Премини към съдържанието
nlulchev

Игра, която задължително да пробвам!

Препоръчан отговор

Здравейте! Пускам темата, като ще се радвам, да споделите игра, която всеки геймър трябва да пробва! :D
Аз препоръчвам Mount and Blade:Warband и Civilization V(с DLC Brave New World, разбира се! :D )

Редактирано от nlulchev (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрите втори серии :)

Age of Empires II: The Conquerors

Colin McRae Rally 2.0

Soldier of Fortune II

Red Alert 2

Diablo II

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твърде субективно е, но ще предложа моите любими:

S.T.A.L.K.E.R. - и трите части, особено модовете!

Tomb Raider - всички части, особено IV (най-добрата според мен) също и модовете тук

Resident Evil - всички части, особено 0; 1; Code: Veronica X; IV; 7

Редактирано от Agentpat™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

World of warcraft 

Metal gеar solide V 

Fallout 4

И много други, но от тези с последните 2 може да си зает по многостотин часа а с първата може и живота ти да иде.

Редактирано от Tommygun (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз предлагам Mafia игрите  1,2,3.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прекалено много са, затова ще дам едно заглавие: Wolfenstein Enemy Territory

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност за мен всеки геймър трябва да е играл Mafia 2.

Просто игра с такава история не съм виждал няма и да видя със сигурност.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да забравя minecraft. Три години я играх, преди да изгубя сейфа си. Цял ден копая с кирката, отивам на работа и като се върна продължавах да копая. Като легнех да спя и си затворех очите пак виждах че копая. Имах страхотна инфраструктура, с градове, пазари, площади, язовирни стени и разбира се живеех в къщата в която израснах.  Ако не си бях изгубил сейфовете на играта, вероятно още щях да я играя.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Харесва ми 2
  • Тъжен 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези няма как да се изпуснат: https://www.giantbomb.com/total-war/3025-265/games/ :emoji_smiley-02:.

Особено Наполеон, Шогун 2, Рим 2 и Уархамър 2.

Редактирано от Julius Decimus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 16.11.2017 г. в 14:52, Agentpat™ написа:

Твърде субективно е, но ще предложа моите любими:

S.T.A.L.K.E.R. - и трите части, особено модовете!

Tomb Raider - всички части, особено IV (най-добрата според мен) също и модовете тук

Resident Evil - всички части, особено 0; 1; Code: Veronica X; IV; 7

Прав си, субективно е. Първата де предложи всеки трябва да пробва, стига да иска подобна игра. Вторите съм пробвал за спорта, щото трябваше да коментирам нещата с един колега, но едва изтраях няколко часа игра. Да, наистина е твърде субективно. Иначе моите лични фаворити като часове игра и то много пред другите са:

2017-11-29-23-23-07.jpg

Тук не са включни игри които играех преди да почна активна игра в STEAM  като GRID 1  примерно, но за мен всеки дрифтър трябва да пробва тая игра, но с клавиатура. С Волан тогава нещата не бяха развити и не е изобщо същото. Това тук са само шутъри и рейсъри - почти само симулатори. Това са моите жанрове и други не играя или поне не играя толкова, колкото тия два. 

Но ако трябва все пак да препоръчам нещо на хора, които искат не само да се пуцат за секунда и не искат играта да свършва за 10 часа, то мисля Fallout 4  е задължителна, но на ниво оцеляване. Там играта е съвсем различна спрямо другите трудности. Не само като трудност, а и като нови функции. Това на практика е нова игра, в която е включено оцеляването като цел.  Просто няма място за сравнение и на който му омръзне да играе на ниски нива, но го хване играта по някакъв начин, непременно да се премести на "оцеляване", дори да не е стигнал до края. Това е игра, дето може да играеш стотици часове и пак да има какво да играеш, още повече, че има и голямо DLC,  разширяващо много играта. RRRE  е задължителна за хора, които просто искат да си го мерят с други като тях. Това е и най-добрата игра за клавиатура, разбира се след определени и точни настройки.  Dying Light  е просто игра за разтоварване. Когато се напредне достатъчно, играта е за кеф, не за нещо друго. Assetto Corsa  задължително се пробва от всеки маниак на тема симулатори и добра графика, но това е беззсмислено да коментирам, щото всички си го знаят. Това е и може би единствената съвременна игра, дето може и да подрифтиш подобаващо. Shadow Warrior 2  колкото и невзрачна да изглежда и на пръв поглед да причлиа на DOOM, изобщо не е така. Това е игра за хора, дето винаги търсят нещо ново и искат постоянен напредък. На практика играта може да се превърти за няколко часа, но още по-на практика трябват стотици и хиляди часове, за да се превърти играта на всички налични трудности. Трудността "нереално" има 6 степени и те се активират според левела. Реално погледнато трудност нереално на 1 ниво е трудно да се вземе от първи път. За второ ниво да не говорим. Там трябва да си минал първо ниво и с ъпгрейднати оръжия да се пускаш ( то иначе и не те пуска де). И така нататък. Игра-занимавка - много оръжия и ако човек иска да пробва всякакви варианти, има да играе години. Разбира се, това е и малко като тетриса, щото това е игра за хора, дето обичат да повтарят и повтарят и повтарят, макар че на практика едно с едно няма еднакво, колкото и пъти да минаваш това и онова. Не е като DOOM,  дето всеки път едно и също и всеки път трябва да заучиш нещата,з а да минеш нивото. PCars  е игра, която вече не е актуална, но в момента PCars 2  е актуална и мисля, че маниаците на симулаторите с добра графика трябва непременно да поиграят повече. да пробват и многото автомобили и многото варианти на писти, както и да пробват различните часове от денонощието и като цяло времето, през което може да се кара. Реално това е 100% от годишните времена по час и дата, както и по сезони разбира се. Много варианти на метеорологично време - от ясно до супер дъжд с многото междинни варианти, включително няколко типа мъгли, сняг и така нататък. 

Това са игрите, дето аз играя последните години. Може би и STALKER, който все пак е добре да се иргае с някои модове, но едва след като са превъртени и заучени по-простите варианти. 

Иначе бих препоръчал на всеки да поиграе Тетрис. 

на 17.11.2017 г. в 22:15, Julius Decimus написа:

Тези няма как да се изпуснат: https://www.giantbomb.com/total-war/3025-265/games/ :emoji_smiley-02:.

Особено Наполеон, Шогун 2, Рим 2 и Уархамър 2.

Тия директно ги пропускам според моята логика ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, BG-Team-DRIFT написа:

Тия директно ги пропускам според моята логика ;)

Е, естествено. Някой ден ще осъзнаеш колко си изпуснал, някой ден ама ;).

Щото ако мислиш, че е смешно да играеш с Наполеон например (или с някоя друга държава), както и от другите игри личности, ако го имаш за тъпо и измислено спрямо игрите де изброй.....

Трето лице за Вещера съм съгласен, но стратегиите аз немога да ги нарека трето лице, понеже обясни как иначе ще командваш 2000 бойни единици да речем. А за морските битки с флотата ?

Да не се обидиш, замисли се просто за момент. Да, прочетах какво писа, но това не са причини никога да не пробваш игри от тая поредица.

Да не говорим за графиките, особено на последните, а на предните също са си достатъчно добри.

Редактирано от Julius Decimus
л (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също не си падам по стратегиите, и то не заради гледната точка на камерата, а защото съм си инвидуалист и хич не обичам да командвам една камара народ и то с мишката. Освен това адски нереално ми изглеждат тези "нацъкани", по картата, човечета, коне и т.н. които приличат на някакви огромни великани, в сравнение с околния ландшафт. Всичко това тотално убива всякакво желание за игра у мен. Опитвал съм да играя на едни от най-известните стратегии, но колкото и да се мъчех да ми харесат, уви. Лично мнение.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, Agentpat™ написа:

Аз също не си падам по стратегиите, и то не заради гледната точка на камерата, а защото съм си инвидуалист и хич не обичам да командвам една камара народ и то с мишката.

Съвсем сте се изоставили.

А по принцип това не е лошо също: https://ru.wikipedia.org/wiki/Command_%26_Conquer:_Red_Alert_3

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Julius Decimus написа:

Е, естествено. Някой ден ще осъзнаеш колко си изпуснал, някой ден ама ;).

Щото ако мислиш, че е смешно да играеш с Наполеон например (или с някоя друга държава), както и от другите игри личности, ако го имаш за тъпо и измислено спрямо игрите де изброй.....

Трето лице за Вещера съм съгласен, но стратегиите аз немога да ги нарека трето лице, понеже обясни как иначе ще командваш 2000 бойни единици да речем. А за морските битки с флотата ?

Да не се обидиш, замисли се просто за момент. Да, прочетах какво писа, но това не са причини никога да не пробваш игри от тая поредица.

Да не говорим за графиките, особено на последните, а на предните също са си достатъчно добри.

Еми пробвал съм ги. Още 2005-та мисля ми попадна подобна на един диск от едно списание. Не е моя тип игра. Съгласен, че всяка игра е интересна и си има предимствата. Още началото на деветдесетте , когато ходехме по компютърни зали най-вече, се чудих на един приятел, как играе една стратегия. Никога не ме е влечал тоя жанр, макар че подобна игра с малко FPS  ми хареса доста - Carrier Command: Gaea MIssion. Също е стратегия с малко FPS ( много малко), малко второ ( за мен си е второ, а не трето като тия, де управляваш легиони)лице и повечко стратегия. Мисля това е играта за хора като мен, дето се съмняват в стратегиите. За жалост играх я по една Коледа и Нова година, но след това почнах други игри. То тогава човек си накупува много игри и се чуди какво да играе. Не е едно. Знам, че теб те влече историята. Мен не. По-точно не ме влече да повтарям това, което е станало. Иначе си обичам историята или по-точно ми е интересна, но най-вече българската. 

преди 2 часа, Julius Decimus написа:

Съвсем сте се изоставили.

А по принцип това не е лошо също: https://ru.wikipedia.org/wiki/Command_%26_Conquer:_Red_Alert_3

Ами човека ти каза - индивидуалисти сме, това е. Аз и на работа много мразя някой да ми помага. Само в краен случай. Нали знаеш вратът на вълка защо е дебел - щото си върши работата сам ;)

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кико, задължително трябва да поиграеш WoW. Камерата като я навиеш с ролката най-напред и става FPS...:lol6:

Ейго гледай , кеф ти FPS кеф ти ТPS. Maкар че в случая шутър е малко леко пресилено ;)

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 3.12.2017 г. в 18:28, Tommygun написа:

Кико, задължително трябва да поиграеш WoW. Камерата като я навиеш с ролката най-напред и става FPS...:lol6:

Ейго гледай , кеф ти FPS кеф ти ТPS. Maкар че в случая шутър е малко леко пресилено ;)

Шутър може да е ако си hunter beast mastery спецификация , брех тва изглежда забавно !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам сте се разписали, нека и аз се включа в дискусията. Въпреки, че в никоя сфера на живота не робувам на марки (в случая с игрите - на разработчици), няма как да се въздържа и да не изкажа предубеденото си мнение за всички игри на Rockstar Games. От по-старичките (Bully: Scholarship Edition, Manhunt поредицата) до най-съвременните им (Grand Theft Auto V, Max Payne 3, скоро и Red Dead Redemption 2), всичките им произведения са чисто изкуство. Няма нито един друг разработчик, който никога да не ме е разочаровал, наистина някакси успяват да предадат по най-добрия начин съответната атмосфера и да те накарат да разцъкваш с часове. Fanboy-ът в мен изби, но не мога да си кривя душата... :P

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Azhen написа:

Шутър може да е ако си hunter beast mastery спецификация , брех тва изглежда забавно !

Mахай ги тея галеници на съдбата - пуснал гадинките и само седи и натиска 2 копчета. Не обичам кастъри ;) Не е ли да си влезеш в гада и да му пръснеш кратуната с големия меч, това не си е работа. Не че нямам и Shadow и Warlock де, както и DK, Shaman и Rouge. Но паладина си ми остава любимия герой. Бие много и носи много. Иначе това с камерата си е майтап отвсякъде. Прекалено много места има особенно в endgame където ти трябва макс камера за да видиш някой ефект, който иначе изпарява и теб и другите.

Сега ми идва на акъла, утре може да пусна стрийм на рейда на гилдията ако се прибера навреме да ме вземат.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/17/2017 в 20:20, nikolela написа:

Няма да забравя minecraft. Три години я играх, преди да изгубя сейфа си. Цял ден копая с кирката, отивам на работа и като се върна продължавах да копая. Като легнех да спя и си затворех очите пак виждах че копая. Имах страхотна инфраструктура, с градове, пазари, площади, язовирни стени и разбира се живеех в къщата в която израснах.  Ако не си бях изгубил сейфовете на играта, вероятно още щях да я играя.

Честит празник Николай.

Приятно прекарване на днешния ден.:cheers:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Tommygun написа:

Mахай ги тея галеници на съдбата - пуснал гадинките и само седи и натиска 2 копчета. Не обичам кастъри ;) Не е ли да си влезеш в гада и да му пръснеш кратуната с големия меч, това не си е работа. Не че нямам и Shadow и Warlock де, както и DK, Shaman и Rouge. Но паладина си ми остава любимия герой. Бие много и носи много. Иначе това с камерата си е майтап отвсякъде. Прекалено много места има особенно в endgame където ти трябва макс камера за да видиш някой ефект, който иначе изпарява и теб и другите.

Сега ми идва на акъла, утре може да пусна стрийм на рейда на гилдията ако се прибера навреме да ме вземат.

Точно ! Аз заради това играя Hunter , само че съм Survival спецификация , това е меле hunter-a супер забавно е да се играе , има много микро мениджмънт със скиловете и бъфовете ето го главния ми 

https://worldofwarcraft.com/en-gb/character/quelthalas/antriksha не играя от няколко месеца чакам Battle for Azeroth.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито на всички Николаевци! Да е живо и здраво името им! :cheers:

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.