Премини към съдържанието
Roki_03

Проблем с възпроизвеждането на видео в Windows 10

Препоръчан отговор

Имам проблем с възпроизвеждането на видео в Windows 10!

Когато пусна видео клип с добро качество, плеъра го възпроизвежда с лошо качество. На Windows 7 нямах този проблем.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 9 минути, plamen_petrov_80 написа:

С кой плеър го пускаш?

@plamen_petrov_80 Със всички плеъри е така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 32 минути, Roki_03 написа:

@plamen_petrov_80 Със всички плеъри е така!

Драйвери за видеокартата инсталирани ли са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, oic написа:

Драйвери за видеокартата инсталирани ли са?

@oic Да!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И при мен се появи сходен проблем след упдейт преди доста време. Ама и звукът изчезна. Как си бачкаше, упдейт и капут. Малко разправии и се разделихме с МС по живо по здраво.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, velislavvasilev написа:

И при мен се появи сходен проблем след упдейт преди доста време. Ама и звукът изчезна. Как си бачкаше, упдейт и капут. Малко разправии и се разделихме с МС по живо по здраво.

@velislavvasilev Ем то май и аз ще се върна пак на Windows 7. Те Microsoft не се спряха с тези ъпдейти!

Редактирано от Roki_03 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Roki_03 написа:

Когато пусна видео клип с добро качество, плеъра го възпроизвежда с лошо качество. На Windows 7 нямах този проблем.

Благодаря предварително!

Дефинирай това " лошо качество " и откъде знаеш, че клипа е с добро качество?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, deke написа:

@deke С добро е, защото при Windows 7 същото видео беше с добро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря предварително!

Все пак не ми отговори за лошото качество - размазано ли е, насича ли и т.н. ...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, deke написа:

Все пак не ми отговори за лошото качество - размазано ли е, насича ли и т.н. ...?

@deke Размазано е.

Ето кадър от видеото:

video.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 26 минути, Roki_03 написа:

@deke С добро е, защото при Windows 7 същото видео беше с добро!

Щото не е само до плеъри. Също и кодъци, драйвъри и прочее. При мен нещата не се разбра от къде дойдоха. Пазех логове на машината преди и след упдейта. Имаше сумати кодъци сменени и прочее. И, като ползваш Windows 10, за какво не идеш да ги питаш у техния форум? Там 100% ще знаят повече от нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си го свалял преправян от разни разбирачи, а не е оригинален, тогава си намери истински  Windows 10.
Случайно ако си го платил и имаш диск и ключ и всичко е законно, тогава дай повече информация за файла или го качи някъде да го свалим и проверим как върви той при нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MP4, VLC - тук във форумите преди една - две години един съфорумец беше дал някакви настройки за този плеър. Потърси / и аз ще потърся / и си поиграй малко с настройките на видеонастройките на плеъра. Иначе той си идва с вградени кодеци.

П.С. За спорта, защо не пробващ SMPlayer - много съм доволен от него?

Редактирано от deke (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, Roki_03 написа:

@deke Размазано е.

Ето кадър от видеото:

video.png

Въпросното видео от теб ли е правено?

Ако да - с какво и какви настройки?

С каква резолюция е екрана ти и какво става ако пуснеш видео файл (който не е правен от теб) със същата резолюция?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 30 минути, velislavvasilev написа:

Щото не е само до плеъри. Също и кодъци, драйвъри и прочее. При мен нещата не се разбра от къде дойдоха. Пазех логове на машината преди и след упдейта. Имаше сумати кодъци сменени и прочее. И, като ползваш Windows 10, за какво не идеш да ги питаш у техния форум? Там 100% ще знаят повече от нас.

@velislavvasilev Еми да така е, но първо тук реших!

преди 22 минути, deke написа:

MP4, VLC - тук във форумите преди една - две години един съфорумец беше дал някакви настройки за този плеър. Потърси / и аз ще потърся / и си поиграй малко с настройките на видеонастройките на плеъра. Иначе той си идва с вградени кодеци.

П.С. За спорта, защо не пробващ SMPlayer - много съм доволен от него?

@deke Ок ще потърся и ще пробвам плеъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки, че е за друг проблем, погледни последния коментар на следната тема. Извинявам се, ако не мога да помогна - просто не ползвам този плеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, plamen_petrov_80 написа:

Въпросното видео от теб ли е правено?

Ако да - с какво и какви настройки?

С каква резолюция е екрана ти и какво става ако пуснеш видео файл (който не е правен от теб) със същата резолюция?

@plamen_petrov_80 Видеото е правено от мен с OBS Clasic и е обработено с Wondershare Filmora на 1280x720 60 FPS! Пробвал съм и с други програми но пак е така, дори и филм да пусна пак е така!

преди 15 минути, deke написа:

Въпреки, че е за друг проблем, погледни последния коментар на следната тема. Извинявам се, ако не мога да помогна - просто не ползвам този плеър.

@deke Ок ще ги пробвам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само аз ли не разбрах от снимката какво му е лошо на качеството и какво трябва да е доброто качество??

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 54 минути, Радослав Матев написа:

Само аз ли не разбрах от снимката какво му е лошо на качеството и какво трябва да е доброто качество??

@Радослав Матев Не виждаш ли че не е както на лентата с задачи - хубав ярък цвят а е по-светъл и като го пусна на цял екран се размазва видеото!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни си някой филм с хубаво качество или свали клип от youtube и така пробвай, с тези правени снимки на правени видеота аз нищо не мога да разбера.... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, Радослав Матев написа:

Пусни си някой филм с хубаво качество или свали клип от youtube и така пробвай, с тези правени снимки на правени видеота аз нищо не мога да разбера.... :)

@Радослав Матев Ок!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ExaFlop
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Tosashi8
      Здравейте . Преди около 8 часа излезе някакъв нов ъпдейт на лаптопа ми и беше доста голям тъй като беше заел доста място в C: и оставаха едва няколко GB свободни . Посочих рестарт и ъпдейт , всичко вървеше както трябва от начало , зареди на 100% и тръгна да се рестартира , появи се черен екран и по средата белите точици които се въртят в кръг и показват , че уж зарежда ... и така вече повече от 7 часа стои на тях . Пробвах  преди малко ctrl +alt +del и да го изключа от пауър бутона , не става .  
      Някой ако помогне ще съм много благодарен , поздрави .
    • от Alexander Petrov
      Помогнете ми как да инсталирам последната версия на MacOs Sierra на лаптоп Asus x552mj и същевременно да имам Windows 10. Никога не съм го правил !
    • от Rewivo
      От близо две години си ползвам Windows 10 Pro 32 битовата версия. Чак сега случайно разбрах, че процесорът ми е 64 битов и може 
      да мина на 64 бита ОС. Доста се смях, защото си мислех, че разбирам от компютри, а то .......Станалото станало.....продължаваме напред, 
      както се казва. В живота се случват какви ли не изненади и вероятно затова е толкова забавен и интересен. 
       Има хора се женят и чак след 20 години разбират, че живеят не с "ангелче", а с "чудовище". 

Но на въпроса - има ли лесен начин да премина директно на 64 битова версия на Windows 10 Pro, чрез ъпгрейд или е нужна пълна 
      преинсталация? 
    • от nikolay11
      Здравейте, днеска си инсталирах windows 10, но при стартирането му не ми тръгна touchpad-а.. Изгледах доста клипове в интернет и пак не ми се получиха нещата..
      Някакви предложения?

• Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.