Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от известно време монитора ми АОК ми прави проблеми- включва се и се изключва когато си иска. Питах тук, отговора беше рестартирай го и ще се оправи. Меко казано смешно, но........... Както и да е , говорих с приятел който се занимава с хардуер професионално и той ми препоръча вместо монитор да си купя телевизор- била по съвършенна технологията. Попитах всъщност дали може да се ремонтира монитора- той каза че имало някакви съпротивления и те започвали да издават багажа и да се надуват и тогава започвал да прави така. Аз съм в германия и да занеса монитор за 100 евро на човек който взема 80 евро на час  за труд е смешно. Та въпросът ми е дали да си купя монитор с ниско ниво на шум/ така ли се казва - а бе бизнес монитор, ако може предложения/ или телевизор до около 27 инча

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизор ти трябва ако искаш да гледаш телевизия и да пускаш неща от компютър. Ако играеш игри и неща е по-добре монитор предвид латентност от обработка на картината в телевизорите. Кондензаторите се подуват. Не си написал от кой град си, но за София е около 20-30 лв поправката на проблемният ти монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време (много време) съм имал спор дали монитор или телевизор има по-добра картина и тогава със сигурност мониторите бяха по-напред.

Но като цяло сравнение се прави между конкретни модели и съответните им цени.

Намира се в Германия! Там за 15 евро надали ще му го оправят.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, vstoitsov написа:

Телевизор ти трябва ако искаш да гледаш телевизия и да пускаш неща от компютър. Ако играеш игри и неща е по-добре монитор предвид латентност от обработка на картината в телевизорите. Кондензаторите се подуват. Не си написал от кой град си, но за София е около 20-30 лв поправката на проблемният ти монитор.

Писах че живея в германия. Не ми е ясно какво е латентност, но по смисъл разбирам че искаш да кажеш че е по добре монитор, нали така

преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Преди време (много време) съм имал спор дали монитор или телевизор има по-добра картина и тогава със сигурност мониторите бяха по-напред.

Но като цяло сравнение се прави между конкретни модели и съответните им цени.

Сложно си го написал, но разбирам че си за монитор, а тези бизнес монитори??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казвам, че обработката на картината в телевизорите води до забавянето й спрямо излъчването от видео картата, което в някои игри може да е проблем. А ако не правиш такива неща има добри телевизори с DVB-T/C/S тунери и S-IPS матрици. 27" е малко за телевизор с добри характеристики.

ПП: Държавите, дори и Германия се пишат с голяма първа буква и, когато са с малка не ги чета :D

Редактирано от vstoitsov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи максимален бюджет, кажи желана резолюция, кажи за какво най-много ще се ползва монитора.

От къде евентуално би го закупил.

Колкото до стария ти монитор - според техническите ти познания можеш да го отвориш и да го прегледаш (дори снимаш) така някой да гледа в тавана и да ти каже точна диагноза на монитора ти е възможно, но може и да е грешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, vstoitsov написа:

Казвам, че обработката на картината в телевизорите води до забавянето й спрямо излъчването от видеокартата, което в някои игри може да е проблем. А ако не правиш такива неща има добри телевизори с DVB-T/C/S тунери и S-IPS матрици. 27" е малко за телевизор с добри характеристики.

Аз съм си обикновен лаик, игри в интернет малко филми, клипчета, от време на време C&C. Купих си преди около 2 месеца някакво сони 55 инча, ама като го вържа с компютъра и се караме с жената какво да гледаме. Затова искам тв/или си мисля че искам за монитор. Гледам че са пуснали в алди някакви телевизори медион, горе долу 27 инча за около 200 евро. Като говорих с моят познат той каза че имало такива за около 500лв. Така че ако е така мога съвсем спокойно да прежаля 50 евро за по добро качество

преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

Кажи максимален бюджет, кажи желана резолюция, кажи за какво най-много ще се ползва монитора.

От къде евентуално би го закупил.

Колкото до стария ти монитор - според техническите ти познания можеш да го отвориш и да го прегледаш (дори снимаш) така някой да гледа в тавана и да ти каже точна диагноза на монитора ти е възможно, но може и да е грешно.

Ами до около 300 евро мисля че е добре за бизнес монитор- купих си едно сони 55" за 460 евро така че мисля че 300 е добър бюджет. Откъде ще го купя- трудно е да се каже- в интернет са по евтини, ама има проблем с гаранцията, може би/ почти сигурно от магазин

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След, като е така - по-скоро ти трябва телевизор - монитор. Но не знам защо се хващаш с такива съмнителни марки. След, като ще ти е втори - по-добре заложи на евтиния як клас телевизори LG и Samsung - подържат и над 1TB хард диск на USB, което Sony-то ти надали владее. Стария монитор го отвори виж кво му е и заръчай от ebay резервен цялата платка, която е проблемна - има една при бутоните и още една отзад. Според мен му е проблем с захранването, което е зад копчетата. Спецялно при LG по допълнителният код на модела може да разбереш с помощ на Интернет конкретната бройка дали е с S-IPS, MWA, TN и тн. т. матрица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, vstoitsov написа:

След, като е така - по-скоро ти трябва телевизор - монитор. Но не знам защо се хващаш с такива съмнителни марки. След, като ще ти е втори - по-добре заложи на евтиния як клас телевизори LG и Samsung - подържат и над 1TB хард диск на USB, което Sony-то ти надали владее. Стария монитор го отвори виж кво му е и заръчай от ebay резервен цялата платка, която е проблемна - има една при бутоните и още една отзад. Според мен му е проблем с захранването, което е зад копчетата. Спецялно при LG по допълнителният код на модела може да разбереш с помощ на Интернет конкретната бройка дали е с S-IPS, MWA, TN и тн. т. матрица.

Я пусни някой линк към тези неща че не съм наясно , само съм чувал за тях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към кое?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, vstoitsov написа:

Линк към кое?

Телевизор-монитор- за първи път чувам за такова нещо и към тези ЛГ и Самсунг с терабайт хард драйв

IPS матрица- това ли е добрият монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз под телевизор монитор имах предвид телевизор ползван за монитор. Иначе от по малките до към 23" има и монитори с тунер. Трябва да видиш какво има в Германия. Нямам никаква идея от магазините и какво се предлага там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеокартата на АМД или Nvidia е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

LG 24MA53D ето монитор с ТВ тунер има и USB порт който може да се използва с флашка за гледане на видео файлове* или снимки директно без компютър.

* - не всяко видео обаче ще тръгне!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Roujin Z написа:

Видеокартата на АМД или Nvidia е?

гигабайт-д33006 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно компютъра не става за игри така че монитора е все едно какъв ще е в това отношение.

Иначе щях да ти препоръчам този - https://www.mindfactory.de/product_info.php/24Zoll--60-96cm--LG-Electronics-24MP59G-P-schwarz-1920x1080-1xDisplayPo_1183053.html

Повече инфо тук - http://www.lg.com/bg/monitori/lg-24MP59G 

По-големият - https://www.mindfactory.de/product_info.php/27Zoll--68-58cm--LG-Electronics-27MP59G-P-schwarz--Klavierlack--1920x10_1183050.html

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много се спори, но за сега S-IPS си остава най-добрата матрица според мен естествено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Roujin Z написа:

Явно компютъра не става за игри така че монитора е все едно какъв ще е в това отношение.

Иначе щях да ти препоръчам този - https://www.mindfactory.de/product_info.php/24Zoll--60-96cm--LG-Electronics-24MP59G-P-schwarz-1920x1080-1xDisplayPo_1183053.html

Повече инфо тук - http://www.lg.com/bg/monitori/lg-24MP59G

Предлагаш геймърски, попитах изрично дали геймърския е по добър от бизнес монитора- отговора беше че бизнес монитора е по добър, Позволява да се стои с часове пред него и не натоварва очите. Всъщност матрицата е важна, сигурно е добър, утре ще го гледам пак

Редактирано от v_tin (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ти или питай тук или там... и реши сам. Според мен тук ще ти дадат по-добър съвет, но решението е единствено и само твое. Водещ се геймърски или бизнес - ако покрива твоите изисквания ще ти свърши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казах ако ставаше за игри а очевидно той не става поне ако съм разгадал че видеокартата е тази - https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-RX60P128DE#ov

Хубаво е да се поинтересуваш повече какви са ти частите. Има програми като AIDA64 за целта.  Иначе монитора е IPS "без трептене" но имаш различни режими.

Ако не е станало ясно може да вземеш бюджетния вариант MP58 освен ако няма да сменяш компютъра. Той отговаря напълно на нуждите ти.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз 2007 година смених 21" монитор с 32" телевизор и от тогава карам така (картината и ъглите под които се вижда, са много по добри от колкото на монитор)... обаче има определени изисквания - не всеки телевизор става. главното изискване е да поддържа 1:1 pixel mapping - за да няма размазване на картината (ще дам пример с моя телевизор):

той има резолюция 1366x768, a стандартната резолюция на видеокартите е1360x768 тоест има едни 6 пиксела дето могат да "размажат" работата щото вариантите са:

- правилият от всяка страна на монитора 3 колони пиксели не светят (отляво и отдясно) - моя е така

- неправилният - 1360 се разпъва на 1366 и понеже вече няма 1:1 pixel mapping текста се размазва. (на брат ми 32" тошибата е така, но с гимнастики и много проби на драйвери и вкарване на 1366 в настройките на видеокартата intel hd4000 стана, преди това го ползваше на лаптоп с радеон x1300 и там ставаше само за филми, но не и за интернет...) точно когато брат ми си купи тошибата имаше почти същия модел тошиба, но с 1920x1080 матрица и процесор дето поддържа на изхода 1366x768.

другото има голям куп телевизори с overscan (примерно процесора работи на входа с резолюции до 1366x768 (или примерно 1920x1080), а матрицата е 1920x1080 (е на 4к резолюция)) - тогава пак ще има размазване...

друг недостатък - стандарта hdmi не поддържа функцията standby и при влизане в режим sleep/standby на телевизора се показва съобщение за проверка на кабела... затова си ползвам телевизора през vga входа, има си и функция auto за подравняване на пикселите по текста и картината е невероятно четлива без грам размазване. другото важно нещо е разпъването на картината, някои телевизори не могат да разпънат картината, която се подава от видеокарта дори през hdmi кабел и от всички страни има примерно по 2 см черна лента (в някои случаи това е проблем на видеокартата и драйвера, в други на телевизора)...

п.с. за да не ти изгори тунера на тв, целия телевизор, компютъра или видеокартата или някои от тях едновременно или вадиш кабела от кабелната преди да свържеш телевизора към компа или си купуваш качествен галваничен разделител за кабелната...

задължително преди да купиш телевизора си дърпаш ръководството за употреба и гледаш какви резолюции на кой вход и на аккви херци се поддържа, а най добре е ако има възможност за тест с лаптопа в магазина...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И като тества с лаптоп (ако има личен лаптоп) в магазина и го занесе вкъщи на настолния и греда там друга карта, друга ОС и т.н. и все тая от теста.

Ясно е, че при 24" монитор най-вероятно ще се търси 1920x1080 резолюция.

Тук по големия въпрос е какви видео входове да има при положение, че има явно доста стара настолна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно си прав за Overscan, освен това има и Underscan. Софтуерът на TV се опитва да ти направи картината винаги "яка", но софтуерно, което е ясно, колко е яко.

@ Пламен,

Почти всеки TV има VGA вход - достатъчно стар :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, plamen_petrov_80 написа:

И като тества с лаптоп (ако има личен лаптоп) в магазина и го занесе вкъщи на настолния и греда там друга карта, друга ОС и т.н. и все тая от теста.

Ясно е, че при 24" монитор най-вероятно ще се търси 1920x1080 резолюция.

Тук по големия въпрос е какви видео входове да има при положение, че има явно доста стара настолна система.

то вече няма телевизори с vga вход (аз моя телевизор не съм го тествал, направо го поръчах след като прочетох в ръководството какви VESA резолюции поддържа), което е почти сигурно значи липса на 1:1 pixel mapping. от OS нищо не зависи... аз и под win под линукс си го ползвам. хубаво е картата да е  nvidia - там настройки много и шанса да работи правилно е най вероятен... при интел и ати - с много късмет... отделно при някои телевизори картина имат само след правилна настройка на картината, а при инсталация на о.с. или в bios телевизора не работи щото не поддържат vesa стандарта...

някои телевизори имат game mode - почти сигурно е, че ще работят на компютър както трябва... примерно panasonic, jvc и някои измислени германски марки НЕ са  от тях... sony, samsung, lg и някои модели на тошиба и повечето кучи марки (нео, санг) стават ...

Редактирано от the professor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.