Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

от около 2 месеца забелязвам странно поведение на екрана на лаптопа,когато е на батерия (изключен от захранването) - екранът премигва стабилно на приблизително равни интервали - 2,3 минути.Някой сблъсквал ли се е с такъв проблем?Какви са възможните причини за това? Може би драйвъри ?

Малко за конфигурацията:

ASUS R566U 

GeForce 920M + Intel HD Graphics 520

Intel Core I5 6200U

6GB RAM

DirectX 12.0

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато местиш капака на лаптопа напред и назад (без да го затваряш) премигва ли?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такъв модел ASUS не ми излиза в Google??? Сигурен ли си, че не си объркал нещо?

https://www.google.bg/search?q=ASUS+R566U&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gws_rd=cr&dcr=0&ei=uqsNWtDWCIeka8ubqqgD

Батерията нова ли е, на колко време е? Държи ли се нормално, в смисъл може ли да я изразходваш и заредиш докрай без проблеми - без да изключи нещо? Пробвал ли си с нова батерия? Виж в Power options дали ти е изключено Enable Adaptive Brightness и ако не е го изключи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите.

@Stoyannnov сега го пробвах при местене на капака не премигва.

@Радослав Матев - моя грешка,извинявам се: ASUS R556U

Интересно ми е,защо само на батерия го прави това.. :@

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моя премигва  така и се оказа че е кабела където минава покрай едната панта се е наранил,и като го разровя с една клечка се оправя за определено време 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@Potrebitel12376 засега ми отговори само на единия въпрос....?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

10x за съветите!  Enable Adaptive Brightness  - off са и 2те опции. Другия въпрос - до последното преди да започне да 'мига' си го държах сравнително дълго време на батерия ( около 3 часа ) , сега направих друг малък тест - 15 минутки видеo на Full-Screen и като изключим премигването на дисплея, батерията падна с около 10 процента.

Но си е ши**ано така все едно ще 'изгърми' всеки момент с това мигане :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В BIOS ако влезеш пак ли е така? Тествай да видим, може да е от някой драйвер, ако в BIOS не го прави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

UPDATE 

Има 1 App oт ASUS - USB Quick Charge ,дадох му off и от 5 минути на батерия не е мигал..дано да е това :/ Благодаря,ще погледна и BIOS-a ;)

Update 2: като отворя BIOS и разцъквам менюто,първоначално се държи добре,но след известно време същата работа...пак мига :x :@

Ако някой има подобен проблем намерих нещо по този въпрос,надявам се да е в помощ:

Редактирано от Potrebitel12376 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първото видео почва да мига като зарежда Windows - при теб така ли е, или докато си седиш в BIOS почва да мига? На мен ми прилича все едно батерията не подава достатъчно ток, но може и друго да е, не разбирам от електротехника, някой ако има по-компетентен да каже...? Ако намаляваш/увеличаваш подсветката на екрана променя ли се интервала, през който се появява мигането и самия интервал на мигане нещо?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би имаш право,защото под по-голямо натоварване на процесора,мига по-интензивно.Когато не правя нищо,или просто браузвам мига през по-големи интервали... както и да е,смятам,че ако е хардуерен проблем няма как да го отстраня сам,надявах се да се е оплескало нещо по софтуера,но... ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси нова батерия, освен ако не е в гаранция. Или го ползвай на зарядно само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от батерията със сигурност. 

Пробвай с друг адаптер или някакъв токоизправител на 18V.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Atanas Pachov написа:

Не е от батерията със сигурност. 

Пробвай с друг адаптер или някакъв токоизправител на 18V.

Ти чел ли си какво пише в темата? Човека казва, че мигането е, когато се ползва НА БАТЕРИЯ БЕЗ АДАПТЕР, защо да пробва с друг адаптер, като е на зарядно няма проблеми? Щом при по-голям товар на процесора мига, значи най-вероятно самата батерия не може да достави достатъчно напрежение и трябва да се смени.

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/16/2017 в 10:35, Potrebitel12376 написа:

10x за съветите!  Enable Adaptive Brightness  - off са и 2те опции. Другия въпрос - до последното преди да започне да 'мига' си го държах сравнително дълго време на батерия ( около 3 часа ) , сега направих друг малък тест - 15 минутки видеo на Full-Screen и като изключим премигването на дисплея, батерията падна с около 10 процента.

Но си е ши**ано така все едно ще 'изгърми' всеки момент с това мигане :D

При мен стана - също

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Dandelion Chamberlain
      Някакви идеи? Има платени програми за тази работа, но не ми се занимава с това  ... А  как става с клонирането?
    • от Ivailo Mihalev
      Здравейте.
      Бих желал  ако е възможно да ми помогнете с решаването на проблем свърван с инсталацията на Windows 10. Преди известно време компютъра ми с Win10 даде черен екран винаги щом се опитам да го стартирам. Реших да го преинсталирам и всичко мина добре, но след като мине инсталацията и всичко си тръгне както трябва след 2-3 минути ми дава отново черен екран без да правя нищо. Опитах да го инсталирам отново и пак след 2-3 минути след цялата инсталация отново ми  дава черен екран.

Благодаря предварително!
    • от O.o o.O
      Здравейте, на Windows 10 от време на време (около 30мин) за много кратко премигва на екрана едно прозорче сякаш се отваря някаква програма,но веднага щом се покаже изчезва. Не можах да разбера и какво се опитва да отвори. Ще може ли някакви съвети да го оправя проблема, че е много дразнещо и понякога пречи на работата. Благодаря предварително!
    • от commoder
      Здравейте, 
      Вчера си пуснах компютъра, направи ми впечатление, че зареди бавно, при положение, че се стартира за 5-10 секунди. Днес го пускам и има сигурно 20-30 минути го чаках да зареди иконите. Цъкнах с десен бутон на работния плот, показа, че зарежда и така стоя 5 минути.. . Имам съмнения, че хард диска си отива, като преди месеци/година имах проблем с диска, но се оправи и от тогава не ми е правил проблеми. Мислех, че няма да се включи повече, но сега върви що-годе, но не е гаранция,че утре ще се пусне, затова се надявам някой да пише сега...   Ето някои от данните на компютъра: 
      Windows 10 64 bit
      4GB Ram
      Intel Core 2 Quad Q6600
      Nvidia GT640
      ASRock G41M-VS3

Не е преинсталиран от година може би, ако го преинсталирам сега дали ще се оправи? ( въпреки, че не знам как ще запиша windows-a  като едвам работи...)  Искам да опитам всичко възможно да се опитам да го оправя, ако ли не, чак тогава нов хард диск... 

• от GoshuWE
      Здравейте. Вчера, реших да пусна лаптопа ми който е с Windows 10 - 64 бита. Зареждаше... Зареждаше и накрая вместо да се появи Login Screen-a както обикновено, излезе черен екран и на него само се виждаше курсора на мишката и можеше да се мести. Възможно ли е някак да се оправи този проблем БЕЗ ПРЕИНСТАЛАЦИЯ или изобщо може ли?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.