Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Странно поведение на компютъра


Препоръчан отговор

Здравейте, вчера след като се прибрах от работа компютърът ми изведнъж заби и екрана стана на черти ( прикачвам снимка ), стана черен за около 2 секунди и след това излезна съобщение от сорта на "AMD Driver stopped responding and has recovered", след това всичко си работеше нормално. На следващия ден започна да забива по сериозно. Целият екран става или бял или черен, аудиото забива и нищо не може да се направи, дори и копчето за рестарт не работи. Единственият вариант беше force shutdown. След доста четене, реших че може видеото да прегрява ( от доста време работи само единият вентилатор на видеото, а другият тръгва чак след 80 % fan speed, но си е така от 1 година и не е правило проблем). При проверка на температурите в idle държи 37 градуса, а при натоварване с игри или дори при бенчмарк не минава 60 градуса. Реших да махна видеото и да остана само с графиките на процесора и се държи добре без абсолютно никакви проблеми. Ще пробвам с пълно преинсталиране на драйверите на видеото, но странното е че чертите се появяват и в биоса, което не знам дали има общо с драйвера изобщо. Чертите се появяват под различна форма и на различни места. Бихте ли ме посъветвали какво да направя. Видеото е Sapphire Vapor-x HD7950.

23798145_1886681984697564_1464008459_o.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно му е дошло времето на видеото, огледай нещо за повредени кондензатори, направи му и профилактика с основно почистване на олаждането, смазване на вентилаторите и смяна на термопаста, в краен случай го дай в някой сервиз за диагностика, но най-добре се оглеждай за ново.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Най-вероятно наистина му е дошло времето. Сега последно пробвам да сложа видеото на друг PCI-E слот и с друг кабел за захранване, както и да включа монитора в друг порт на видеото. Навярно напразно, но все пак ще пробвам. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 часа, legolas69 написа:

Сега последно пробвам да сложа видеото на друг PCI-E слот и с друг кабел за захранване, както и да включа монитора в друг порт на видеото.

Методиката ти е грешна. Ако искаш да изолираш проблем, внасяй възможно най-минимален брой променливи. Първо пробвай с друг порт на видеото, после пробвай с друг захранващ кабел, накрая друг слот. Все пак цялата тая гимнастика е леко излишна. 7950 не е първа младост карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, hudyr написа:

Методиката ти е грешна. Ако искаш да изолираш проблем, внасяй възможно най-минимален брой променливи. Първо пробвай с друг порт на видеото, после пробвай с друг захранващ кабел, накрая друг слот. Все пак цялата тая гимнастика е леко излишна. 7950 не е първа младост карта.

@hudyr е прав, едно по едно нещата, иначе дори и да се оправи проблема не знаеш кое от какво се е оправило.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 32 минути, Atanas Pachov написа:

Видеокарта или видеодрайвера.

Пробвай да преинсталираш драйвера на видеото, но много видеокарти така тръгват...

Какъв драйвер на ниво биос ?

Проблема му е хардуерен така като гледам... Нека за проба да закачи монитора на интелската графика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, techmaniac написа:

Какъв драйвер на ниво биос ?

Проблема му е хардуерен така като гледам... Нека за проба да закачи монитора на интелската графика.

Извинявай. Недогледал съм.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, hudyr написа:

Това вече го е пробвал.

Ами да не прочетох докрая. :D

По снимката така или иначе веднага става ясно, че е хардуерен проблема му. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

След като пробвах всичко и се разчетох проблемът наистина е видеокартата. Дори само да я сложа Windowsa стартира бавно. Сега съм пред дилемата каква видеокарта да си взема. Ориентирам се към Nvidia и определено не Sapphire. Старата ми е 384 bita, а от новите карти на Nvidia като цяло рядко виждам над 192 bita. Засега съм се спрял на ASUS ROG STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING 128 bit, GIGABYTE GeForce GTX 1060 3GB WINDFORCE OC 192bit или  ASUS DUAL GTX 1060 OC 3GB GDDR5 192 bit, въпреки че тя е една идея по - скъпа. Кой избор би бил най - добър ?

Конфигурацията ми е.
Asrock Z77 Extreme 4
i5 3570K
2x4 gb 1600 mhz
CM Silent Pro 700 W

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

1050ti е около 30-40% по-слаба от 1060, но те съветвам ако можеш да вземеш 1060 6гб, че с 3гб ще ти се пълни постоянно паметта, особено с новите игри  и освен това е малко по-слаба от 6гб версия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, legolas69 написа:

Старата ми е 384 bita, а от новите карти на Nvidia като цяло рядко виждам над 192 bita.

Тя и ма AMD VEGA64 е 2048 битова, ама не я прави по-бърза от тези, които са с 192, 256, 384... Така че не се притеснявай, спрял си се на хубав избор. 1050ti е хубав избор, ако ти се дават повечко пари взимаш 1060 6gb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Разликата в цените не е голяма, под 140 лв., а разлика в производителността е 2х в някои игри:

https://www.youtube.com/watch?v=WqSV2cE4TT8

http://nikem-bg.net/magazin.php?search=VIDEOCARD

Вариант е и за GTX 970 втора употреба, ако се намери с остатъчна гаранция.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

  • Разглеждащи това в момента   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Бюлетин

    Получавайте известие, когато има важна промяна или новина свързана с форума.
    Абонирайте се
×
×
  • Добави ново...