Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! На скоро си преинсталирах компютъра на Windows XP x86 SP3  и  имам проблем с звука.

Инсталирах драйверите на аудиото чрез  инсталационния пакет на Realtek HD Audio Definition и Audio Device.

След инсталацията на драйверите рестартирах компютъра, но забелязвам,че няма звук.

Също така се опитах да ги инсталирам чрез Device Manager, но ми излиза error 10.

Кажете какво да правя ?

Благодаря ви предварително! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

err code 10 - device cannot start. В run... пишеш " services.msc", намираш Windows Audio сервиза и виж дали е стартиран, ако не е го стартирай, а иначе properties на него и го сложи да стартира Automatic и рестарт на XP-to, то винаги иска рестарт, все пак е на едни 10+ годинки. Виж дали помага и ако не - кажи.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да споделиш и каква е все пак звуковата карта или дъното ако е вградена.

Колкото до Windows XP от 24 август 2001 г. е! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy . Така ще може да ни кажеш модела на дъното и съответно ще може да ти предоставим линк с драйверите от производителя. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 часа, vstoitsov написа:

err code 10 - device cannot start. В run... пишеш " services.msc", намираш Windows Audio сервиза и виж дали е стартиран, ако не е го стартирай, а иначе properties на него и го сложи да стартира Automatic и рестарт на XP-to, то винаги иска рестарт, все пак е на едни 10+ годинки. Виж дали помага и ако не - кажи.

Здравей! Направих това, което ми предложи, но не стана. :)

преди 23 часа, plamen_petrov_80 написа:

Може да споделиш и каква е все пак звуковата карта или дъното ако е вградена.

Колкото до Windows XP от 24 август 2001 г. е! :)

Дъното ми в компютърната ми конфигурацията е :

A780LM-M2 (V1.0)

преди 23 часа, Емил Костов написа:

Инсталирай си програмата AIDA или Speccy . Така ще може да ни кажеш модела на дъното и съответно ще може да ти предоставим линк с драйверите от производителя. 

Дъното ми е: A780LM-M2 (V1.0)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Mario Prodanov написа:

A780LM-M2 (V1.0)

Е тогава защо му инсталираш риълтек, а не този, който си е за дъното - VIA High Definition Audio Driver

Избираш операционната система и цъкаш на саунд.

Редактирано от oavramov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A780LM-M2

Ето ти всички необходими драйвери.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е предположих, че поне знае какво му е аудиото... махни всичко в дивайс мениджъра с удивителни (с отметка да махне и драйвъра)  и инсталирай всичко споменато точно преди мен от Пламен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от mar_tin
      Здравейте.
      Имам следният проблем:
      При пускане на компютъра не ми тръгва звукът от колонките а се чува едно леко бръмчене. След като размърдам жака, който влиза в кутията с няколко движения /понякога и повечко мъка пада/ звукът тръгва нормално и кара с часове така докато не изключа компа. На следващият ден историята се повтаря. Положението е същото без значение дали са включени отпред на кутията или отзад. Пробвах ги с телефона и тръгват веднага без никакъв подобен проблем. Със старите колонки положението беше същото 

• от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
    • от Пламен Р
      Нямам звук от слушалките! пробвах от жака на компютърът където е за слушалки не става , а на външни тонколонки звук си има!!!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.