Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте. От доста време насам имам проблем със скоростта на работа на лаптопа.. първоначално не ми правеше толкова впечатление, защото си мислех, че този проблем ще се разреши след покупката на SSD, но уви, ползвам лаптопа със SSD от няколко месеца и ефект почти нулев.. Единствената разлика, която се усеща е още при самото стартиране на ОС.. този процес се случва за няколко секунди, но когато започна да сърфирам например в браузъра, дори при отворени само 2 таба при превключването от единия на другия отнема супер много време за зареждане на страницата .. и това е при всяко едно превключване.. Цялостната работа на лаптопа е много бавна не само в браузъра.. Лаптопа е почистван, не е пълен с глупости и излишни програми и addons в браузъра, с чиста инсталация на ОС.. Днес реших да пусна тест на ССД то за да видя read write скоростта, но програмата, която намерих пусна цялостен тест, който не изглежда обнадеждаващ.. От къде би могъл да идва проблема и как по точно бих могъл да го разбера ? Как бихте постъпили в такъв случай ? Ако премина към 7ца дали ще има някаква разлика ?

test.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да провериш инсталирани ли са всички драйвъри (видео карта, чипсет, SATA контролер, USB, USB 3.0, LAN, Wi-Fi...), дали са най-новите. Можеш и да провериш за по-нова версия на BIOS.

По мое мнение Windows 7 е по-бавен от 8.1 и 10, като ОС. Предполагам 10-ката ти е 64-bit, иначе няма да виждаш всичката си инсталирана RAM.

Редактирано от vstoitsov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си дал всички параметри на лаптопа. Също долу-дясно на картинката пише CPU Throttled - което значи, че процесора ти прегрява и почва да работи на ниски честоти - скоро почистван ли е този лаптоп? Какви са температурите без товар и при товар примерно 5-10 минути? Съветвам те да го отвориш и почистиш, също така да му смениш термопастата с някоя качествена - Arctic MX4 или нещо подобно. Ако не можеш да се справиш го дай в някой сервиз да извършат процедурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОС е 64бита да .. няма как .. При нормална работа температурата на всяко ядро варира около 35-45 градуса при отворен браузър с няколко таба да кажем.. Не го товаря с игри, но и дори да играя рядко постоянно следя температурата на ядрата .. не ми е удобно лично на мен когато започнат да надвишават 80 (което много рядко причинявам на лаптопа).. Последно е чистен преди около месец - 2 без да съм сменял термопаста този път, но и тя е сменяна преди около година с MX-2.. В най - скоро време ще я сменя отново да видим как ще се представя ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още чакаме пълни параметри на машината, както и тест от температурите - може и с AIDA 64 да тестваш и да видиш температури - казвам ти, че ти прегрява и тротълва процесора - то си го пише горе!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Cyberforce написа:

Ако премина към 7ца дали ще има някаква разлика ?

Определено! ;)

П.П.

По - добре ще е със седмица!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо виж дали в сайта на ASUS има драйвери за твоя модел за Windows 7 - имам подобен лаптоп ( от подписа) и с Windows 7 отделната ми карта не работи добре с нови драйвери - дава ми, че е извадена...?, със стари има проблеми с игрите. Тествай, но както ти казах търси другаде проблема. Този процесор ако е двуядрен I5 с 4 трийда е все едно десктоп I3, дори по-слаб, така че не очаквай кой знае каква производителност от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се съобразих, че на снимката не се вижда модела на процесора ..

https://laptop.bg/archive/laptops-asus-X550_dark_gray-asus_x550jk_xo045d

това е точния модел на лаптопа. + Kingston SSDNow UV400 120GB знам какви са нормалните градуси, на които трябва да работи всяко едно от ядрата и знам кога прегряват .. ще го почистя в най - скоро време и ще сменя термопастата .. дано нещата се пооправят ..  Преди съм ползвал 7ца .. не помня да съм имал проблеми .. но пък тогава нямах и SSD и това не ми правеше впечатление.. все пак харда е на 5400 оборота

Редактирано от Cyberforce (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ми лаптопа в подписа - почти същите параметри като на твоя, с малко по-добра видеокарта и повече RAM памет, сложил съм му и SSD и всичко ми лети - това съответно си смених термопастата и нямам никакъв throttling дори и при стрес тестове и максимално натоварване -  машинката ми лети отвсякъде, справя се и без проблем и с най-новите игри, с тежки приложения и каквото се сетиш, работи по-добре от десктоп машина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново ! Пиша този коментар за да покажа същия тест след смяна на термопастата на лаптопа с MX-2. Резултата е супер ! Лаптопа беше почистван периодично но от известно време му отлагах смяната на термо пастата, само го почиствах от прах.. и сега след смяната, лаптопа поддържа сравнително по ниски градуси и отделно работи доста по бързо ! Целта на този коментара е просто да покажа резултата на хора, които могат да имат подобен проблем като моя. Благодаря ви отново колеги за бързите отговори :) Лека вечер. 

test2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз като казвам, че има ефект, никой не вярва. Даже съм направил и тема тук:

http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/277682-Термопаста-и-лек-мод-на-охлаждането-на-Asus-G551jm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко градуса е разлика между   арктик mx2 и mx4 ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След доста часа работа на лаптопа и случаен тест да проверя за read/write скоростта, резултата все по добър.

Read 466
Write 193
Mixed 226

Това е от сегашния тест, но не пазя стойностите от предходния.. По спомен мисля, че Read беше около 420 а Write около 170..

преди 5 часа, velislavvasilev написа:

И какша r/w speed на SSD-то ти даде на теста, ако не е тайна?

test3.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Ivendjar777
      Здравейте!
      Имам следния проблем:
      Преди седмица си взех лаптопа от сервиз. На него му инсталираха Windows8.1Pro, 64 битова архитектура.
      Прибрах се вкъщи и въведох настройките си за интернет. Всичко премина нормално. Когато, обаче, пуснах инсталирането на актуализациите, нищо не се случваше. Плъзгачът си седеше на 0 процента, а по описание на зрящи хора край мен (понеже аз съм незрящ), инициира, че прави нещо, т.е., има движение на скалата, но реално нищо не се изтегля и плъзгачът все си седи на 0 процента. Пуснах диагностика на актуализациите на Windows. най-напред се появи грешката 0x800700490.  Потърсих информация за нея в интернет. Опитах се да я отстраня с програмата за отстраняване на неизправности с актуализациите. Резултатът - нулев. Според описание в други сайтове, спрях всички услуги, свързани с актуализациите. Преименувах папката Software Distribution на Software Distribution.old, пуснах sfc /scannow. След това въведох командата за откриване и възстановяване на повредени системни файлове и след всичко направено, резултатът отново е нулев.
      За сметка на това, обаче, програмата за диагностика на проблеми с Windows Update започна да ми извежда този път друга грешка.
      0x80070005.
      Започнах да търся инфо за нея в интернет. Повечето от направените до преди това процедури, изпълних отново, и отново без резултат.
      Допълнително успях да дам пълен контрол върху папката Local, както бе обяснено в някои инструкции. Изтрих папката Software Distribution, спрях временно защитната стена и антивирусния софтуер като възможни причини за появилата се грешка. И резултатът в крайна сметка ме доведе до тук. Все така никакъв. Всичко, което успях да намеря в интернет изпробвах, и нищо от това не даде резултат. От тук какво следва?
    • от илия кочев
      Здравейте!!!!!!!!
      Имам нужда от помощ!!!!
      Имам лаптоп Sony Vaio VPCEJ2Z1E.
      Купен е втора употреба.
      Характеристики
      intel core i5 2430m
      Nvidia 410M 1GB
      8GB Ram
      1TB hard disk
      Windows 7 ultimate 64 bit
      Проблема е следния понякога когато сърфирам из интернет или играя някоя игра (cs go) Лаптопа ми замръзва (екран,светлини) и за да го оправя трябва да задържа бутона за изключване или пък става черен екрана.
      Рамта е тествана нищо и няма - Процесора е тестван нищо му няма - Видеото е тествано нищо му няма - Хард диска е купен наскоро и нищо му няма.
      Предложения на какво може да се дължи това ?
      Благодаря за вниманието!!!!!!!

• от Денислав Цветанов
      Здравейте, от 1 седмица имам този проблем с компютъра.. Значи както си цъках Цс изведнъж компа огасна и от тогава се появи проблема.. Веднага изключих и включих кабела и след като го включа в контакта директно компа се включва без да натискам копчето, обаче няма сигнал с монитора.. пише No signal.. Дори не тръгва и за малко, не знам защо.. Някой имал ли е този проблем?
      С windows 7 е
      Видеокартата е NvidiA, ама не знам какъв модел е
      RAM 2GB

• от SofiaFire
      Здравейте, извинявам се ако това, за което питам някъде вече е обсъждано, но от безизходица нямам вече сили да търся в търсачки и за това пиша тук с надежда да ми помогнете.
      Вчера взех реновиран настолен компютър без инсталиран Уиндоус. Днес цял ден се боря с инсталирането, но без успех. В биос задавам приоритет за буутване от usb flash памет ,защото няма оптично устройство.
      След като рестартирам компа и минат всички надписи, остава черен екран и горе в ляво мига постоянно една чертичка. Форматирах usb-то на fat32 нчи нищо, после и на NTSF или там каквото беше И пак. Дайте съвети моля ви
    • от nikolayykolev
      Привет! 
      Имам проблем с връзката между PS3 и телевизор. От скоро с пускането на играта започва да излиза черен екран и в горния ъгъл ми изписва HDMI (както когато го пускам). Друг път ми дава черен екран и така си остава. Пробвах с HDMI 1, HDMI 2, HDMI 3 - проблема е еднакъв, където и да свържа кабела. Взех HDMI кабел от приятел, но при него дори не излиза картина и звук, а само черен екран. Моля за съвети...
  • Дарение

• Добави ново...