Премини към съдържанието
nikolaustirol

Отваряне и редактиране на данни ai

Препоръчан отговор

Получих от една от фирмите с които работя флашка с каталози във формат ai.С какво мога да отворя файла и да го редактирам? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, nikolaustirol написа:

Получих от една от фирмите с които работя флашка с каталози във формат ai.С какво мога да отворя файла и да го редактирам? 

Adobe Illustrator ,или пробвай с Gimp! Успех! ;)

А,може да направиш и ето това :

"Rename [filename].ai to [filename].pdf — the file can then be opened with a PDF viewer like Adobe Reader. This is a great option is you just need to view the content."

А,може също да си свалиш inkscape!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

adobe illustrator

https://www.freeviewer.org/ai/

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, nikolaustirol написа:

Зависи от промените. Но в общия случай ви трябва Адоб Илюстратор и (примерно) 2 години опит с тази програма. Каква е крайната цел? И защо не помолите този, който ви го е дал да го редактира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, capnemo написа:

Зависи от промените. Но в общия случай ви трябва Адоб Илюстратор и (примерно) 2 години опит с тази програма. Каква е крайната цел? И защо не помолите този, който ви го е дал да го редактира?

Каталозите са на английски, а аз трябва да ги преведа на немски и италиански. Опитах с Илюстратор, но вероятно версията, която имам е стара и не иска да ги отвори.

Редактирано от nikolaustirol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, nikolaustirol написа:

Опитах с Илюстратор, но вероятно версията, която имам е стара и не иска да ги отвори.

преди 1 час, Eternal Life написа:

"Rename [filename].ai to [filename].pdf — the file can then be opened with a PDF viewer like Adobe Reader. This is a great option is you just need to view the content."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, nikolaustirol написа:

Каталозите са на английски, а аз трябва да ги преведа на немски и италиански. Опитах с Илюстратор, но вероятно версията, която имам е стара и не иска да ги отвори.

Тогава помолете автора да го запише за по-стара версия или вие се регистрирайте за trial на последната

преди 4 часа, Eternal Life написа:

АКо се отвори вградения ПДФ текстовете са нередактируеми. Както и много други неща...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, capnemo написа:

АКо се отвори вградения ПДФ текстовете са нередактируеми. Както и много други неща...

Да , така е , нали точно това написах :

преди 6 часа, Eternal Life написа:

Но с останалите програми , които предложих на автора на темата , може да си редактира безпроблемно *ai файловете!

преди 6 часа, Eternal Life написа:

или пробвай с Gimp! Успех! ;)

П.П.

Един отличен радактор на *pdf файлове е abbyy finereader!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разполагам с "Илюстратор" CS2. Доста стар като версия. Вероятно това е причината да не разпознава файла, който искам да отворя.  Трябва да мога да редактирам текс, който е на английски и да го преведа на немски и италиански. Промята на формата в pdf в този случай не ми помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, nikolaustirol написа:

Разполагам с "Илюстратор" CS2. Доста стар като версия. Вероятно това е причината да не разпознава файла, който искам да отворя.  Трябва да мога да редактирам текс, който е на английски и да го преведа на немски и италиански. Промята на формата в pdf в този случай не ми помага.

https://creative.adobe.com/products/download/illustrator?promoid=KSPCT

Trial версия на Illustrator, последна версия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.