Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Според днешната обявена информация в Калдата, https://www.kaldata.com/хардуер/овърклок-на-дисплейната-матрица-266113.html

има два достъпни начина за overclok на монитора, с който се увеличават херците за по гладка картина.

Първият начин е достъпен през драйвера на Nvidia картите.

Втория начин е през програмата Custom Resolution Utility (CRU). Първо опитах през въпросното Це ре У:wink12:

Добре! Монитора от стандартните 60 захапа на 76Hz.

9225478F.png

След това дойде време и за тестване на гладката картина при игри.

Ужас! Игрите тръгват на резолюция 1366х 768 и не приема корекции.:ohmy:

След рестарт на компютъра се оказва, че нямам никакъв звук. :mad: Как да имам, като не открива кабели?

9225527T.png

Решението е DDU (Display Driver Uninstaller ) Преинсталиране на ново на видеодрайвера и минаваме на вариант 2 за overclok на монитора - През драйвера на картата.

През драйвера на картата, отново захапва монитора на 75Hz, пуснах вертикална синхронизация от драйвера, с идеята да синхронизира кадрите на 75 fps.

ЦЪ, Фиксира ги ама на 60 като играта отново тръгва на резолюция 1366х768. След това звука отново се изгуби.

Пак опираме до DDU :mad:

И така по два опита по двата начина си останах на 60Hz във свойствата на адаптера и при 75Hz в драйвера.

9225579D.png

Някой с АМД карта ще пробва ли изпръжнението? :P

Редактирано от nikolela (преглед на промените)
  • Еха 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заемам се да пробвам (бях Overclock-вал преди време монитора и се получи с AMD карта). 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Заемам се да пробвам (бях Overclock-вал преди време монитора и се получи с AMD карта). 

П.П. След няколко дни тестове се представя много добре с включени Virtual Resolution+GPU Scaling от самия софтуер на видео картата. Създадох виртуална резолюция и тръгна на 75 херца на 1920х1080и успешно се играха игри :) . 

Не съм имал проблеми с крашове/липса на звук и така нататък. (тествана игра - CS:GO)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, denissange6 написа:

П.П. След няколко дни тестове се представя много добре с включени Virtual Resolution+GPU Scaling от самия софтуер на видео картата. Създадох виртуална резолюция и тръгна на 75 херца на 1920х1080и успешно се играха игри :) . 

Не съм имал проблеми с крашове/липса на звук и така нататък. (тествана игра - CS:GO)

Накара ме отново да опитам. Този път на всякъде пише 75Hz, но след като пусна вертикална синхронизация всички игри вървят на 60 fps. За мен това не е овърклокнат монитор на 75Hz.

При теб с колко fps вървят игрите с пусната вертикална синхронизация?

Иначе в момента нямам по горе описаните проблеми, дори и след многократни рестартирания на компютъра и на игрите.

И HDMI кабела ми е стар. Ще опитам с по-ново поколение.

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей! Ами включих V-Synca в CS първо на двойно после на тройно буфериране и отново след тест в конзолата с команда си ми показваше 75hz.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.