Премини към съдържанието
icotonev

Fileless зловреден софтуер: Невидим заплаха или всяване на паника?

Препоръчан отговор

Какво е fileless зловреден софтуер?

image.png.cd362809ab982b338cdcb995d75790ce.png

Прочетете, за да разберете как можете да се предпазите от "невидимата" заплахата, която е fileless зловреден софтуер.

Източник:  Fileless зловреден софтуер

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още по темата с безфайловите заплахи:
тук

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атакуват те през стари плъгин-и. И? Кое му е новото?Флаш плеъра винаги е бил като швейцарско сирене. Джава не съм качвал, а първото е блокиран. Ползвам Касапа. Нека се пробват.... :P

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За наше щастие май не са толкова разпространени - подобно на друга "любима" заплаха - JIT (just-in-time (compilation) заплахите

на 18.11.2017 г. в 18:09, Eclipse2G написа:

Атакуват те през стари плъгин-и. И? Кое му е новото?Флаш плеъра винаги е бил като швейцарско сирене. Джава не съм качвал, а първото е блокиран. Ползвам Касапа. Нека се пробват.... :P

А Уиндоуса? Офис-а? Май ги забравяш. Ако не ги обновяваш, не чакай Касперски или която и да е друга антивирусна на 100% да те опази. За щастие 0-day-ите към такива като нас - простосмъртни - не ги пускат (скъпо им е).

Редактирано от Мальчик Бананан (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Мальчик Бананан написа:

За наше щастие май не са толкова разпространени - подобно на друга "любима" заплаха - JIT (just-in-time (compilation) заплахите

А Уиндоуса? Офис-а? Май ги забравяш. Ако не ги обновяваш, не чакай Касперски или която и да е друга антивирусна на 100% да те опази. За щастие 0-day-ите към такива като нас - простосмъртни - не ги пускат (скъпо им е).

Кaсперски ги обновявa. Имa конкретен модул зa товa.Зa информaция в новaтa бетa 2019 модулa зa блокирaне нa реклaмите ползвa филтри нa Adblock и Adguard.Но товa е зa другa темa.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.