Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!
Имам една програмка за теглене на безплатни книги: MailBooks. Преди работеше идеално. Дълго време не я бях ползвала. Наскоро ми потрябва книга и опитах да я отворя. 
Излезе ми съобщение, че са били събирани пари за поддръжка на програмата (честа практика), като те са били успешно събрани и даже има остатък. Изчетох и натиснах бутон "Продължи", както правех винаги в такива случаи. На екрана този път обаче се появи ново съобщение- за несъвместимост между данните на Уиндоус и потребителските данни на програмата. Предложен ми бе кратък формуляр за регистрация, в който автоматично си излизаха регистрационните ми данни, които са въведени преди години и не са променяни. Натиснах "Запиши", но получих ново съобщение: че данните не могат да бъдат редактирани. С две думи: не мога да вляза в програмата. Преинсталирах няколко пъти, но нищо. Все същото. Нямам потребителски данни на компютъра си- нямам парола за компа и прочие. Някакви идеи на какво може да се дължи и какво мога да направя, за да продължа да си я ползвам?

Редактирано от miriami (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да си смениш IP-то (временно) с тази програма https://windscribe.com/install/desktop/windows (например), след което да влезеш...  все пак с други данни (нова регистрация) опита ли ? Или искаш да си си с твоята си регистрация ? Ако това е случая, може да опиташ да влезеш от друг компютър, а в краен случай (ако да речем сега нямаш достъп до такъв) може и с виртуална машина.

Или пък да я деинсталираш с помощта на програма, например "Absolute Uninstaller" - http://download.glarysoft.com/ausetup.exe и след това инсталираш наново...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е работата, че не мога да направя нова регистрация. Самата програма не предлага такава възможност. Дори да я преинсталираш, данните ти се съхраняват. Това, което казваш за IP-то, ме навежда на мисълта, че е възможно моето да е блокирано и да трябва да бъде изпратено отново, така да се каже, за да бъде активирано. Няма как да вляза от друг компютър. Спецификата на програмата е такава, че регът е вързан с IP-то. Ако влизаш от друг компютър, влизаш с регистрацията, която е направена чрез него. Особена е. А за деинсталирането- тази програма не е като другите. Тя не е в списъка с другите в Програми и компоненти. Достатъчно е да стартираш инсталационния файл в папката, която сама си прави, за да я деинсталираш и инсталираш наново. Тя си прави заместването на файловете. Закучена работа.

Редактирано от miriami (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Току-що пробвах да си сменя IP-то, но проблема може би е там че го сменям с такова от друга държава и затова сигурно програмата забива, може би не позволява връзка различна от такава от България...

Наистина я няма в програми...

Единствено мога да помогна с предоставянето на данни за регистрация направена от мен, но щом казваш че е обвързана с точно определения компютър....

(мисля че мога да правя колкото си искам регистрации, или поне така ми се струва... може би защото моето IP не е блокирано ? ; ) )

Гледам и сайтът им е "в процес на изграждане." , не действат бутоните за Форум и "Поддръжка", та не виждам кой може да ти помогне, освен може би някой друг тук от форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 20.11.2017 г. в 22:54, Freem@n написа:

Току-що пробвах да си сменя IP-то, но проблема може би е там че го сменям с такова от друга държава и затова сигурно програмата забива, може би не позволява връзка различна от такава от България...

Наистина я няма в програми...

Единствено мога да помогна с предоставянето на данни за регистрация направена от мен, но щом казваш че е обвързана с точно определения компютър....

(мисля че мога да правя колкото си искам регистрации, или поне така ми се струва... може би защото моето IP не е блокирано ? ; ) )

Гледам и сайтът им е "в процес на изграждане." , не действат бутоните за Форум и "Поддръжка", та не виждам кой може да ти помогне, освен може би някой друг тук от форума.

Изглежда, че и други имат подобни проблеми- питах в друг форум. Болшинството не могат да влязат. Някои са се опитали да пишат до съпорта в официалния сайт, обаче- нищо. Само един от всички запитани няма проблеми. 
Благодаря за опитите да се отзовете на помощ! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

И аз се сблъсках с този проблем , търсих по форуми и контакт с администратор, но нищо  не помогна, докато не реших да изпробвам всички файлове в папката където е свалена програмата, има един файл ClearRegMB, който като вид е application, и при активрването му, т.е. кликването върху него автоматично изтрива профила и може да се създаде нов. 

Поздрави

ClearRegMB_MailBooks.png

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.