Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, оказа се че видео картата с която бях е издала багажа r9 280x dual x 3gb. Преди да издъхне крашваше непрекъснато, червено ленти, квадрати по монитора, сифи екрани и прочие. Та занесох компа при техник и те потвърдиха. По техни думи имало някаква "слаба картина" ама като цяло не подлежи на ремонт. Тъй и ми предлагат да я сменят с карта по мой избор или техен а техния е или същия модел или близък еквивалент. Та сега аз искам да попитам защото не съм сигурен какво да правя. Мисля да се ориентирам към енвидия марка. Като на ум мие или gtx 1060 (но не съм сигурен коя версия точно) или пак да си бъда с амд радеон като си мисля за rx 580 може би. Като бюджет сякаш около 650лв. А и да спомена захранването ми е fortron 650 silver. Ако трябва допълнителна информация само кажете. А и почти да забравя да спомена монитора ми е старичък viewsonic 19 инчов. 

Редактирано от The Reaper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

излишна набивация

купи си един читав монитор да поддържа поне  HD 

300 лв  монитор 300 лв видеокарта .

http://www.vario.bg/philips-223v7qhsb

http://www.vario.bg/asus-radeon-rx-550-rx550-4g-90yv0ag0-m0na00

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Yvan Sergeev написа:

излишна набивация

Монитора си ми стига, да би било хубаво да си взема нов като се замисля ама сякаш не. А защо набивация обясни моля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защото   ще ти свърши работа и най- евтината  видеокарта работа на резолюция 800x600   монитор

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще трябва да си вземеш нов монитор. Предполагам монитора ти има за вход само VGA (какъвто по-новите видеокарти изобщо нямат), така, че пак ще трябва да го сменяш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, The Reaper написа:

Здравейте, оказа се че видео картата с която бях е издала багажа r9 280x dual x 3gb. Преди да издъхне крашваше непрекъснато, червено ленти, квадрати по монитора, сифи екрани и прочие. Та занесох компа при техник и те потвърдиха. По техни думи имало някаква "слаба картина" ама като цяло не подлежи на ремонт. Тъй и ми предлагат да я сменят с карта по мой избор или техен а техния е или същия модел или близък еквивалент. Та сега аз искам да попитам защото не съм сигурен какво да правя. Мисля да се ориентирам към енвидия марка. Като на ум мие или gtx 1060 (но не съм сигурен коя версия точно) или пак да си бъда с амд радеон като си мисля за rx 580 може би. Като бюджет сякаш около 650лв. А и да спомена захранването ми е fortron 650 silver. Ако трябва допълнителна информация само кажете. А и почти да забравя да спомена монитора ми е старичък viewsonic 19 инчов. 

Зависи  какъв процесор има в тази конфигурация.Покупката на нова графична карта е плюс,но стига да не е комбинирана със слаб процесор,тогава не можеш да ползваш пълния и потенциал. Старите монитори са масово с  DVI -D  и D sub  изходи, а новите поколения графични карти с HDMI и Display Port да няма неприятни изненади .Ще се наложи да ползваш преходник ( адаптер ).

преди 32 минути, Yvan Sergeev написа:

защото   ще ти свърши работа и най- евтината  видеокарта работа на резолюция 800x600   монитор

Почти всички 19 инчови дисплеи за масовия пазар са с нативна резолюция 1280 Х 1024 или  Flatscreen 1400 X 900 re. Не зная как ги измисли тези цифри 800 Х 600. 

Редактирано от V_A_G_A_B_O_N_D (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, V_A_G_A_B_O_N_D написа:

Не зная как ги измисли тези цифри

той не играе цс на нативна а като протата на минимална резолюци на квадратчета  главите да са им по - голeми >.....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесорът е i5 4670 3.4ghz резолюцията на монитора 1440х900...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Yvan Sergeev написа:

излишна набивация

http://www.vario.bg/philips-223v7qhsb

http://www.vario.bg/asus-radeon-rx-550-rx550-4g-90yv0ag0-m0na00

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с MSI GeForce GTX 1050Ti GAMING X 4GB и съм доволен, картата струва малко под 400 лева, вентилаторите се включват ако е над 60% натоварена.

Отделно, за останалите 200-250 лева може да си купиш някой по-хубав монитор 2-ра ръка, погледни този сайт. >> https://kozelat.com/led-lcd-monitori?gclid=CjwKCAiA6K_QBRA8EiwASvtjZSFkjPfvM3vmhTW1PTpjkURyolaOaKD7tvVuoLIBrsyV-sliLoSh2xoCYu8QAvD_BwE
Аз лично използвам 20 инчов монитор на Fujitsu, модел >> Fujitsu l20-t, линк към него http://www.game-debate.com/monitor/index.php?mon_id=307&monitor=Fujitsu L20T-2 LED 20inch

Монитора не е нищо особено, не струва много пари, поддържа до 1600x900 резолюция, единственият минус е че ще трябва да си купиш HDMI с който да вържеш монитора и видеото, но преходниха струва 15,90 лева. Подробност за моят монитор е че не може да се вдега и смъква, а МОЖЕ само да се накланя нагоре и долу, иначе уж върши работа, взех си го втора употреба ва 59 лева.

Редактирано от WhiteTooth (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

земал си ти ...  а баба ти нека се мъчи с кредите на баща ти .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Yvan Sergeev написа:

Хайде бе пич остави и кредити и баби и мъки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, The Reaper написа:

Моят съвет е - карта на "зелените"! Точно с тази серия на "червените" имаха големи проблеми Асус, а и не само те. Мрежата пропищя от недоволни потребители на тази серия. Предишната ми карта беше GTX 770 и 4 години си върши перфектно работата. Как един път не показа глич, как един път драйвера не заби. Няма, братче - всичко си вървеше идеално за нейната мощност. Дойде време да я пенсионирам - няма как, новите игри си искат своето. Сега си стои, прибрана в кутията, и изобщо не мисля да я продавам, защото никога не се знае. ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си сега 580 или 1060(въпрос на вкус и игри,които играеш е) и по-нататък монитор, не сменяй всеки ден графични карти. Тъкмо ще имаш възможност да си вземеш по-добър монитор,който да те кара по-дълго време. Иначе модерните карти поддържат DSR-VSR и ако ти е малка резолюцията може да си разхубавиш картината докато си купиш монитор. 550 е по-бавна от старата ти ,да не кажа и 1050Тi, че не ми се рови за бенчмаркове.

По темата зелени или червени, уцелил си куца бройка или ако е била втора употреба някой и е е..л м....а. Иначе 280Х се оказаха вечни карти. Дори и днес може да играеш на нелоши нстройки с тях а вече не помня кога излязоха като 7970/50...Едно време конкуренти на 680/770 в днешни игри често не им оставят шанс заради само един гб "безсмислена" памет.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ако реша 580 се притеснявам захранването да не дойде слабо, иначе нвидия не съм ползвал до сега и само хубави работи съм чувал... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването ти е достатъчно каквато и видеокарта да сложиш. Но ще трябва да купиш конвертор заради стария монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не в случая новите видеокарти поддържат само цифров сигнал тоест са с DVI-D а не с DVI-I.

Трябва цифровия сигнал да се наака в аналогов тоест конвертор - https://www.emag.bg/prehodnik-detech-hdmi-m-vga-f-0-15m-bjal-18153-2784/pd/DDQ6G2BBM/

п.с. Преходника реално не променя сигнала и е доста по-евтин за съжаление не върши работа.

Ето това е преходник (не си купувай такъв) - https://www.emag.bg/prehodnik-no-brand-dvi-i-vga-24-pina-bjal-17112-137/pd/DZZ6G2BBM/?ref=similar-exp_center_1_6&recid=ja1hcl6m-7uhdzuf7cip-C.c17_a185.S.SIMILAR-1ib2914&ref=similar-exp_center_1_6

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Roujin Z написа:

Не в случая новите видеокарти поддържат само цифров сигнал тоест са с DVI-D а не с DVI-I.

Трябва цифровия сигнал да се наака в аналогов тоест конвертор - https://www.emag.bg/prehodnik-detech-hdmi-m-vga-f-0-15m-bjal-18153-2784/pd/DDQ6G2BBM/

Ахааа начи и за кабел трябва заделя някой лев. Мерси за информацията

https://www.pazaruvaj.com/video-karti-c3142/msi/geforce-gtx-1060-miner-edition-6gb-gddr5-192bit-pcie-p106-100-miner-6g-p385457377/

Тая 1060 нещо доста евтина я намирам някакви идеи защо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кабела вече си го имаш трябва да ти само конвертор.

Това е миньорска версия (няма видеоизходи) и не ти върши работа.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Tommygun написа:

Вземи си сега 580 или 1060(въпрос на вкус и игри,които играеш е) и по-нататък монитор, не сменяй всеки ден графични карти.

Аз бих написал нещо с огледален образ...не сменяй всеки ден монитори, а графични ускорители колкото ти сърце желае!

П.П. Хайде да не пишем лафове за DSR/VSR на такъв препариран монитор! Някак си не изглежда сериозно.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз бих написал нещо с огледален образ...не сменяй всеки ден монитори, а графични ускорители колкото ти сърце желае!
П.П. Хайде да не пишем лафове за DSR/VSR на такъв препариран монитор! Някак си не изглежда сериозно.
Долу горе натам биех и аз, защото с 600 лева нито картата му ще е карта, нито мониторът монитор за дълго време ако вземе и двете. А човека има нужда от карта спешно . Просто тея дни не съм в настроение да обяснявам дълго и широко. Особенно при количеството глупости в момента...

Gesendet von meinem SM-G900F mit Tapatalk

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има конвертори от DVI към VGA - има и кабели, които от едната страна са VGA, от другата страна са DVI - едно и също е дали ще ползваш адаптора или такъв кабел.

Отделно от темата: Имаш 3 варянта - 1. да вземеш нова карта за 600 лв. 2. да вземеш нова карта и монитор за общо 600 лв. 3. Да вземеш не лоша карта на старо и да се напиеш зверски с останалите пари :ph34r:

ПП: Ах не били 600, а 650 лв. Явно без да искам съм предвидил 50 лв за подкуп по веригата... шегувам се :D

Редактирано от vstoitsov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре сега, Начи втора ръка карта няма да взема. Сега вие викате и да давам 600тина лева файда няма ... Е добре бе ся кат зема да речем монитор и карта за по 300лева. Моя си няма ко да го прая трябва го продавам. За мене ясен избор няма....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 часа, Yvan Sergeev написа:

Добре, извинявай че получих компютър като подарък за 18-тия си рожден ден, а по мое мнение не си правилното лице което може да ми държи сметка на похарчените пари, теглила ги е - похарчила ги е, какво повече те мъчи.

П.П Не се притеснявай, помагам й, но си гледам и моя личен живот, а не се вра в на другите като теб. Освен да трупаш злобни мнения които нямат нищо общо с темите друго не можеш. 

Съжалявам че го казвам, знам че не сме набори ама, "Чочко седни си на мястото и да не чувам и гъг по мой адрес, знам че те сърби от глистие и крастата, ама се съобразявай малко." 

Редактирано от WhiteTooth (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.