Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, решил съм да купя нов компютър (без монитор), който ще се използва за игри, гледане на филми, слушане на музика и интернет. Без овърклок. Много държа да е колкото се може по-безшумен, затова и съм подбрал видеокарта, кутия, вентилатор за процесора и захранване с подходящи характеристики. Ако можете да кажете мнението си за конфигурацията, дали има несъответстващи компоненти или нещо по-добро. Засега няма да купувам SSD диск. Не съм много сигурен за дънната платка. Държа да има добър звук, както и повече USB портове понеже ползвам доста периферни устройства. Не съм много сигурен и за захранването, освен че е доста скъпо е и без вентилатор. През лятото температурата в стаята може да стигне 32 градуса, а и със тази подплатена кутия се опасявам да не стане вътрешната температура в кутията прекалено висока. Ако някой има опит с подобно захранване, дали е стабилно и т.н моля да сподели или препоръчайте качествено захранване с вентилатор. Бях се спрял и на това SILVERSTONE SST-SX600-G 600W, 80+ Gold, SFX. - 279 лв.

Повечето и по-скъпите части ще бъдат от Most.bg, харда от Solitron.bg, защото така спестявам от ДДС-то.

Оказва се че ще трябва и монитор. Засега още нямам идея какъв. Какво ще кажете за този? Монитор ASUS VG248QE, 24", LED, Full HD  500 лв

Процесор - I7 8700 - 651 лв. (цените са без ДДС, поне на повечето компоненти)

видеокарта - MSI GTX1070 GAMING 8G984 лв.

дънна платка ASROCK Z370 PRO4 - 239 лв.

Хард диск - HDD 2TB WD Blue 3.5 " SATAIII 64MB - 123 лв. или може да карам със сегашния WD 1Tb

Памет - Crucial 8GB DDR4 2666 Ballistix Sport LT Red BLS8G4D26BFSE - 346 лв.

Кутия - Fractal Design CASE, Fractal Define R5 TITANIUM, Black /no PSU/ - 204 лв.

Захранване - SEASONIC SSR-650FX GOLD - 170 лв.

CPU вентилатор - be quiet! Pure Rock 120mm (BK009)  - 71 лв.

Оптично устройство - ASUS DRW-24D5MT/BLACK - 24 лв.

Редактирано от elpresidente
Нова информация (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този чипсет не подържа този процесор:

https://www.asrock.com/MB/Intel/B250M Pro4/index.asp#CPU

За 8 генерация процесори търси дъно с Z370 чипсет.

ПП: За RAM, по-добре вземи Kingston - мое мнение.

ПП2: Качествено захранване - гледаш Seasonic примерно.

ПП3: Безшумен и мощен комп не е от най-лесните. Обикновенно такива са марковите. Имай предвид, че 4TB диск не може да е MBR, а тябва да е GPT - в зависимост от версията на Windows има лимитации от макс 1.5 или 2TB за MBR partition.

Редактирано от vstoitsov (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, vstoitsov написа:

Имай предвид, че 4TB диск не може да е MBR, а тябва да е GPT - в зависимост от версията на Windows има лимитации от макс 1.5 или 2TB за MBR partition.

Благодаря, смених дъното със друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много си далеч от безшумен компютър! Забрави тази мисъл от сега, защото няма да ти се получи.

Паметта ти трябва да е поне DDR4-2666.

Захранването най-добре да е активно с регулиране на перката.

Не съм го ползвал точно този HDD 4TB WD Black, но да го сложиш в проект за безшумен компютър е малко несериозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то се оказа, че и дъното трябва да му е друго, което подържа други скорости на RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджетните дъна които не стават за клок но са около 100 лв. по-евтини ще излизат чак догодина. При положение че не търсиш такъв (заключен процесор) в момента покупката не е изгодна.

Ако се търси максимална тишина за заключен процесор DeepCool GAMMAXX 400 е перфектно решение и е двойно по-евтин от този които гледаш - http://nikem-bg.net/computer-components/DeepCool-CPU-Cooler-GAMMAXX-400/

За захранването принципно подкрепям да е безвентилаторно въпреки че точно за това нищо не мога да ти кажа. Харда е супер неизгоден и далеч от безшумен.

Модела на видеокартата също е далеч от тих. Най-доброто решение в това отношение е на MSI но Gaming модела - http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1070-gaming-8g-v330-015r

Може да погледнеш и тази кутия (BG007) - http://www.vario.bg/be-quiet-silent-base-600-bg007 Рам е излишно да казвам че има и по-добра при това далеч по-евтино.

п.с. Надценката в Мост е огромна за това по-добре ги избягвай!

http://www.vario.bg/msi-geforce-gtx-1070-aero-itx-8g-oc-v330-090r 

https://most.bg/video-karti/msi-gtx1070-aero-itx-8g-oc.html

141 лв. само за видеокартата. При Gaming е 153 лв.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Мост има смисъл ако си фирма, която трупа големи количества покупки, което генерира проценти отстъпка. Сигурно сте забелязали, че Никем са 1 към 1 със сайта на Мост, но ползват тези отстъпки и могат да дават по-добри цени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Очевидно не е фирма и гледа в различни като съдя по-линковете. Колкото до ддс-то няма значение от къде пазарува.

Както винаги съм казвал Мост не е за хора...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От Мост са частите, защото имам познат с фирма, който ще ги поръча. Може дори да излезе по-евтино от това което съм написал.

Наясно съм че няма да е напълно безшумен, но поне доста по-тих от сегашния ми компютър.

Ако хард диска наистина е толкова шумен, не е проблем да го сменя с някой 2 Tb, но какъв по-точно?

Второто дъно което съм посочил поддържа 2400 Mhz памет, но защо трябва да е поне 2666 (според plamen_petrov_80)?

За видеокартата, съгласен съм че Gaming варианта е по-добре.

Относно дъното, за 100 лв. не ми се чака една година.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За паметта - винаги повече е повече, при положение, че купуваш ново и не каза на кое друго дъно се спря?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е с водно охлаждане няма ли да е по-безшумен - това за видеокартата и процесора? Също видео картата, когато се натовари си включва вентилаторите и почва да шуми доста, ако е с водно няма ли да е по-тиха?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, vstoitsov написа:

За паметта - винаги повече е повече, при положение, че купуваш ново и не каза на кое друго дъно се спря?

Другото дъно е това, ASROCK Z370 PRO4 бях ъпдейтнал горе поста.

При натоварване, т.е. игри не ми пука особено за шума. Важното е през останалото време да е тихо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като ще играе игра или ще гледа филм - със слушалки или колонки дали ще чува перките?

Също така към момента ние не знаем колко е шумен сегашния му компютър!

И още едно нещо което не е упоменато - това е на какъв монитор ще захранва системата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То е ясно, че под товар ще мялчи, а какво толко си ги харесал тез AsRock..аз лично бягам от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съдържание на Вашата количка

Продукт Описание Количество Цена
x BX80684I78700_small.jpg

Intel Core i7-8700 BX80684I78700

-1+
669.00
x BK008_small.jpg

be quiet! Pure Rock Slim BK008

-1+
55.00
x Z370%20HD3P_small.jpg

Gigabyte Z370 HD3P

-1+
295.00
x V330-237R-2_small.jpg

MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G V330-237R

-1+
1,087.00
x CT275MX300SSD1_small.jpg

Crucial MX300 275GB CT275MX300SSD1

-1+
197.00
x Western%20Digital%20WD%202TB%20WD20EZRZ_

Western Digital WD 2TB WD20EZRZ

-2+
2 x 144 = 288.00
x BLS8G4D26BFSB_small.jpg

Crucial Ballistix Sport LT DIMM 8GB BLS8G4D26BFSB

-2+
2 x 175 = 350.00
x SSR-650FX_small.jpg

Seasonic Focus Plus Gold 650W SSR-650FX

-1+
178.00
      Доставка:

0.00лв.

Обща сума с ДДС:

3,119.00лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Също така към момента ние не знаем колко е шумен сегашния му компютър!

И още едно нещо което не е упоменато - това е на какъв монитор ще захранва системата?

Ами, чувам го през две стаи, и това е на idle

Монитора е стар, но за сега върши работа, може да го сменя след време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тая конфигурация изглежда добре от горе. Ко има вътре през 2 стаи да го чуваш? Мечка ли ко ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе избраните части няма как да се вържат с този монитор без закупуването на активен преобразувате на цифров в аналогов видео сигнал!

Новата ти машина какво ще прави когато ти не играеш или не гледаш филм на нея?

Нощно време активна ли ще е тя?

Каква е системата ти сега? Какви са и температурите? Още от пускането си ли вие така?

Явно имаш много търпеливи съседи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, plamen_petrov_80 написа:

По-горе избраните части няма как да се вържат с този монитор без закупуването на активен преобразувате на цифров в аналогов видео сигнал!

Новата ти машина какво ще прави когато ти не играеш или не гледаш филм на нея?

Нощно време активна ли ще е тя?

Каква е системата ти сега? Какви са и температурите? Още от пускането си ли вие така?

Явно имаш много търпеливи съседи :)

Сегашната ми карта е вързана към монитора с преходник, VGA to DVI. GTX 1070 има DL-DVI-D порт, който би трябвало да свърши работа.

Как какво ще прави, ще е изключена или ще си седи кротко докато сърфирам в нета.

Сегашния компютър е Core 2 duo E6750 със стоков охладител, кутията е Еnermax, не знам точно модела, с 2 броя 120 мм вентилатори, но я държа със смъкнат панел, заради температурите. Захранването е куча марка, за 40 лв. Не бих казал че вие чак, но си е шумно.

Редактирано от elpresidente (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Към кой от двата порта си свързал преходника си сега:

DVI-I или DVI-D?

Преходника ти е VGA to DVI-?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, plamen_petrov_80 написа:

Към кой от двата порта си свързал преходника си сега:

DVI-I или DVI-D?

Преходника ти е VGA to DVI-?

Към DVI-I

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, plamen_petrov_80 написа:

Съдържание на Вашата количка

Продукт Описание Количество Цена
x BX80684I78700_small.jpg

Intel Core i7-8700 BX80684I78700

-1+
669.00
x BK008_small.jpg

be quiet! Pure Rock Slim BK008

-1+
55.00
x Z370%20HD3P_small.jpg

Gigabyte Z370 HD3P

-1+
295.00
x V330-237R-2_small.jpg

MSI GeForce GTX 1070 Ti Gaming 8G V330-237R

-1+
1,087.00
x CT275MX300SSD1_small.jpg

Crucial MX300 275GB CT275MX300SSD1

-1+
197.00
x Western%20Digital%20WD%202TB%20WD20EZRZ_

Western Digital WD 2TB WD20EZRZ

-2+
2 x 144 = 288.00
x BLS8G4D26BFSB_small.jpg

Crucial Ballistix Sport LT DIMM 8GB BLS8G4D26BFSB

-2+
2 x 175 = 350.00
x SSR-650FX_small.jpg

Seasonic Focus Plus Gold 650W SSR-650FX

-1+
178.00
      Доставка:

0.00лв.

Обща сума с ДДС:

3,119.00лв.

Благодаря, малко ме притеснява тоя хард диск с 5600 оборота, все пак отвреме на време върша и работа на PC-то.

Защо си се спрял на SLIM варианта на охладителя?

Според бенчмарковете, 1070 Ti има пренебрежимо малко предимство пред обикновения вариант, не мисля че си струва повечето пари.

Захранването изглежда добре.

преди 21 минути, plamen_petrov_80 написа:

А новата ти карта няма такъв порт!

E, добре, явно ще трябва и монитор да купувам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оборотите са даже с още 200 по-малко :) Искаш тишина, а тя е обратно пропорционална на оборотите, но ако желаеш можеш да вземеш и по-високо оборотни (все пак ти даваш парите накрая)

Значи системата има 3 диска:

- SSD за ОС, програми и някоя по-тежка игра ако искаш да зарежда бързо 275GB мисля ти стигат за това.

- HDD_1 за сваляне/качване от/към глобалната мрежа - реални около 1,81TB

- HDD_2 за склад, други игри и приложения - реални около 1,81TB

+ Най-важните си файлове можеш да ги държиш и на HDD_1 и HDD_2 (тоест ако единия се счупи ще ги имаш и на другия - все пак трябва да се реализира резервното копие!)

Така разпределени задачите мисля, че няма как да си пречат помежду си и да се спъват от претоварването на един диск.

Охладителя - освен, че там нямаше много опции, съм го избрал по-цена - както са подредени така ги подбирах и не съм ги смятал предварително колко ще легне цялата конфигурация.

За графично ядро прецени след като се спреш на две карти с подобно охлаждане. Нали не мислиш, че след като твоя избор на 1070 е с една перка то тя ще е по-малко шумна от моя избор на 1070Ti с две перки? Нали все пак гоним и тишина. А на сегашния ти монитор и пасивна 1050Ti ти е много :)

Цялата конфигурация е нахвърляна на бързо - не казвам, че е идеалния избор. Прегледай, изчакай и други предложения и накрая ще го измислиш.

Аз вече виждам една грешка - пропуснал съм оптиката :)

За кутията нарочно не съм слагал, защото е малко личен избора - особено на външен вид всеки си има различен вкус.

До 3600 лв. имаш достатъчно да избереш кутия, оптика и ако прецениш да подмениш някой компонент.

Може дори да се замислиш за някой 21,5" FullHD монитор.

Редактирано от plamen_petrov_80 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.