Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Магията не е просто свързана,а е част от религията.Всяко позоваване,търсене на помощ,преклонение пред друг авторитет а не от бога е нарушение на първата божия заповед,която гласи. Да нямаш други богове освен Бога. Всяка магия е опит чрез непозволени средства да се въздейства на свбодната воля на човека. Гледам тука разни бели магии за любов и т.н. Нередно е да бъде принуждаван някой да обича друг. Обичта трябва да идва отвътре иначе не е обич,а нещо съвсем друго. Нечовешка уродливост е опита чрез каквито и да било такива средства да се контролира живота на друг човек.Не е важно дали опита е успешен.Важно е престъпното намерение и опита за осъществяването му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярвам в това, че е възможно хипотетично, но практически все още няма точен и ясен факт, който да доказва или да отхвърля това понятие! Аз вярвам в логиката на нещата, че следват някаква последователност и, че в привидният хаос също има доза логика! Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не точно в магията. Вярвам, че може да има нещо подобно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магията не е просто свързана,а е част от религията.Всяко позоваване,търсене на помощ,преклонение пред друг авторитет а не от бога е нарушение на първата божия заповед,която гласи.

Да нямаш други богове освен Бога.

Това не е за всички религии, а конкретно за християнството. Така че - има доста хора, които не вярват в Бог. Но не виждам връзката Бог - магия. Магията както вече за не знам кой път казвам.. не е точно това, което всички си мислите, че е, защото сте гледали филмчета с някакви заклинания, тя е съвсем различно нещо, а не е задължително тя да се прекланя пред други Богове.. Нима ние не се прекланяме пред Природата?:)

Гледам тука разни бели магии за любов и т.н.

Нередно е да бъде принуждаван някой да обича друг.

Обичта трябва да идва отвътре иначе не е обич,а нещо съвсем друго.

Споменах бялата магия за любов просто като пример, но мисля, че и тя се придържа в темата - магия е все пак. Това до колко е редно или нередно - не го определям аз, а човекът, който реши да прави или да се занимава с такива неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам се да не вярвам,но ми се случва и обратното. Преди време имах досег с това как християнската религия тълкува магията.Разговарях с един отец и той ми каза, че християнството не приема магията като такава, но ако човек смята,че нещо лошо го преследва и иска да се избави от него,трябва да се обърне към църквата и да му бъде прочетена Киприянова молитва/това разбира се се отнася зя вярващите/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли преди да спорите за това вярвате ли в магия, някой да даде определение за това какво разбира под магия? Защото аз като фен на всякакъв вид спорове многократно съм установявал, че с някой с който стигаме до кавга дори, по някой въпрос всъщност сме имали еднакви мнения, но просто не сме се разбрали за какво спорим.

1. Магия това е да занесеш косъм от изгората си на баба живееща в затънтено родопско село за да го натопи тя в кръв на кукумявка, че желаното момиче да се влюби в теб?

2. Магия тип Волята и Думата (като в "Белгариада" на Д. Едингс) - тоест пожелаваш си нещо силно, казваш думата и то става?

3. Магия тип разбърквам тесте карти изваждам пет от тях и те ми казват че ще ми се падне 6 от тото ако пусна фиш на 14 март догодина и ако пресека 2 пъти на червено ще ме блъсне валяк?

4. Всяко нещо което няма научно обяснение? (Уау колко магии е имало преди 300 години)

5. Нещо друго? Дайте да си изясним дефинициите че иначе просто си трошим клавиатурите.

Аз не вярвам в магия. Поне не в това, което болшинството разбира под магия. Вярвам само във Вярата, колкото и тавтологично да звучи. Вярвам че ако един човек е наистина убеден в нещо(че съществува, че ще стане), ако вярва достатъчно, то ще стане. Точно както Иисус е казал на Петър да дойде до него по водата. Не мисля че е задължително вярата да е свързана с Бог, вярата в други хора или в самия теб също върши работа. Просто трябва да вярваш.

А на lpa да кажа нещо.

1. според статистиката вероятността да извадиш два пъти една и съща точно определена карта (дама пика например) от две тестета всяко с 52 карти е едно върху 52 на квадрат или приблизително 0,036%

2. вероятността да познаеш кои да е 3 от изтеглени 6 числа от общо 49 - т.е. да уцелиш тройка от тотото е приблизително 0,00014%

=> като цяло голяма магия си направил даже и за тройка не стига :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз твърдо отказвам да повярвам в съществуването на магия, висша сила, знаци на съдбата, орис, предсказания, хороскопи, паранормални явения, полтъргаис, духове, зомбита, вампири, върколаци , Неси , Йети, Голямата стъпка ( тия последните две по може, ама)... Не съществва научна обосновка на такива явления - следователно науката и следователно общественоста ( по голямата част + аз ) ги отрича.

Хаиде стига бабини деветини - няма да горим вещици че правят черна магия или да ходим на врачка да ни каже че ни боли едикво си .

Живеем в 21 век - магията няма място тук ( по скоро сега).

Който иска да оспори твърденията ми може да го направи и аз ще намеря научна обосновка на случилото му/и се.

За всичко,освен последните три,ти гарантирам с двете си ръце,че съществуват.Моля,без подстрекаващи въпроси от сорта на "Че ти къде ги видя" и т.н.То,ако се виждаха с просто око...

Изказвам лично мнение!

Мисля, че това е просто нарицателно за нещата, които не разбираме. Човешкият мозък е твърде неспособен да разбере много неща. Неща, които са неясни се приписват я на Господ, я на магия, я на нещо друго. Дори и науката е доста зле според мен и просто друго нарицателно за нещата, които не разбираме с разликата, че се представя за реално. Предлага някакви обяснения, които звучат добре, защото объркват с цифри и сложни думички и хората цъкат с език и вярват. От цялата работа се остава с впечатление, че науката и магията са две категорично самоизключващи се понятия, те всъщност не са, не защото са различни в действителност, а защото не са верни като понятия. Все едно да се спори кой мираж от два е по-реален. Истината е друга, но за жалост нито аз, нито никой който и да било притежава капацитета да разбере нещата в истинската им същност. Това е и смисълът на човечеството - да търси отговорите. След като се намерят смисълът изчезва.

Вярвам ли в магия?

В светлината, която се представя и това, което олицетворява думичката "магия" - не. Вярвам в нещо, което за жалост не мога да опиша.

С нетърпение търсих поста ти,сигурен,че има такъв,тъй като си човек,който сякаш е по-"на Ти" с тези неща.Одобрявам това,което написа,особено последното изречение!

Вярвам в една единствена магия - любовта :)

Шапка ти свалям!

Опитвам се да не вярвам,но ми се случва и обратното.

Преди време имах досег с това как християнската религия тълкува магията.Разговарях с един отец и той ми каза, че християнството не приема магията като такава, но ако човек смята,че нещо лошо го преследва и иска да се избави от него,трябва да се обърне към църквата и да му бъде прочетена Киприянова молитва/това разбира се се отнася зя вярващите/.

Ще дам на теб,а и на всички други,една насочваща мисъл: Молитвата е енергийно послание,което често се сбъдва,отиваш,палиш свещ,и,ако си искрен,се сбъдва,когато Бог реши това.Е,това не е ли истинска магия,разрешена от Бога?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Магията както вече за не знам кой път казвам.. не е точно това, което всички си мислите, че е, защото сте гледали филмчета с някакви заклинания, тя е съвсем различно нещо, а не е задължително тя да се прекланя пред други Богове.

Ако не възразяваш,какво мисля аз за магиите е нещо,което ти не би могла да знаеш.

И никой не ти е казал,че магията се прекланя пред някого.Не би могло.

Магията е акт.Самият акт няма как да се прекланя и т.н.Прекланя се онзи,който извършва акта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Предложение към вярващите/в магии/: Аз,в пълно съзнание съм съгласен да намерите,най-върлият вещогер/ица/,който да прокълне,омагьоса с най-страшните си магии една сума от 10 000 лв./защо толкова много ще разберете после/.Моя милост е готов да понесе риска и да прибере сумата която.............. Предложение към не вярващите /в магии/: Аз,в пълно съзнание съм готов да споделя с Вас 75% от горепосочената сума/във вид на слаб и твърд алкохол,мезета.......абе кой каквото пожелае на корем,влюкчвам и трезвениците/,като поемам еднолично всички лоши резултати от приложените върху сумата УМЕНИЯ.Хубаво е част от тях да бъдат похарчени за фанелки/тип юнашки/ с надпис :"Аз очаквам лошото". Останалите 25% смятам да довърша сам на морето/така де аз поемам най-големия риск/в очакване на бедите,който ще ме сполетят. П.П.Човек в края на дните си трябва да върши само добри дела,каня към прахосването на горепосочената сума да се присъединят и вярващите /в магии/

Редактирано от CRUSADER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не възразяваш,какво мисля аз за магиите е нещо,което ти не би могла да знаеш.

Не възразявам. Но точно тук е мястото всеки да каже какво мисли. Това дали ти ще го кажеш - си е твоя работа.

И никой не ти е казал,че магията се прекланя пред някого.Не би могло.

Знам, че не би могло. Нали все пак за някого магията е самият властващ :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Всяка една достатъчно развита технология е на практика неразличима от магията"

Артър Кларк

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше казано на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложение към вярващите/в магии/:

Аз,в пълно съзнание съм съгласен да намерите,най-върлият вещогер/ица/,който да прокълне,омагьоса с най-страшните си магии една сума от 10 000 лв./защо толкова много ще разберете после/.Моя милост е готов да понесе риска и да прибере сумата която..............

Предложение към не вярващите /в магии/:

Аз,в пълно съзнание съм готов да споделя с Вас 75% от горепосочената сума/във вид на слаб и твърд алкохол,мезета.......абе кой каквото пожелае на корем,влюкчвам и трезвениците/,като поемам еднолично

всички лоши резултати от приложените върху сумата УМЕНИЯ.Хубаво е част от тях да бъдат похарчени за фанелки/тип юнашки/ с надпис :"Аз очаквам лошото".

Останалите 25% смятам да довърша сам на морето/така де аз поемам най-големия риск/в очакване на

бедите,който ще ме сполетят.

П.П.Човек в края на дните си трябва да върши само добри дела,каня към прахосването на горепосочената сума да се присъединят и вярващите /в магии/

С две ръце, два крака и други работи за! :clap::clap::clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, искрено се забавлявам, като чета отговорите в тази тема, още повече, че се шегувате с неща, заради които са умирали хора. То лошо няма, но човечеството дотолкова се е променило, че не вярва и се присмива на неща, които са го държали в страх в продължение на хилядолетия. Странно наистина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интерес на истината, искрено се забавлявам, като чета отговорите в тази тема, още повече, че се шегувате с неща, заради които са умирали хора. То лошо няма, но човечеството дотолкова се е променило, че не вярва и се присмива на неща, които са го държали в страх в продължение на хилядолетия. Странно наистина...

Познавах един човек,по етнос бе циганин беше успял да стигне до 8 клас. За времето сред събратята си се водеше интелигенция.Стана дори шофьор към един пощенски клон.Но понеже често използваше "ГАЗКАТА" за лични нужди,трябваше някак си да оправдае постоянните си закъснения........и казваше,че му се е явявал бог.Надълго и на широко разправял,къде се срещнали/с Бог/,какво си казали и т.н. Днес така,утре така и изведнъж от шофьор той се превърна в "Пастор-Джека".И започна да проповяда,къщата му/в дадения случай играе роля и на църква/ в неделни дни се пръскаше по шевовете.Основно посетителите бяха цигани,но не беше изключени и някой българин да поскача и попее с Пастора.Няма лошо,всеки има право на вяра.До тук добре,но пастора взе да го удря и на чудотворства и магии.Към богомолците се присъединиха и хора с проблеми,болни и т.н.И точно в този момент пастора изкара поредното си "чудо",светена вода,която лично Бог му казал,как да добие,че му дал и планове,за машина от която да потече чудотворната течнос.Тук някъде пастора разми границата между религия и .........тъмното магьосничество,ма карай.

Малко да се отклоня за "чудотворната вода".Главен технолог при производството и бе едно лице,на което всички викаха Илиичо-Лудия/в някои документи за него се споменава думата Деменция/,във времето,когато не произвеждаше от "онази вода",любимото му занимание се състоеше да кара велосипет без ръце.Чудотворната машина от която той извличаше "ЕЛЕКСИРА",по думи на очевидци,страшно много приличал по външен вид на пласмасов бидон за трушия.Злите езици говореха,че "изцелението" стигало до това високо технологично чудо по градския водовопровод,което от своя страна оставаше съмнения,че става дума за обикновенна чешмяна вода.

След,като започна да се лее водата/онази/ и магиите ,много бързо зад къщичката на пастора тръгна да расте голям жилищен блок тип-кооперация.Богомолците някак си изчезнаха,но все повече хора носещи съдове за вода посещаваха пастора.Разчу се,че пасторшата пробаяла,а Илиичо вече даваше "газ" на един чисто нов бегач със скорости.Всички маниполации на светия човек,въху болни,нещастни нейзменно завършваха с продажбата на голямо количество от "Елексира".Сега се сетих,че пасторшата имаше 6 пръста.

Какво общо има с предния ми пост ли,ами налагаше се да........"общувам" със сина на пастора.Това явно не се нравеше на светия човек и той ми изпрати "нишан" за страшна магия и други такива не религиозни работи,но Вода/от онази / не ми предложи.Не знам дали е изпълнин заканата си,но в същата тази година..........Аз напълнях с 5кг,които и сега не мога да сваля,спечелих 13 ка от ТОТО-1,което за времето си бе сума и то добра,започнах нова,много по-добре платена работа.В същата тази година съдия-изпълнител изхвърли "пастора-маг" от кооперацията/голямата/и му прибра всичко,защото синът му бе профукал всичко на заеми за да играе комар,грамотевица тресна малката му къщичка и отнесе покрива и,а Илиичо го блъсна "ЗИЛ",щото бегачите нямат контра,а са със спирачки на кормилото и за да се задействат,някой трябва да държи това кормило.

Та, така с магиите..................Странно найстина...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости lili-zora

Съвсем наскоро се потвърдиха отдавна върлуващите слухове, а именно, че за направата на черна магия масово се използвала т. нар. "Вода от мъртвец". Това е вода, с която е измито тялото на вълнесъл се от земята страдалец.От нетипичния продукт се нуждаели единствено маговете, за да извършат за не повече от 24 часа "мократа" си поръчка, след която не остават никакви улики. Пласьори на мъртвешката течност били най - вече бъдещи медици, работещи като санитари в моргите, за да финансират безпаричните си студентски години. ... "След като бъде положен върху огромната сива маса, трупът се облива обилно с най -обикновен градинарски маркуч", разказва анонимен 20-годишен столичен санитар. Стичащата се вода се събирала в еднолитрови бутилки, а клиентът - маг чакал да получи стоката си извън сградата на болницата. Литър от смъртоносния еликсир се търгувал за 50 лв. В повечето случаи чародеят се нуждаел и от вещи на починалия.(..) Близки често се оплаквали, че приживе техният роднина имал еди-какъв си пръстен, а след смъртта му той мистериозно изчезнал. Често обаче се прибират и гребенчета, бельо, червило... Според видни и утвърдени имена в окултизма, мъртвата вода носи кодирана информация, която сама по себе си не може да навреди, ала в комбинация м/у различните ритуали, в които се използва, тя придобива различни опасни и мистични свойства. Не без значение е и това от каква болест си е отишъл покойникът. Когато тялото е пълно с ракожи разсейки например, въздействието на водата ще се усети след часове. Този ритуал има силата на вуду магия. Човекът си отива от света по най - мистериозен начин, без поставена диагноза. Според запознати с естеството на материята, мъртвата вода се жсема най - късно час след като е измито тялото на мъртвеца, в противен случай въздействието на течността убиец отслабва и довежда до тежки болестни състояния, но не и до поръчаната бърза смърт. ... "Вижте колко катастрофи стават, колко млади семейства загиват - това не е случайно!" (цитат от Тотка Тотевска) Даже пред обредните домове, където се бракосъчетавали младоженци, мн често се изливала мъртва вода, и то от медно менче, покрито със здравец, под предлог: "На младите да им върви по вода!" На бизнесмените и богаташите пък се хвърляла живачна вода, за да им пропадне бизнеса. .. Когато ехографът, кръвната картина и останалите изследвания не отчитат нищо, а човекът изпадне в кома, значи става въпрос за черна магия. Ако липсва магия, а човекът наистина е болен, той се повлиява от лечението, от медикаментите и грижите на екипа, а апаратурата отчита състоянието на организма. "Магията е симбиоза от физични, химични и биологични реакции. В нея няма нищо свръхествесвено." (цитат от Кубрат Томов) .. ЧАРОДЕИТЕ Следвайки пътя на мъртвата вода, се натъкнахме и на информация за изпълнителка на мокри поръчки - Василка П. от село Лик. Известно е, че тя е практикувала дълги години направата на черни магии, и то с мъртва вода. Василка, наричана от съселяните си Вещицата, е висока, слаба жена, с липсващи предни зъби. Съпругът на Василка е описван от познатите си като дребничък и кротък човек, който "на никого нищо лошо не бил сторил". Той обаче си отишъл рано от белия свят, без да стане ясно каква точно е причината за смъртта му. Преди пет години съседката на набедената Василка - Рада Тошкова, също изчезва мистериозно, и то ден след като е получила пенсията си. В Лик приписват и нейната смърт на Вещицата, ала и до днес няма доказателства за това, в което е и трикът на черните магове. Из вестник "Уикенд" от 8-14 юли 2005г.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом ще я наричаме "магия", то за мен има такова нещо.Подобна история разказах вече в мой отговор.Завърши с курбан за здраве, който разсея скептицизма ми за това явление.Дефакто такова учение има.Самата певица Мадона идва в Обетована земя, за да вземе тапия.Нарича се "кабала".Обучението е доста сериозно.Нямам време да варя кокали, така че подробности може да научите от гугъл.

Самата Мадона щяла да се отказва от кабала. Това с носенето на червена нишка на китката ми наподобява нашенското носене на мартеници, само дето е целогодишно. Немисля, че какъвто и да било вид учение може да се нарече магия.

Магия е ускоряването ни пулса ми когато видя любимите ми хора (нарича се любов). Магия за мен е и когато плача от радост и носа ми изтръпне (не се шегувам).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като гледах няколко пъти (няколко десетки пъти) Дейвид Блейн съм склонен да повярвам, че има нещо. Незнам дали се нарича МАГИЯ, ИЛЮЗИЯ или нещо друго, но ми се струва, че е нещо което нашите предци са познавали доста добре и въобще не ги е учудвало или поне не в такава степен, в каквато нас ни учудва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

А ето и преразказана информация от безсрамен таблоид, която обаче при консултация с вещо лице се оказа вярна : За смърт магия може да се направи и с обикновен сапун - той се "нарича" на избраната жертва и се набожда целият с игли, след което вещицата/вещерът го заравя в пресен гроб. Резултатът - когато времето е влажно, сапунът се топи и жертвата изпитва силни болки в сърдечната област, а когато сапунът се стопи докрай, човекът получава сърдечен инфаркт и умира. (Никого не съветвам да пробва, хора с дългогодишни интереси в тази област се страхуват да приложат магия за смърт. Изобщо, на мен ми се струва, че за да прибегне човек до магия, трябва много отчаяно да иска нещо. Или да има аадски много свободно време.) Колкото до Вуду, то се изразява в няколко прости стъпки: 1. Прави се "сигил" на избраната жертва. (Сигил е предмет, който да символизира чрез визуализация, т.е. кукличка от глина, парцали и т.н.) 2. Набучва се кукличката с иглички. 3. Занася се на гробищата. (И това никому не препоръчвам, щото може и да стане и тогава чистата съвест не е гарантирана.) (Лили, статията ти е много интересна, поздравления)

Редактирано от trancemasha (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trancemasha, познавам те добре, а пак съм изненадан от теб. Почитател на култа към прирорадата? Или греша? Магиите са интересно занимание за свободното време, но нищо повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Trancemasha, познавам те добре, а пак съм изненадан от теб. Почитател на култа към прирорадата? Или греша? Магиите са интересно занимание за свободното време, но нищо повече.

A, Sоldier, така ли ще ме нацепиш Публикувано изображение.

Имах преди време една приятелка (виждал си я) и тя се занимаваше с такива работи, сега да не ме изкараш Алистър Кроули? Аз само от теорията се интересувам, защото, както каза Боби Турбото, "Аз у престАпления не се замесТвам".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, има хора, които са обсебени от това.Само с магий се занимават, вярват в тях...

А ако кажеш на неизлечимо болен, че му е направена магия, или на човек, загубил семейство, разведен, тогава сякаш са склонни да вярват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление, има хора, които са обсебени от това.Само с магий се занимават, вярват в тях...

А ако кажеш на неизлечимо болен, че му е направена магия, или на човек, загубил семейство, разведен, тогава сякаш са склонни да вярват...

Отчаянието до какво ли не води. Кара човека да вярва във всичко. "Магията" е момента, в който самовнушението побеждава физическата реалност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде позволи ми да не се съглася с това :wors: В кое по-точно и защо? Уточнявай се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...