Премини към съдържанието
name not specified

Приятеля ми иска да се самоубиие

Препоръчан отговор

Задравейте,

Казвам с

Редактирано от name not specified (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, name not specified написа:

Задравейте,

Казвам се Иван и съм от Русе. Искам да споделя проблем и ми е нужна спешна помощ.На скоро забелязах промяна в поведението на един от моите  приятели.Не му пука за нищо, постоянно е тъжен,не се справя много добре в училише, спи около 5 до 6 часа на седмица,рядко се храни и мисля че иска да се самоубие. Преди два дни ми предложи телефона си , а денс поиска да взема лаптопа му. Не знам какво да правя. Времето му изтича ,а аз съм все по-объркан, апелирам всички четящи това за помощ !!!!

Ами да се самоубива! Всичко е право на избор. И недей търси тук помощ, за тази работа има психиатри. Към тях се обърни.

• Харесва ми 2
  • Ядосан 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.redcross.bg/telefon.html

http://ifightdepression.com/bg/index.php?id=4500

Ако в училището (предполагам сте ученик?) има психолог, веднага отидете при него. Искайте среща с родителите му, но тайно от него. Действайте. Даже и да е фалшива тревога или даже да ви се разсърди, не се замисляйте. И говорете с него. Това е много важно. Да си излее мъката. Ако е възможно го наблюдавайте да не се напива или прави "други неща" (шмъркоци, копчета, треви). Това само ще утежни ситуацията.

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 53 минути, Емил Костов написа:

Ами да се самоубива! Всичко е право на избор.

голем съвет нема що

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще му мине™ ... само удръж някое време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, haidukpikaso написа:

голем съвет нема що

Е на подобен въпрос какво да кажа??? Това е все едно някой да пита - Помощ ядрения реактор в АЕЦ Колзлодуй не работи добре. Мопя за съвети.

Редактирано от Емил Костов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Емил Костов написа:

Е на подобен въпрос какво да кажа??? Това е все едно някой да пита - Помощ ядрения реактор в АЕЦ Колзлодуй не работи добре. Мопя за съвети.

е у тоя сайт пък защо се толерират такива теми а тука да не е психодиспансерна консултация

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

знаеш ли че ако не дай си Боже стане нещо таковата - и като започнат да разплитата кълбенцата... и като дойдат до тука...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но това трябва да го мисли собственикът и ръководството, не ние. 

Редактирано от vstoitsov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, haidukpikaso написа:

знаеш ли че ако не дай си Боже стане нещо таковата - и като започнат да разплитата кълбенцата... и като дойдат до тука...

И кво като дойдат до тука ?
И аз искам да се сомоубия, само че чакам да не ми се живее повече.
Умрелият човек проблеми повече няма.

Ама оня дето уж щял да се самоубива, той просто е психично поразболял се. 
Може и да му мине, ако гаджето му се върне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Белгиеца написа:

И кво като дойдат до тука ?
И аз искам да се сомоубия, само че чакам да не ми се живее повече.
Умрелият човек проблеми повече няма.

Ама оня дето уж щял да се самоубива, той просто е психично поразболял се. 
Може и да му мине, ако гаджето му се върне.

е няма де няма - въпроса е кой му е помогнал и кой го е подтикнал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

haidukpikaso

го подтикна аз видях

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много спрял народ има в тоя форум, убеждавам се за пореден път...:(

току-що, haidukpikaso написа:

е у тоя сайт пък защо се толерират такива теми а тука да не е психодиспансерна консултация

Абе то е IT форум уж, ама айде да не зачекваме темата за не-IT темите и как някои хора не са стъпвали в IT тема, а са с по двеста милиарда мнения? Само за психота недей отваря дума, че те са толко много тука де имат нужда от спешна психиатрична консултация, че не е истина. Това, че не търсят помощ, не ги прави "стабилки".

Евала на пича, че е загрижен за приятеля си и дано успее да му помогне. Евала, че иска да го направи. А вие на нож... Заjби!

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тва не ви е вашта тема долу за ко си мислите у момента сещате ли се

и сещате ли се че и всеки един от близките ви включително и вие самите можете да бъдете на това място

айде по-лека с чуждото нещастие, вървете да си пиете смутитата

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Мальчик Бананан написа:

Евала на пича, че е загрижен за приятеля си и дано успее да му помогне. Евала, че иска да го направи. 

Абе то и аз искам помогна на младите майчета от даскалото на синчето при раждането на следващите им бебета, за да не ги режат касапите, ама нямам диплома за гинеколог.
Това изпадането в състояние на депресия си е сложна задачка за оправяне.
Няма да стане просто така със съвет от тука.
А ти ако искаш да знаеш, не е нужно да го пращаш при психиатъри веднага, може и на психоложка да отиде оня дето щял да се дави или беси или скача от виадукт във Витиня. Една психоложка без лекарства може да го извади от блатото в което е затънал, само че трябва някой да ѝ плаща за това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил Костов написа:

Просто като нямаш мнение( както в много други случаи), си замълчи. Нищо че имаш табелка. Всъщност, тая табелка те и задължава. В случая просто сра на табелката си. 

И не ми отговаряй, нищо няма да промениш в моето мнение. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше психопат нямаше и да помисля да се самоубива. :clown: Сред IT специалистите има голям процент психопати, дето не са и помисляли за такова нещо.
А момчето ако е наобиколено от идиоти, как да не се скапе. То лесно ли се живее сред идиоти и дебили. Сега трябва да плаща маса пари за психолози, психоложки, антидепресанти, психотерапевти...  и накрая пак може на това дередже да е. A може тия шарлатани да го доскапят още повече. Както се е случвало с една и две известни личности, дето се самоубиха накрая.  

Ако искате мога да ви ги дам поименно.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, name not specified написа:

Задравейте,

Казвам с

Аз бих информирал директорката на училището. Струва ми се, че тя е най квалифицираната и би трябвало най малкото да има правилните контакти за насочването на проблема в правилната посока.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 35 минути, Elaine написа:

Ако беше психопат нямаше и да помисля да се самоубива. :clown: Сред IT специалистите има голям процент психопати, дето не са и помисляли за такова нещо.
А момчето ако е наобиколено от идиоти, как да не се скапе. То лесно ли се живее сред идиоти и дебили. Сега трябва да плаща маса пари за психолози, психоложки, антидепресанти, психотерапевти...  и накрая пак може на това дередже да е. A може тия шарлатани да го доскапят още повече. Както се е случвало с една и две известни личности, дето се самоубиха накрая.  

Ако искате мога да ви ги дам поименно.

В крайна сметка самоубийството е опит за изпреварване на нещата. Това означава липса на търпение, а липсата на търпение си е точно за психолог и дори за психиатър.  Всичко е до хормони и когато тия хормони се елиминират, елиминират се и проблемите ;)  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, BG-Team-DRIFT написа:

В крайна сметка самоубийството е опит за изпреварване на нещата. Това означава липса на търпение, а липсата на търпение си е точно за психолог и дори за психиатър.  Всичко е до хормони и когато тия хормони се елиминират, елиминират се и проблемите ;)  

Чу'аш ли се кви глупости блещиш бе. - с гласа на Бай Брадър :D 

Та сериозно, схващането ти за депресията е много погрешно. Нищо общо с никакво изпреварване на нещата, нито с хормони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Elaine написа:

Чу'аш ли се кви глупости блещиш бе. - с гласа на Бай Брадър :D 

Та сериозно, схващането ти за депресията е много погрешно. Нищо общо с никакво изпреварване на нещата, нито с хормони.

Така си мислиш. Прочети си пак поста и ще видиш, де хормоните са се намесили ;) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Така си мислиш. Прочети си пак поста и ще видиш, де хормоните са се намесили ;) 

Моя пост ли? Какво му е на него, къде видя хормони. Аз мисля с мозъка си, не с някакви хормони. Освен това съм запозната с темата за депресията и от какво се причинява. 

Хормони-мормони, на баба и хвърчилото. 
То ако всичко се обясняваше толкова просто, животът щеше да е песен. За всичко им виновни хормоните. :D

Редактирано от Elaine (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Elaine написа:

Моя пост ли? Какво му е на него, къде видя хормони. Аз мисля с мозъка си, не с някакви хормони. свен това съм запозната с темата за депресията и от какво се причинява. 

Браво, браво. Как мислиш, мъжете хваща ли ги депресия есента?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, BG-Team-DRIFT написа:

Браво, браво. Как мислиш, мъжете хваща ли ги депресия есента?

Не.  Такава депресия с мисли за самоубийство не се хваща от сезона, нито от времето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.