eclipse2G написа:

Ок, ако се налага ще дам някой лев. Просто е тъпо за дадеш една чанта пари и да получиш дефект.

Това е нормално. Но е трябвало като има дефект да го занесеш в сервиза, където ти важи гаранцията. Сега могат и да се отметнат. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е.Дано тия от сервиза не четат форума. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Eclipse2G написа:

Аз не се шегувам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Eclipse2G написа:

Приятел, нищо лично, но в случая Емил е прав, най-вероятно гаранцията няма да бъде зачетена, тъй като всеки един лаптоп идва с лепенки, за да отвориш лаптопа и да смениш клавиатурата, то тези лепенки се махат, ако си искал друга клавиатура е трябвало да отидеш в магазина от който си го купил и там да разговаряш като Ти дадат някой друг вариант. Ако бях на твое място бих си подготвил една сума пари с която да се разделя, колко? (не знам), това зависи от проблема който ще изникне, надявай се само да не преовеличат и да не изкарат сума глупости дефектни, че тогава китаеца наистина ще е осрал всичко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, WhiteTooth написа:

тъй като всеки един лаптоп идва с лепенки, за да отвориш лаптопа и да смениш клавиатурата, то тези лепенки се махат,

И къде са въпросните лепенки? Понеже упорито съм преглеждал нови лаптопи за външни дефекти на място(непосредствено преди връчването на пари) и не съм(сме, с купувача) виждал(и) "гаранционни лепенки". Въобще такива лепенки няма при лаптопите. Имаш лепенка с характеристики и лепенки със серийни номера(евентуално ключове). За да оспори даден сервиз гаранцията към него, е нужно само да се огледа лаптопа за белези по корпуса или болтовете и, като видят такива, да кажат "ми той отварян, кеш".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, hudyr написа:

И къде са въпросните лепенки? Понеже упорито съм преглеждал нови лаптопи за външни дефекти на място(непосредствено преди връчването на пари) и не съм(сме, с купувача) виждал(и) "гаранционни лепенки". Въобще такива лепенки няма при лаптопите. Имаш лепенка с характеристики и лепенки със серийни номера(евентуално ключове). За да оспори даден сервиз гаранцията към него, е нужно само да се огледа лаптопа за белези по корпуса или болтовете и, като видят такива, да кажат "ми той отварян, кеш".

Не че се заяждам, но превърти на 8:40 и сам се увери. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не всеки лаптоп има лепенки, моя (от подписа) не е имал никога, отварял съм го и не съм имал след това проблем с гаранцията (дори ми смениха гаранционно залята клавиатура). На някои лаптопи съм виждал да слагат отдолу на някой винт на главата нещо като кръгла гаранционна лепенка, не можеш да развиеш винта без да я скъсаш, съответно няма и как да го разглобиш. Също и на някои лаптопи може да се извади клавиатурата без да се развиват винтове - просто е на чопове и се вади много лесно. Така че си е според зависи работата. На едно старо леново съм виждал хартиена гаранционна лепенка вътре на самата платка беше (не помня точно къде) - за да извадиш платката късаш лепенката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казал. че има, ама не показал. Да, ясно.

преди 4 часа, Радослав Матев написа:

На едно старо леново съм виждал хартиена гаранционна лепенка вътре на самата платка беше

По-скоро си видял лепенките, с които застопоряват жица да не мърда. Въпросните се ползват и от acer. Нямат нищо оббщо с гаранцията, а и могат да изглеждат "бутани" и без да си отварял лаптопа - лепкавата субстанция си поддава на жегата и лепенката почва да се отлепя/свива. После дори не иска да залепне хубаво на мястото си.

Между другото, не знаех, че броим самоволното "поставяне на гаранция" като "идва с лепенка".

Редактирано от hudyr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислиш ли, че не знам разликата между гаранционна лепенка и такава, дето държи кабелите??? Просто някои от нашите доставчици е решил да измисли начин да ти откаже гаранцията. Друг път ако видя такова нещо ще ти го снимам да видиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.