Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди 3 часа, elpresidente написа:

Идеята е добра, но не мисля че след 5-6 години 8700 ще е толкова остарял, че да има нужда от смяна. Евентуално след 5-6 години ще сменя само видеокартата. Ако говорим за 4К монитори, да определено ще трябва и нов процесор, но засега 1080p ми е достатъчно.

Колкото е остарял 8700, толкова ще е остарял и Ryzen. И ако говорим за 4К определено няма да е процесора ,това което ще ти трябва. За 4К с подходящата карта/карти и днешните са повече от достатъчни. Когато картата ти дава около 50-60 кадъра ти е все тая дали процесора може да даде 100 или 150, все ще си подпрял в картата. Разбираш ли логиката?

преди 45 минути, Roujin Z написа:

А Дядо Мраз всяка година ще му...

...носи нов сокет на интелската му платформа с нужда да си купува ново дъно и евентуално паме,т ако първата година си купи 2133,втората 2400, третата 2666 и т.н. ;) .Че даже ако има късмет и по 2 на година...

Ако не си съгласен с мен е ок, но може да се обосновеш. Или искаш да ми кажеш, че на теб не ти пречи това , което направиха. Напънаха се да изкарат процесорите , само и само да не оставят пазара на АМД и инфраструктурата им е на 50% в най-добрия случай. Длъжен си да купуваш клокърско дъно за заключени процесори, все още са с паста за зъби под капачката и охладителите, когато ги има, са пълен шит. И въпреки това продължавате сляпо да препоръчвате дори и заключените процесори на база тестове с карти, които питащите никога няма да помиришат. Ако някой дойде и каже че ще взима 1080Тi и си търси подходящ процесор, аз първи ще го насоча към 8700К. Но при карти като 1060, 1070 да се набълбука човек със Z дъно и да трябва да търси охладител, след като има повече от адекватна алтернатива, е малко несериозно. И най-важното понеже броим стотинките, с Ryzen платформата пести и сега, пести и при евентуален ъпгрейд без да трябва да прави компромис. Има си официално заявени поне един рефреш и едно ново поколение за същия сокет, които ще стават на същите чипсети. Какво повече има да се мисли когато парите не те бият в г..а?

Все пак всеки има право на свое мнение, това е моето. Никой не ми е длъжен да се съобразява, просто си говорим :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.