Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Ужас.

Чудя се, как може да има хора, които желаят смъртта на други?! :)

Измеренията на злобата,завистта,омразата са безкрайни.

Колкото и да е гадно.

Не помня в коя тема разказах за това -

и аз развалях магия за смърт,слава Богу успешно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 496
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

И правилно. Задграничният паспорт е нещо, в което може само да се вярва. Вярата се определя като ирационално чувство, вътрешна убеденост в нещо неподкрепено от опита или логиката. От което заключав

" Научната гледна точка е сложила точка на всички други гледни точки, направила ги е да изглеждат примитивни, така че, ако човек днес говори за призраци или духове, смята се, че е невеж или смахнат…

Може би затова не ми стига въздух в тълпи и сред много хора. Натоварват ме негативно, а аз съм като попивателна. И поради тази и причина гледам да не съм на такива места.

Публикувани изображения

Преди години, чистейки шкафа на балкона намерих бурканче, на дъното на което имаше мухлясало сварено жито. Така и не можах да си спомня да съм слагала такова нещо там... Не си и помислих за магия, но събитията, които ми се случиха ме накараха да потърся човек, който да ми излее куршум. Дали е било магия?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Черна прокоба тегне над семейство Бокови

Сестрата на Георги се обеси в дома си, майка му прегази човек

Публикувано изображение

Черна прокоба изглежда тегне над семейство Бокови. Проклятието провидя още преди 8 години столичната ясновидка Хела.

Още като млад Филип Боков разбил сърцето на влюбена девойка, която му направила магия за смърт при ходжа. Най-лошото било, че турчинът я закодирал в потомството му. Оттогава животът на Филип Боков е низ от драми.

На 25 септември 2003 г., дъщерята на Боков, който тогава е съветник на президента Георги Първанов, мистериозно сложи край на живота си, като се обеси в апартамента си в бл. 119 на столичната ул. "Персенк".

Боков правел всичко възможно, за да избегне проклятието и не изпускал Биляна от очи. Той летувал заедно с нея, а когато пътувал в чужбина, я водел със себе си.

29-годишната Биляна се самоуби само месец след като брат й Георги бе заловен с крадено “Пежо”. “Между Биляна и Георги имаше много силна връзка и тя не можа да понесе, че баща й публично се отрече от сина си заради кражбите му”, разкриха вероятните причини за самоубийството на момичето съседи.

След трагедията семейството окончателно се разцепва. Баща и син започват взаимно да се обвиняват. Според Георги сестра му трудно преживяла развода на баща си с майка им Юлия и факта, че се е отрекъл от наследника си. Филип Боков твърди, че крехката чувствителност на дъщеря му трудно понесла престъпния начин на живот на брат си.

Синът на Филип Боков - Георги, който днес загина в зверска катастрофа със съпругата си, избегна смъртта на косъм през 2001 г., когато катастрофира тежко, пак с "Ауди".

Първият скандал на Боков със сина му гръмна през 1993 г., когато младокът бе заловен край Силистра с краден “Форд Сиера”, задигнат от македонско семейство. След това Боков-младши неведнъж бе залавян и арестуван за кражба на коли. Беше обявяван дори за национално издирване.

От престъпните занимания на племенника си първа пострада леля му Ирина Бокова, която преди поредната му кражба беше спрягана за посланик в Лондон. Филип Боков пък заяви с болка в сърцето: “Скъсах със сина си заради кражбите му”. При един от поредните инциденти с Георги Боков бащата се оттегли за няколко години от активната политика.

Освен като автоапаш, Боков-младши се прочу и като побойник. През ноември 2006 г. той нахлу в апартамента на майка си Юлия, свали я на пода и жестоко я преби с ритници след спор за две хиляди лева. Пребитата майка бе откарана в “Пирогов”, откъдето пусна жалба срещу собствения си син. Според запознати осъжданият 4 пъти за кражби на коли и притежание на незаконно оръжие Георги никога не е търсил помощ от баща си, а разчитал на протекциите на покровители от подземния свят, за да се изплъзва от затвора.

Знак за прокобата над семейството има и през далечната 1973-та година, когато съпругата на Филип Боков - Юлия, блъска възрастна жена на столичния булевард "Баба Парашкева" (сега "Европа"). Пострадалата старица издъхва след няколко дни в болницата, но ВИП-шофьорката се отървава само с... яд и досадата от леко смачкания фасон на лъскавото си западно возило.

БЛИЦ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво е нужно да се правят магии, след като рано или късно всеки получава възмездие за постъпките си? :ph34r:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гробовете във Враца разкопани заради черна магия

Майка и син намерили чували с дрехи и лук, заровени на 50 см дълбочина

....

Семейството, разкопавало гробове: Искат смъртта ни!

Открихме арпаджик, стара чанта, очила, крем “Медико идеал”, твърдят Теменужка и Давид от Враца

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

През август 61-годишната Теменужка Давидова беше арестувана за няколко часа и разпитана, защото беше уличена, че е извършила вандалщина върху няколко гроба в гробищните паркове във Враца.

Според някои служители в общинското предприятие “Обредни дейности”, тя е осквернила последния дом на покойниците, пише местното издание “Конкурент”.

Нека идат и разчистят гробовете на роднините си, за да видят какво ще намерят. Отдавна настоявам там да се постави охрана, да има видеонаблюдение, да има ограда, защото в момента няма никакъв ред. Ако имаше пазачи, и ние нямаше да тръгнем да спасяваме семейството си”, категоричен е Давид.

Историята започва миналата година, навръх Великден. Теменужка слиза пред блока. Край нея минава непозната жена. “Вашето семейство е закопано в гробищата. Виж си лицето какво е. Разваляш – не разваляш, вярваш – не вярваш, вие сте там и ви тегли”, казва непознатата. Допълва, че е от Петрич, а за да се развали магията, трябва да търсят заровени вещи в гробове на свои близки и около тях в определена последователност – да се образуват математически фигури – триъгълник, четириъгълник, петоъгълник.

“Аз не повярвах на тази жена. Качих се вкъщи и дори забравих за казаното”, споделя Теменужка. След Великден идва Черешова задушница. Теменужка и синът й, както всяка година, отиват да почетат паметта на близките си. Вземат гребло и лопата, за да почистят гроба на дядото. “Започнахме да прекопаваме пръстта, за да махнем тревата, и намерихме огромен плик с изгнил арпаджик. Беше закопан на 20-ина сантиметра дълбочина. Отидохме и до гроба на бабата. Там намерихме стара чанта, очила, крем “Медико идеал”, пак на около педя дълбочина”, разказва Давид. Веднага пишат декларация в 2 екземпляра до двата гробищни парка, че гробовете на близките им са разкопани и осквернени, посочват какво са намерели и търсят съдействието на ръководството за организиране на охрана. “Ако кажех такова нещо на полицията, щяха да ме помислят за луд. Как да им обясня, че от единия гроб съм извадил плик с 10 кила арпаджик?”, признава Давид.

Семейството смята, че техни близки са инициатори на вандалщината и пишат декларация, в която искат сестрата на Теменужка да бъде лишена от правото да ползва гробовете на родителите им. Съмняват се, че тя е в основата на мистерията. “След като видях тези неща в гробовете, повярвах, че на семейството ни е направена магия. Тогава питам кой е осквернил гробовете – този, който е започнал тези нечисти неща, или ние, които от чудо сме тръгнали”, питат риторично майката и синът. Те още повече започват да вярват, че върху семейството им действат зли сили, след като започват да боледуват. Всички – внучето, бабата, Давид… Според изчисленията, дадени от непознатата петричанка, в гроба на младо момиче, заровени едва на педя в пръстта, намират странни предмети. Симетрично разположени в земята, се показват част от лента за банциг, гнил арпаджик, желязна шина, изкусно направено остро желязо, а в средата – три варени яйца.

“Не вярвам, че близките на момичето ще поставят тези неща в гроба. От всеки гроб вадим по 5 килограма изгнил арпаджик – това нормално ли е? Някой прави нещо да съсипва семейството”, казва Давид. Според него магията е направена от техен близък, който има пари и е накарал друг роднина, който има нужда от средства, да ходи в гробищата и да изпълнява нарежданията.

“Човек, отговарящ на нашето описание, е срещан от служители на гробищния парк и е питан какво прави там, а той отговорил “Събарям едни хора”. Не им знам мотивите, но те искат нашата смърт. Все пак ако ние умрем, те са ни преки наследници и ще вземат всичко, което имаме”, разказват Теменужка и Давид. “Не сме осквернявали гробове, някои дори сме ги почистили, защото бяха ужасно обрасли с трева и дръвчета. Затова умоляваме близките на починалите да отидат на гробовете им и да ги прекопаят, за да видят какво има”, казва още веднъж Давид.

“На гробищата сме ходили сутрин, не се страхувам и не се срамувам от това. Сутрин, защото вярвам, че по изгрев се правят хубавите неща, а по залез – лошите. Не искам да ни мислят за вандали”, привършват разказа си майката и синът.

БЛИЦ

Не е лесно да живееш с мисълта, че някой желае смъртта ти... :(

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е лесно да живееш с мисълта, че някой желае смъртта ти... :(

Не е,разбира се,на никого не го пожелавам да го изпита.

Той Господ си знае работата.

Магията е като бумеранг и се връща с двойна и тройна сила при този,който я е поръчал.

Убедих се сама - още преди да разбера че искат да умра,още преди да съм я развалила.

Не е истина какви беди и неприятности се случваха в цялото им семейство.

Странно защо аз си бях жива и здрава и нищо ми нямаше.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

" Научната гледна точка е сложила точка на всички други гледни точки, направила ги е да изглеждат примитивни,

така че, ако човек днес говори за призраци или духове,

смята се, че е невеж или смахнат…

Моето собствено мнение е, че интелектът

на съвременния човек не е чак толкова по-висш.

Коефициентите за интелигентност не са чак толкова различни.

Онези индианци и средновековни хора са били точно толкова интелигентни, колкото и ние,

но контекстът, в който са мислили, е бил съвършено различен.

В онзи контекст на мислене призраците и духовете

са точно толкова реални,

колкото са атомите, елементарните частици, фотоните и квантите

за съвременния човек.

В този смисъл аз вярвам в духове.

Съвременният човек също има своите призраци и духове.”

– "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет", Робърт М. Пърсиг

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има тука едни стари кучета, които с лекота се превъплъщават и в духове и в никове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

" Научната гледна точка е сложила точка на всички други гледни точки, направила ги е да изглеждат примитивни,

така че, ако човек днес говори за призраци или духове,

смята се, че е невеж или смахнат…

Моето собствено мнение е, че интелектът

на съвременния човек не е чак толкова по-висш.

Коефициентите за интелигентност не са чак толкова различни.

Онези индианци и средновековни хора са били точно толкова интелигентни, колкото и ние,

но контекстът, в който са мислили, е бил съвършено различен.

В онзи контекст на мислене призраците и духовете

са точно толкова реални,

колкото са атомите, елементарните частици, фотоните и квантите

за съвременния човек.

Съвременният човек също има своите призраци и духове.”

– "Дзен и изкуството да се поддържа мотоциклет", Робърт М. Пърсиг

Невероятно :wors:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги има "лисици в лозето". Но няма проблем щом ги разпознаваш, нали? :ph34r:

Ако не си лисица минала по същия път, трудно се разпознава характерната феромонна миризма.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма магии, врачките или тези хора които уж правят магии всъщност нищо не могат .............

Я па ти, новини не четеш ли ?

Могат да ти приберат парите за разваляне на магия.

Те врачките в магии не вярват, клиентите вярват в магии.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според тълковния речник магия е: 1. Изкуство за правене на свръхестествени неща — съвкупност от действия и думи, притежаващи чудодейни свойства. Черна магия. 2. Прен. Сила за въздействие върху нещо или някого; обаяние, очарование. Магия на танца. 3, Необяснимо явление, чудо. // прил. магичен, магична, магично, лш. магични, // прил. магически, магическа, магическо, мн. магически. Магията съществува навсякъде около нас. Една блага дума, казана на човек, който се нуждае от нея, оказва благотворно влияние върху него. Една обида или клетва, могат да сринат човека. Благата дума играе ролята на бяла магия, лошата дума на черна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според тълковния речник магия е:

......................

Магия означава, някакви дяволи да ти направят услуга като променят съдбата на друг човек, с цел да му се случат лоши работи. Горе-долу това ще будалка врачката клиентката. Друга врачка после ще я будалка че има връзки с много силен ангел, който може да развали магията на дявола. И при двете врачки се плаща "солено". И няма никакво значение че:

- няма богове

- няма дяволи

- няма ангели

Найвните хора си вярват че магията си съществува и това си е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Найвните хора си вярват че магията си съществува и това си е.

Аз нито съм наивна, нито съм проста.

Тя съществува.

Зависи дали можеш да я усетиш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нито съм наивна, нито съм проста.

Тя съществува.

Зависи дали можеш да я усетиш.

Аз много добре се разбирам с хора които заявяват че я усещат. Особено ако мога да имам някаква полза от тях, става една магическа обмяна на флуиди ( тази дума не знам на български какво значи, ама знам на френски ). И се лепят за мен сами, все едно че ги привличам с някакъв магнит.

При това им казвам че съм атеист, не ги будалкам че съм набожен.

А православните попове разрешават ли да се заплесват миряните по магии ?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А понякога така ми се иска да има, това което сме открили и можем да е само откъслек от истината и всичко, което реално има...да можем да прогледнем за нещо повече... Но уви, драги ми читателю, прекалено голяма доза романтизъм...За съжаление всичко е една суха действителност...а колко жалко, че всичко се върти около това кой какво има, с какво може да се похвали, за какво може да ламти... И че има някаква възможност за един по-чист свят, където не алчността е водещата цел и нея я няма... Не сте ли си мечтали за съвсем други неща, преди материализмът и реалността да ви притиснат? Но уви, драги ми читателю, само децата вярват във вълшебства.. И не, магията, за която говоря, едва ли има общо с цитираните до сега, едва ли тя може да е добра и зла...Това сме само ние...И това е жестоката истина... А вълшебството? Дали го има всред нас или е просто заблуда...Ех.. Но най-добре не слушайте словоизлиянията на един "заблуден" човек на който действителността не му е съвсем достатъчна..Върнете се в собственият си свят на интриги, на материализъм...Върнете се в света на добрите и злите магии...Върнете се в света, в който много искат да навредят на други, в който завистта процъфтява... Е, драги ми читателю, ти избираш...А истината ли говоря аз...прецени сам...Но истината в моите очи е, че тази реалност, с фундаментите научни, с точната математика, с всичкото това време, което можем да си представим не са достатъчни, човек винаги мечтае, винаги търси нещо друго? Хммм...

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взех да се увличам по магии. Защо?

Магиите са триумф на въображението ни над горчивата действителност. Колкото и да се опитваме да се правим на рационални, всеки от нас тайно понякога разчита на някаква магия, на нещо, което може да му помогне по чудотворен начин. Един от проблемите в този тип мислене е, че ставаме зависими от непознати фактори. Влияем се от всичко и от всички. Лесно можем да изпаднем в зависимост от шарлатани. Изолираме се в някакъв измислен свят. Ето някои от причините, които най-често ни карат да започнем да вярваме и да се увличаме по магии:

Желание да сме по-различни

Това е най-честата причина за увличане по магиите сред най-младите. Хари Потър е всеобщо, всепомитащо явление. Герои като него и куп други образи в световната литература и филмово изкуство за деца и юноши пропагандират желанието да сме различни, да притежаваме някакви нови и специални способности, които другите хора или връстници нямат. Такъв е ефектът от вярата в магиите у подрастващите, които все още не са намерили идентичността си.

Скука

Скуката е важен двигател за изграждането на митове, свързани с магиите. Липсата на достатъчно интересни неща в действителния свят, в който живеем, може да ни накара да заживеем в някаква измислена вселена, пълна с магии и магьосници. Добре е да си даваме сметка за това, защото скуката сама по себе си не е извинение за нищо. Т.е. нека да се опитаме да намерим други източници на забавление и стимулация.

Възпитание

Възпитанието може да се окаже ключово за вярата в или отхвърлянето на магиите. Ако сме живели твърде дълго време в затворена общност, без достатъчно стимулация от външната среда, суеверията могат да доминират в светогледа ни. Затвореността може да се изразява не само в географски, материални измерения, но и в морални, емоционални и цивилизационни. Някои хора възпитават децата си в изкривена форма на религия, в неясни ритуали, включително фатализъм. Те не ги разбират. Единственият начин да ги възприемат е да ги възпроизвеждат. Така ние чукаме на дърво, леем си куршуми против страх и пр.

Безпомощност

Друг мощен източник на вяра в магиите е безпомощността. Усещането, че нищо не зависи от нас, че по никакъв начин не можем да повлияем върху събитията, е изключително тегаво. То може да ни накара да търсим алтернатива, пряк път. Можем да бъдем убедени, че магиите помагат или че трябва да се страхуваме от тях. Изборът е наш.

Фолклор

Всеки фолклор има суеверия, които се предават като традиция. Вярата в тях се превръща в необходимост. Не можем да се откажем от тях, защото те са част от идентичността ни. Дори и да не вярваме с цялото си сърце и душа в тях, все пак подсъзнателното ни желание да бъдем съпричастни с културното ни наследство ни кара да надаваме по едно ухо за магиите.

Психиатричен проблем

Увличането по магии, метафизични, необясними неща може да бъде и проява на психиатричен проблем. Внезапното вманиачаване в езотерични култове и магьоснически ритуали може да е вследствие на психоза. В тези случаи поведението на засегнатия човек не може да бъде обяснено единствено с фолклорната му среда, нито с културната му идентичност. Поведението му е странно и води до нарушаване на нормалното му функциониране в обществото. Хората с остра психоза могат да занемарят външния си вид, да спрат да се хранят нормално и в общи линии да станат опасни за себе си и за околните.

24 часа

Факт е, че много хора се увличат от магии.

И аз съм ходила да ми леят куршум, поради съмнение, че магия ми пречи да се справя с тежка житейска ситуация.

Дали куршумът помогна или вярата ми, че ще помогне, не знам. :)

Когато на човек не му върви, той си мисли най-различни неща, търсейки причината за неудачите си.

Жалко е, че има хора, които се пристрастяват към търсенето на причините за лошите неща в живота си в някакви свръхестествени сили.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично вярвам в магията. Така животът е по-интересен. :cheers:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не вярвам, почти не вярвам. Не съм чел почти никакви книги и не ме интересува има ли или не. В нета съм чел какви ли не идиотщини и примери. Една моя приятелка ми даде пример за черна магия на няква братовчедка, която познавала. Тя не осъзнава, че ме плаши, щото аз вярвам предимно в човешката психика и подсъзнанието. Всичкия страх е набит в подсъзнанието и като се заговори за нещо от тоя род идва страха дали това е наистина така. Но факт е, че един е силно вярващ в Бог или а магиите, друг категорично отказва да повярва. Аз съм нещо средно, но съм склонен да не вярвам, защото ми изглежда банално...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А понякога така ми се иска да има, това което сме открили и можем да е само откъслек от истината и всичко, което реално има...да можем да прогледнем за нещо повече...

Можем...

Това, което "реално" съществува е достъпно за сетивата ни.

А, има...

Докосваме се само до част от творението.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване