Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Бюджета ми е до 500-600лв за Монитор за игри искам по възможност да е 27инча матрицата да е VA и да има функцията G Syng 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма VA матрица има MVA и PVA. S-IPS е най-хубава и по-хубава според мен. А ако не ти пука и TN ще ти работи.

Редактирано от vstoitsov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, vstoitsov написа:

Няма VA матрица има MVA и PVA. S-IPS е най-хубава и по-хубава според мен. А ако не ти пука и TN ще ти работи.

BenQ GW2760HS Monitor  защо да няма с VA?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не съм виждал - а тая марка само я гледам в Интернет. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок. Приемам - но Sing е пея...Sync - по-скоро синхронизирам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2. Тип на панела (технология на панела) :

Когато избира геймърски монитор, най-често потребителят се сблъсква с две възможности за тип на панела – TN и IPS. Съществуват разбира се и други технологии – VA , PLS: Plane to Line Switching (технология на Samsung, която използват изключително само в техните дисплеи) и съвсем новата IGZO-TFT: Indium gallium zinc oxide технология, но тези модели монитори поне засега са съвсем слабо застъпени в геймърският сегмент.

Мониторите с TN панели са най-често срещаните предложения в геймърския сегмент (вероятно 90% и повече от всички модели са с TN) заради едно основно предимство – най-бързо време за реакция на пикселите и честота на опресняване. Недостатък на TN-панелите са лошите ъгли на виждане и по-ниското качество на цветопредаване спрямо IPS и VA панелите. Обратно, IPS панелите имат отлично цветопредаване и високи ъгли на виждане, но поне засега няма модели с повече от 60Hz опресняване и времето на реакция, в най-добрия случай е 4ms Gray to Gray. Така че при всички случаи изборът на геймърски монитор ще е компромис между честотата на опресняване и качеството на цветовете и ъглите на виждане.

Изключение от правилото

преди 51 минути, vstoitsov написа:

преди 51 минути, vstoitsov написа:

преди 34 минути, vstoitsov написа:

Ок. Приемам - но Sing е пея...Sync - по-скоро синхронизирам :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TN е най-срещан защото е най-обикновенната матрица. А помисли също и дали телевизор-монитор и дори телевизор няма да ти свърши работа. 

ПП: Най-истински цветове ще имаш при CRT монитор - но сме в друга ера вече малко.

ПП2: Много кефи - някой едитва имената на темите и в този случай мониторът стана с главна буква, все едно е единствен в целия свят.

Редактирано от vstoitsov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да си промени бюджет/изисквания защото VA матрица и G-Sync не влизат в този ценови диапазон:

https://www.emag.bg/lcd---led-monitori/filter/tehnologija-f6122,g-sync-v2740798/tehnologija-displej-f6150,va-v22245/sort-priceasc/c

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.