Премини към съдържанието
Пекатаа

Ще тръгне ли Gigabyte GTX 1050Ti която е PCIe 3.0 а дъното ми е MSI H81M P33 с PCIe 2.0

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да си купя горепосочената видеокарта. Притеснявам се, че захранването ми ще я повреди. То е Delux ATX 500W P4, а дъното . а дъното ми е MSI H81M-P33 да си купя ли първо захранване или не. ако да може ли да ,ми предложите някое. Благодаря 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо смяташ, че захранването ще я повреди. Картата изисква около 300W захранване. То, че това захранване не е от най-хубавите е така, но чак да я повреди....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То ако стане нещо със захранването не е задължително да замине точно и само видео картата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз имам предвид ако се претовари. А и имам 4 гб рам мисля да си купя още 8 или още 4 нз кое е по добре. и процесора е i7 4790.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако се претовари ще почне да се рестартира и/или да дава сини и други цветове екрани. Невъзможно е да не разбереш. А ако така или иначе искаш да си вземеш по-мощно и по-марково захранване, тогава си вземи - това го продай в някой от продавалниците.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То реалната му цена е 25 лв. преди беше ок ама вечв старо аз немога да му взема повече от 10 лв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Варянт е и да си го пазиш за резервно за черни дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи има вероятност да работи добре с това захранване така ли

Защото имам процесор i7 4790 и незнам има ли връзка и то със захранването попринцип. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има. Друг въпрос е дали искаш всичките части в компа ти да се захранват от захранване за 25 лв. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1050TI не иска 300W. 300W ги пише производителя, за да компенсира нискокачествените китайски бомбички, вземайки предвид в какъв компютър би влязла видео карта за 300-400 лева. Реално, картата може да се помести в 75W от PCI-E слота или, ако е по-надут модел, ще изисква един 6-pin - 150W таван, общо взето.

Тоя делукс се изкарва от кутията и се замества с нещо "по-тежко".

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата по приницип и трябват 75W максимум, освен ако не е от моделите с допълнително захранване (но едва ли ще е кой знае колко по-голяма консумацията, освен ако не я клокнеш). По принцип това го пишат, за да се застраховат, защото не се знае останалата част от системата колко ще консумира. Ако имаш други видеокарти, някой 200+ ватов процесор и много хардове и рам памет, също и ако си клокнал процесор, рам и други компоненти (видеокарти ако имаш), консумацията скача още. Реално за твоята система ще е достатъчно 300 ватово зхранване, но това, което имаш, по-добре го смени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам колко вата и трябват на картата, но примерно на предшественика и GTX750Ti  и трябаха максимум 37.5 вата. И това не е измислица, а по TDP  така, както е настроено в BIOS. И задника си да съдере тая карта, няма да изразходи повече от 37.5 W, ако няма прошивка на биоса, както казват руснаците. Тия бомбички не си заслужават коментара, но щом работи PC,  няма как и да не работи видеокартата. И допълнително захранване да има, аз пак не виждам де ще и е проблема. Но пък захранването си е малка бомбичка и дори да няма видеокарта, пак може да изгърми и да повреди сумати работи. От тая гледна точка първо захранване, за да се предпази като цяло PC,  след това друго. 

Редактирано от BG-Team-DRIFT (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да си взема Gigabyte GTX 1050Ti която е PCIe 3.0 а дъното ми е MSI H81M P33 с PCIe 2.0. Ще работи ли картата или ново дъно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Естествено, че ще работи. Възможно е дори да работи и нa PCIe 1.0. Има си съвместимост с по-стари версии. И няма да се отрази на производителността. 16x PCIe 2.0 е напълно достатъчно за GTX 1050TI. Moята GTX 1060 в момента работи на 8x PCIe 3.0,  което е почти същата скорост.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ти благодаря. Че аз ако трябва да взимам ново дъно. Трябва нова Рам. А загранването ми е тоталка и то е за смяна и аз отивам на 1000лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.