Премини към съдържанието
sten90

Какво може и какво - не т.нар. USB OTG?

Препоръчан отговор

Телефонът ми е LG G4. Обмислям да си взема комбинирана флашка USB-microUSB. Четох в някакъв коментар, че дори телефонът да поддържа тази функция, ако отвориш и редактираш файл от флашката - после не можеш да го запишеш пак там. Това вярно ли е и за всички телефони ли се отнася? Дали проблемът на този човек не е бил другаде? Понеже забелязах, че ако отворя файл от телефона(там нямам карта памет) през компютъра - също не мога да го запаметя директно на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, sten90 написа:

Телефонът ми е LG G4. Обмислям да си взема комбинирана флашка USB-microUSB. Четох в някакъв коментар, че дори телефонът да поддържа тази функция, ако отвориш и редактираш файл от флашката - после не можеш да го запишеш пак там. Това вярно ли е и за всички телефони ли се отнася? Дали проблемът на този човек не е бил другаде? Понеже забелязах, че ако отворя файл от телефона(там нямам карта памет) през компютъра - също не мога да го запаметя директно на телефона.

Какво точно отваряш с какво и как редактираш с коя програма и какъв е изходния файл като формат? Всъщност може да записваш всичко и да четеш от флашката всичко както от всяко друго устройство. Няма такива ограничения, стига флашката да работи коректно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Относно флашката - нищо не отварям, защото още не съм взел такава. Иначе моят личен опит беше отваряне на текстов файл от телефона на компютъра. Дописах нещо и когато реших да го запазя, диалоговия прозорец ме препрати към десктопа или "моите документи".

Иначе мнението, което породи въпроса ми го видях в коментари за една такава флашка в Емаг.

Редактирано от sten90 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, sten90 написа:

Дописах нещо и когато реших да го запазя, диалоговия прозорец ме препрати към десктопа или "моите документи".

Не разбрах какво се е случило пак. Може би бавно схващам.

преди 35 минути, sten90 написа:

Иначе мнението, което породи въпроса ми го видях в коментари за една такава флашка в Емаг.

Не чети глупости.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На телефона(вътрешната памет) имам .тхт - файл. Свързвам телефона с компютъра през USB и отварям файла на компютъра - понеже ми е по-удобно с голямата клавиатура. Като приключих с редакцията натиснах Save, но вместо да запише и затвори файла, диалоговия прозорец ме насочи към компютъра. Трябваше да го запиша на десктопа и после да го кача обратно на телефона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.