Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ! Имам следния въпрос. Снимки правени с мобилен телефон с размери 320 на 240 пиксела, може ли да се уголемят без съществено да се влоши изображението. Със стария ми телефон имам снимки отпреди години, не са с лошо качество, но са малки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе чак да не се повреди качеството е доста трудна работа. Освен, че са с малък размер, те са сигурно и с недобра контрастност и когато тръгнеш да ги увеличаваш, програмата ще използва и шума в снимките за интерполиране. Така, че всичко зави от това какво точно искаш да постигнеш. Може и да се постигне някакъв компромис.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, RudeBoy написа:

Не, не може. Забравѝ .

Това не е вярно !

=================================

Към питащия:

Могат са се уголемят просто като не ги гледаш на телефон или монитор на лаптоп, ами на 55 инчов телевизор фул ХД ( а не 4К).
Изведнъж като по магия са станали по-големи физически на екрана. Можеш да ги мериш колко сантиметра ще са и ще останеш приятно изненадан че са пораснали, защото пикселите на големите телевизори са по-едри.

По същият начин, като си пусне чавек на запис предаване от някоя телевизия от сайта ѝ, което е с 360 вертикални пиксела само, се получава едно ставащо за гледане екранче на 50 инчовите ми телевизори. А ако качеството на видеото е добро, например от предаване в студиото на телевизията е било и добре е записано, то тогава може са се пусне в браузъра на 150 или даже и на 200% и става още по-голяма картинката, да си седнеш по-далече на стол или диван и си гледаш.

А иначе, само за няколко снимки, които са наистина важни, може да си поиграе човек във Фотошопа ако може и да рисува и да ги направи малко по-големи с доста труд, без да си личи много спад на качеството. Но това е вече, ако му се занимава на някого, защото му е важно да запази някакъв спомен.

Редактирано от Белгиеца (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да ги уголемиш с добро качество с програма Photo Zoom, след което ги оптимизираш с Ashampoo Photo Commander-няма да ги познаеш! И ако някой ти каже, че нещо не може-не му вярвай. Питай ExaFlop , и той ще ти каже, че няма начин да няма начин-само трябва да знаеш как.

11.PNG

12.PNG

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ExaFlop, просто искам да ги увелича, как да кажа до някакъв " среден " размер с що - годе приемливо качество. Няма да ги показвам на изложба. Лични снимки за лична употреба.

Белгиеца, аз изобщо нямам телевизор. Просто да ги имам в по - голям размер на компютъра и евентуално да ги кача някъде, във Фейсбук да речем.

B3M2W0, благодаря за съвета. Не съм работил с тези програми. Просто досега не си бях поставял за цел да подобрявам стари снимки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Белгиеца написа:

Това не е вярно !

преди 2 часа, B3M2W0 написа:

Можеш да ги уголемиш с добро качество с програма Photo Zoom, след което ги оптимизираш с Ashampoo Photo Commander-няма да ги познаеш! И ако някой ти каже, че нещо не може-не му вярвай.

Ей, големи разбирковци! :D  Я вземете да демонстрирате, като знаете толкова:

Ето ви едни каки, снимани с телефон, 320х240:

867248.jpg

Уголемете ги, и покажете резултата. Да видим какво могат програмите, дето ги предлагате, а и вие самите какви сте "спициалистьи" ;) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само гледай-утре. Бедна ти е фантазията какво може с подходящ софтуер.

141.jpg

143.jpg

Редактирано от B3M2W0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въх, нямам думи просто ... Това е истинско чудо!

:lol6:

• Харесва ми 2
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, RudeBoy написа:

Въх, нямам думи просто ... Това е истинско чудо!

:lol6:

Ти не си пуснал качествена снимка, за да може да стане нещо от нея.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че няма как да стане това с обикновенни филтри. Трябва да се дорисува, да се приложат разни фотошопски маски и т.н. (за който разбира и се занимава, аз не съм от тях). Играчка голяма и пак при такива детайли, няма как да стане добре. Иначе с просто шарпване и баба знае, ето едно дори с по-голяма резолюция, като не е и правено на графична програма:

kN5pdWi.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Белгиеца написа:

Ти не си пуснал качествена снимка, за да може да стане нещо от нея.

Ами да, разбира се! Пуснал съм снимка, която отговаря на описанието на автора на темата - "снимка с телефон, 320х240 пиксела". Едно време, когато камерите на телефоните снимаха с такава резолюция, вадеха точно толкова качествени снимки.

преди 7 часа, RagnerBG написа:

Трябва да се дорисува, да се приложат разни фотошопски маски и т.н. (за който разбира и се занимава, аз не съм от тях). 

Значи аз разбирам повече и от теб. Все още не е създаден филтър, който да позволява да се уголеми снимка, и да остане със същата детайлност, както оригинала (въпреки че бях чел, че Adobe работят по въпроса :) ) . И това няма как да стане с "разни фотошопски маски", иска се едва ли не изкуствен интелект. Или някой човек да си играе да го рисува ръчно, както е писал по-горе Белгиеца/Gizmoto.

Затова, като преоразмериш механично и мацаш с някакъв софтуер, се получава това, което виждаме на примерите - мацаница.

Редактирано от RudeBoy (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.